Dlaczego warto zdecydować się na kabinę prysznicową?

Prysznic jest wyborem zdecydowanej większości osób. Z jednej strony okazuje się rozwiązaniem bardzo praktycznym, z drugiej natomiast pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Zajmuje też zdecydowanie mniej miejsca niż wanna, a przy tym łatwiej nam z niego korzystać. Warto jednak dokładnie się zastanowić, dlaczego prysznice są wciąż tak popularne, a ich funkcjonalność docenia bardzo wiele osób.

Jedyne rozsądne rozwiązanie dla małej łazienki

Małe łazienki mają to do siebie, że naprawdę trudno je odpowiednio urządzić, by zachowywały walory praktyczne. Rzadko kto decyduje się w nich na wannę, ponieważ nawet model narożny zajmuje dużo miejsca, kradnąc potrzebną przestrzeń.

Pracując nad aranżacją niewielkiego metrażu, pod uwagę bierze się więc przede wszystkim rozmaite kabiny prysznicowe. W skrajnych przypadkach można wybrać model w rozmiarze 70 x 70 cm, który okaże się niezwykle ergonomiczny. Popularne okazują się modele narożne, ponieważ je zwykle uważa się za najkorzystniejsze w niedużej łazience.

Doskonały sposób na orzeźwienie

Wchodząc do wanny, liczymy na długotrwały relaks. To rzeczywiście pomaga po ciężkim dniu, spędzonym w pracy, jednak jednocześnie przygotowuje na odpoczynek, w pewnym sensie usypiając zmysły.

Pod prysznic natomiast idzie się, by się rozbudzić, orzeźwić, odnaleźć utraconą energię. Woda, tryskająca z góry jest wspaniałym sposobem na otrzeźwienie i przywrócenie jasności umysłu. Skoro więc przywraca swojemu użytkownikowi siły, czemu nie wybrać akurat prysznica?

Dla zwolenników szybkiej kąpieli

Nie wszyscy mają czas na długie wieczorne moczenie się. Czasem, gdy jest już wyjątkowo późno, nie muszą mieć nawet na nie ochoty. Kabina prysznicowa przydaje się też o poranku, gdy śpieszysz się do pracy, a zależy Ci na tym, by złapać oddech i szybko zmyć z siebie resztki sennej mgiełki. Jeśli więc ktoś nie lubi tracić kilkudziesięciu minut na mycie, powinien koniecznie postawić na prysznic.

Ekonomia rozwiązania

Biorąc regularne kąpiele pod prysznicem oszczędza się wodę, ponieważ zużywa się jej dużo mniej niż w przypadku użytkowania wanny. W zasadzie marnuje się jej wówczas około czterech razy mniej, co nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze i znacznie obniżyć rachunki, ale również pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Lepszy również dla seniora

Starsze osoby muszą dbać o swoje bezpieczeństwo i zachowywać szczególną ostrożność podczas kąpieli. Właśnie z tego powodu warto im zaproponować dobrze wyposażoną kabinę prysznicową (najlepiej jeśli w jej wnętrzu znajdzie się krzesełko, umożliwiające odpoczynek).

Wanna ma zwykle wysokie brzegi, przez co utrudnia zarówno wchodzenie, jak i wychodzenie. Prysznic zapewnia więc dużo większą swobodę, a przy tym okazuje się praktyczniejszym rozwiązaniem. Nic dziwnego, że starsze osoby coraz częściej rezygnują z wanien na rzecz funkcjonalnej kabiny.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!


Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie