Najlepsze zabawki dla niemowlaków. Co kupić?

W pierwszych miesiącach życia noworodek przede wszystkim je, śpi oraz płacze. Czy potrzebuje wtedy zabawek? Naturalnie, że tak, ponieważ dzięki nim może łatwiej poznawać otaczający go świat. Jakie zabawki warto kupić?

W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele ciekawych zabawek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie z nich będą dobrym zakupem. Czego warto poszukiwać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Karuzela

Jedna z najbardziej popularnych dziecięcych zabawek. Karuzela może wydawać się mało praktyczna, ponieważ dziecko nie może wziąć jej do ręki, niemniej jednak jest bardzo pomocna. Wspomaga naukę koncentracji wzroku oraz wodzenia wzrokiem za przedmiotami. Wtedy, gdy chcemy kupić takie zabawki dla niemowlaka, najlepiej wybrać te o intensywnych, kontrastowych kolorach, ponieważ dzieci w młodszym wieku widzą je wyraźniej.

Grzechotka

Ćwiczy chwyt, słuch oraz wzrok. Grzechotki to też klasyka zabawek dla najmłodszych i w sklepach możemy znaleźć je w wielu formach – nie tylko tej najbardziej tradycyjnej. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się grzechotki na rzepy, które są zapinane na nadgarstkach lub nóżkach malucha, grzechotki w kształcie zwierzątek czy kolorowych poduszek z szeleszczącym materiałem i z różnymi naszywkami lub tak zwane kostki sensoryczne.

Baloniki

To pomysł na tanią i dobrą zabawkę dziecięcą – baloniki można umieścić przy łóżku. Najlepiej, aby były duże i miały nasycone kolory. Badania dowiodły, że baloniki przypominają dzieciom ludzką twarz, dlatego wzbudzają pozytywne odczucia.

Mata edukacyjna do zabawy

To droższy zakup, ale zdecydowanie wart rozważenia. Obecnie w sprzedaży znajdziemy naprawdę wspaniałe maty o nasyconych kolorach, z różnymi zabawkami, także odczepianymi, które są wykonane z miękkich i łatwych do utrzymania w czystości materiałów. Alternatywnym wyborem zamiast maty może być koło, w którym umieszcza się dziecko albo specjalne siedziska.

Zatem jeżeli chcesz zakupić zabawki dla maluchów, jest w czym przebierać – zamówienia można składać też on-line!

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie