O NAS

Naszym wspólnym mianownikiem jest rodzicielstwo pomnożone do potęgi drugiej. Jesteśmy multiRodzicami, takimi jak Ty, zmagamy się z tymi samymi problemami, łączą nas podobne radości i troski. Artykuły pisane na łamach tego portalu są dla nas odskocznią od codziennych wyzwań związanych z opieką i wychowaniem bliźniąt, ale jednocześnie są formą zarówno dystansu jak i satysfakcji z bycia rodzicem bliźniaków.

Jesteś multiRodzicem? Keep calm! Jesteś we właściwym miejscu.

IMG_8349cccKarina Borkowska

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą. Wiele marzeń już zrealizowała, ale pozostaje jeszcze podróż dookoła świata i skok na bungee. Jest zafascynowana fenomenem bliźniąt, które obserwuje i opisuje na co dzień.

 

 

o nas - MaciekMaciej Kuc

Szczęśliwy mąż Magdaleny, a od niedawna tata bliźniaków – Oli i Szymka, które obróciły moje życie o 180 stopni. Z wykształcenia – nauczyciel WF, z zawodu – strażak. Przez większość życia byłem mocno związany ze sportem w przeróżnej postaci, lubię spotkania z przyjaciółmi, dobry film, wpadającą w ucho muzykę i ludzi z poczuciem humoru. Żyję w przekonaniu, że istnieje bliska relacja między dobrem ofiarowanym a otrzymanym. Chciałbym za 20 lat usłyszeć z ust dorosłych dzieci, że byłem dobrym ojcem. Z każdym dniem przekonuję się, nierzadko boleśnie, jaka jest cena wychowania bliźniaków. Motto życiowe zaczerpnięte z filmu Szeregowiec Ryan – „Zasłuż na to. Zasłuż na to wszystko”.

 

multirodziceAgnieszka Kaźmierczyk

Z zamiłowania dziennikarka, z powołania nauczycielka języka polskiego. Autorka powieści młodzieżowej: „Księżyc nad Świtezią”. Prywatnie: wielbicielka kuchni tajskiej, dalekich podróży i Denzela Washingtona. Od niedawna, niezbyt rozgarnięta, mama bliźniaczek i – co tu dużo mówić – szczęściara. Bezkompromisowa i szczera do bólu. W życiu kieruje się zasadą: co Cię nie zabije, to Cię wzmocni (co przy posiadaniu bliźniąt wydaje się być wyjątkowo trafne).

 

 

 

Gabriela Solarska 

Nauczycielka języka polskiego w jednej z krakowskich szkół podstawowych. Szczęśliwa żona i mama trzyletniej Anieli oraz rocznego Kajetana. Pasjonatka aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim stale zmieniająca wystrój swego domu. Wielbicielka podróży, literatury, filmu oraz szybkich samochodów. Kocia mama wrażliwa na los bezdomnych zwierząt. A także miłośniczka zdrowego jedzenia stale ukrywająca się przed dziećmi z kostką czekolady w ustach.

 

Ładowanie