Oczyszczacze powietrza Sharp KC-D – idealne do każdego wnętrza

Oczyszczacze powietrza przydają się zawsze – nie tylko czyniąc powietrze w pomieszczeniu przyjemniejszym i „rozbrajając” niemiłe zapachy, ale też ma znaczenie dla naszego zdrowia. O ile będą wystarczająco efektywne. Tak jak nowe oczyszczacze Sharp KC-D.

Dlaczego warto korzystać z oczyszczaczy powietrza?

Są osoby, które uważają, iż oczyszczacze powietrza to tylko niepotrzebne gadżety. Nic bardziej mylnego. Dzięki nim można w prosty sposób minimalizować ilość szkodliwych drobnoustrojów w powietrzu. To niewątpliwie ogromna zaleta dla wszystkich astmatyków i alergików, ale nie tylko. Czystsze powietrze zapewnia wyższa ogólną odporność organizmu, większe możliwości skupienia się na pracy, czy lepszej jakości sen.

Warto również zauważyć, że oczyszczacze powietrza są szczególnie istotne dla mieszkańców dużych miast, którzy wietrząc pomieszczenia, wpuszczają do ich wnętrza sporo zanieczyszczeń. I to nawet w środku lata, o zimie, gdy trwa w najlepsze sezon smogowy nie wspominając.

Dlaczego akurat Sharp KC-D?

Oczyszcza są różne. Modele marki Sharp wyróżniają się wśród konkurencji dzięki technologii Plasmacluster stosowanej w serii KC-A i KC-D. Technologia ta, dzięki generowaniu dodatnich i ujemnych jonów doprowadza do momentu, w którym wiążą się one z patogenami i skutecznie je neutralizują.

Co nowego w oczyszczaczach Sharp KC-D?

Sharp już we wcześniejszej serii oczyszczaczy powietrza KC-A wprowadziła wiele innowacji, mocno wpływających na wygodę ich użytkowania. Producent jednak nie spoczął na laurach i wprowadzona niedawno seria KC-D jest jeszcze lepsza – od designu urządzenia, aż po efektywność jego pracy. Przyglądnijmy się nowym możliwościom!

Pełna estetyka

Co prawda design nie wpływa na efektywność techniczną, jednak zdecydowanie warto o nim wspomnieć. Projektanci zadbali, aby oczyszczacze Sharp KC-D prezentowały się w sposób prosty, a wręcz minimalistyczny. To spory atut, gdyż dzięki takiemu podejściu pasuje on do praktycznie dowolnych wnętrz – domowych i biurowych.

Co ciekawe, obok modeli białych, dostępny jest także często poszukiwany wariant czarny (Sharp KC-D40EU-B).

Automatyczne otwieranie i zamykanie żaluzji powietrznych

To prosty mechanizm, który zapobiega dostawania się do wnętrza odświeżacza kurzu w czasie, gdy pozostaje on wyłączony. Seria KC-A nie była wyposażona w tą funkcję, a bez wątpienia pozostaje ona przydatna, zapobiegając niepotrzebnemu brudzeniu się filtru HEPA.

Wbudowany timer

W oczyszczaczach powietrza Sharp KC-D wprowadzono nieobecną wcześniej możliwość programowego włączania i wyłączania sprzętu. Dzięki temu można ustawić go na pracę w czasie snu lub np. na uruchomienie niedługo przed powrotem do domu.

Funkcja ta jest przydatna dla efektywniejszego użytkowania urządzenia, ale warto pamiętać o jednej, istotnej sprawie. Jeżeli do tej pory w pomieszczeniu nie stosowano oczyszczacza, w ciągu pierwszych kilkunastu dni (czasem i dłużej) warto pozwolić mu na nieprzerwaną pracę, aby rzeczywiście oczyścić pokój z patogenów. Dopiero później można zacząć go użytkować w normalny sposób, po prostu zapobiegając ponownemu „zadomowieniu się” alergenów i grzybów.

Advanced Auto – ochrona przed pleśnią

Funkcję tą wprowadzono w serii KC-D specjalnie z myślą o pomieszczeniach, w których często pojawia się problem z nadmiarem wilgoci w powietrzu. Po uruchomieniu tego trybu, oczyszczacz działa bardziej intensywnie, by wyłapywać z powietrza ewentualne zarodniki grzybów. Co więcej, gdy czujniki urządzenia wykryją, że wilgotność otoczenia przekroczyła poziom 70 procent, natychmiast włącza jonizator, aby tym skuteczniej przeciwdziałać rozwojowi pleśni.

Ulepszony filtr węgla aktywnego

Stosowane w oczyszczaczach powietrza filtry dezodoryzujące standardowo wymagają okresowego mycia. Niestety, rodzi to pewne problemy – filtr po takiej operacji wymaga dokładnego, wielogodzinnego osuszenia. Inżynierowie Sharp tworząc oczyszczacze powietrza z linii KC-D postanowili rozwiązać ten problem i zrobili to bardzo efektywnie.

W nowych urządzeniach Sharp KC-D filtr z węgla aktywnego ma większą powierzchnię, niż w serii KC-A, co już samo w sobie poprawia efektywność jego działania. Co jednak najważniejsze, w przeciwieństwie do filtrów stosowanych w poprzedniej serii, w przypadku linii KC-D wystarczy filtr… przetrzeć!

Uprzedzając wątpliwości – nie powoduje to obniżenia jego trwałości. Z powodzeniem starcza na dziesięć lat regularnego użytkowania!

Wygodniejszy pojemnik na wodę

Ta zmiana może wydawać się banalna, ale jej znaczenie jest spore. Dzięki powiększonemu wlotowi umożliwia dorzucanie do środka kostek lodu, co może być przydatne w okresie letnim, w trakcie korzystania z wbudowanego klimatyzera. Co więcej, taka budowa zbiornika znacznie ułatwia jego czyszczenie w porównaniu ze zbiornikami znanymi z serii KC-A.

Efekt Coandy

Oczyszczacze powietrza z KC-D mają jeszcze jedną przydatną funkcję. Po odpowiednim ustawieniu osłon, tak, aby tworzyć lekki nawiew w stronę ściany, można wykorzystać je do tego, aby pyłki kurzu gromadzące się przy ścianach i suficie były „przepychane” bardziej w stronę podłogi.

Wydajność

Nowości z opisywanej linii oczyszczaczy powietrza zostały przygotowane tak, aby można je było optymalnie wykorzystać w pomieszczeniach o różnej wielkości. I tak Sharp KC-D40EU-W (a także jego czarna wersja, oznaczona literą B) doskonale radzi sobie z powierzchnią 26 m2, Sharp KC-D50EU-W obejmuje swoim zasięgiem 38 m2, natomiast Sharp KC-D60EU-W odświeża powietrze na obszarze 48 m2. I co najważniejsze, nie zużywają zbyt wiele energii (przykładowo Sharp KC-D60EU-W ma zapotrzebowanie rzędu 5-25 W).


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!


Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie