Nimfomamka – internetowa spowiedź dla Mam

Nie jest psychologiem/seksuologiem, a jednak coraz więcej kobiet borykających się z potrzebą rozmowy na temat seksu po porodzie decyduje się na kontakt z anonimową Nimfomamką.

Nie jest psychologiem/seksuologiem, a jednak coraz więcej kobiet borykających się z potrzebą rozmowy na temat seksu po porodzie decyduje się na kontakt z anonimową Nimfomamką. Dlaczego? Postanowiliśmy zbadać tę sprawę dokładnie.

Tak wiele zmienia się po porodzie. Kiedy nowe życie pojawia się w domu cała uwaga domowników jest zwrócona właśnie na nie. Nie zrozumcie nas źle – tak ma być! Lecz po jakimś czasie często okazuje się, że rodzice nie są zadowoleni ze swojej sytuacji w łóżku. Seks i namiętność to spoiwo związku, wiadomo o tym nie od dziś, a kiedy tego brakuje zaczynają się konflikty, „ciche dni”, kłótnie, a nawet „skoki w bok”. Wiele kobiet jest osamotnionych z ich problemem, wizyta u seksuologa czy psychologa to poważny krok, często absolutnie poza rozważaniem z różnych względów. Czy da się coś zrobić? Wygląda na to, że tak – porozmawiać!

Seks po porodzie – tabu, które wymaga rozmowy

Taki seksualny blog mamy chyba jeszcze nie powstał. Artykuły, Nimfomamka pisze prostym, dobitnym językiem – od mamy dla Mam. Tematyka jest dość zróżnicowana, od motywacyjnych artykułów zachęcających do podjęcia rozmowy/ kontaktu/ zrozumienia drugiej strony do konkretnych i merytorycznych poradników łóżkowych i trudnych tematów tabu. Burzliwa dyskusja w komentarzach na blogu pomaga w zobaczeniu tematu z różnych stron. Same teksty to jednak zaledwie jedna strona medalu. Na fanpage’u na facebooku możemy znaleźć bezpośredni kontakt i to on jest dla Nimfomamki najważniejszy. Codziennie Mamy decydują się na napisanie wiadomości prywatnej, gdzie dyskretnie i z pełną anonimowością prowadzą długie rozmowy na trudne i często wstydliwe tematy.

„To jak rozmowa z koleżanką przy kawie, tylko koleżance nie powiedziałabym wszystkiego.”

Tak opisuje korespondencję z Nimfomamką jedna z fanek. Mistyczna seksualność kobiet jest jeszcze trudniejsza dla Polek, a seks w ciąży czy po niej to przecież w Polsce wielkie tabu, które to Nimfomamka stara się przełamać w niekonwencjonalny sposób. Wiele blogów odpowiada na wołanie o pomoc kobiet w trudnej sytuacji, głównie w tematyce rodzicielskiej, jednak obietnica stałego anonimowego kontaktu, charyzma i wielkie poczucie odpowiedzialności to coś, obok czego trudno przejść obojętnie.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej.
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami bliźniaków, wieloraczków, dzieci „rok po roku”? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie