Idealny prezent dla nastolatka – 3 inspiracje

Wydaje się, że kupienie trafionego prezentu nastolatkowi jest wyczynem niemal niemożliwym do zrealizowania. Szczególnie, jeśli dziecko przechodzi aktualnie fazę buntu może być dość trudno dotrzeć do niego i idealnie trafić w jego gusta. Na wszystko jest jednak sposób!

Podczas kupowania prezentu nastolatkowi należy pamiętać o tym, że szkolna moda często się zmienia i coś (ubranie, buty, określona muzyka), co jeszcze niedawno było bardzo ważne i bardzo modne, może w ciągu jednej chwili spaść z piedestału i stać się synonimem największego „obciachu”. Dlatego najlepiej postawić na uniwersalne, bezpieczne pomysły.

Kup bon podarunkowy

Jeśli nie wiesz, co kupić nastolatkowi, możesz skorzystać z możliwości, jakie dają bony podarunkowe. Znajdziesz je w niemal każdym sklepie – sieciówkach odzieżowych, sklepach z grami na PC i konsolę, a nawet w supermarketach jak Tesco czy Frisco. Opinie o dawaniu pieniędzy w prezencie są podzielone, gdyż taki podarunek nie jest zbyt personalny i kojarzy się z pójściem na łatwiznę.

Jeśli jednak sprezentujesz nastolatkowi bon podarunkowy, może on wydać pieniądze na coś, co naprawdę mu się spodoba i przyda – na przykład na ciekawą książkę (jeśli dostanie bon do księgarni, np. Empik lub Matras), ubranie (popularne wśród nastolatków są takie sieciówki, jak: Cropp, House oraz Diverse), drobny sprzęt elektroniczny (na przykład Komputronik czy nawet Tesco) lub zrobi sobie zapas kosmetyków (Rossman, Douglas, Frisco). Opinie nastolatków na temat tego, co modne zmieniają się często, dlatego bon podarunkowy może być najskuteczniejszym sposobem na trafiony prezent.

Zrób mały wywiad

Jeśli dobrze znasz nastolatka, którego chcesz obdarować, a także jego otoczenie, twoje pole manewru nie jest ograniczone do bonów prezentowych w Komputroniku, Rossmanie lub Frisco. Opinie najbliższych nastolatka będą bardzo pomocne w wybieraniu wymarzonego podarunku.

Jeśli jest molem książkowym, graczem, miłośnikiem mody lub melomanem – sprawa jest ułatwiona. Podpytaj jego bliskich, jakiej muzyki ostatnio słucha, o jakich książkach lub grach marzy. Możesz nawet zrobić małe śledztwo i sprawdzić, jakie gry komputerowe lub książki nastolatek ma na półce lub dyskretnie przejrzeć jego playlistę w muzycznym odtwarzaczu. To da ci pewne pojęcie o upodobaniach nastolatka.

Działaj logicznie

Jeśli nastolatek wykazuje zainteresowanie sportem, możesz podarować mu trening personalny w jego ulubionej dyscyplinie albo miesiąc członkostwa w najbliższym klubie fitness. Możesz też pokusić się o zainteresowanie go nową dyscypliną – na przykład jazdą konną, tańcem czy sztukami walki. Nawet, jeśli nastolatek nie załapie bakcyla, może to być dla niego ciekawe doświadczenie.

Nie dla każdego prezent związany ze sportem będzie jednak trafiony. Dla kinomana doskonałym upominkiem będzie voucher na bilet do kina na dowolny seans lub dostęp do platformy Netflix albo HBO GO. Jeśli natomiast twój nastolatek kocha muzykę, możesz podarować mu roczny dostęp do jednego z płatnych serwisów muzycznych, na przykład Spotify. Ważne jest, aby upominek był możliwie uniwersalny – dzięki temu na pewno będzie trafiony.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej.
  • Na fan page’u na facebook’u dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Zapraszamy również do zapisania się na nasz newsletter.
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami bliźniaków i wieloraczków? Zapraszamy na forum!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • W jakiejkolwiek innej sprawie – pisz również! Jesteśmy tu po to by porozmawiać, czasami ponarzekać, ale najczęściej się wspólnie pośmiać.
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie