Przydomowy plac zabaw – czy warto go mieć?

Place zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami przede wszystkim kojarzą się nam z parkami i podwórkami na osiedlach. Jednak wielofunkcyjny plac zabaw w ogrodzie przy domu to świetny pomysł na dostarczenie dziecku zajęcia, a także na motywowanie malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu i rozwijania całego ciała. Bezpieczny plac zabaw, zbudowany z elementów od doświadczonego producenta, pozwoli na beztroską zabawę godzinami!

Skład domowego placu zabaw

Nie tylko w dużym ogrodzie można zamontować plac zabaw. Czasami wystarczy niewielki kąt, aby ustawić domek z drabinką i zjeżdżalnią oraz piaskownicą pod spodem. To tylko kilka metrów kwadratowych, a budowla pozwala na długą zabawę. Kto na plac zabaw może przeznaczyć więcej miejsca, może już naprawdę urządzić dziecku “małpi gaj” kupując gotowe zestawy lub moduły z domkami, wieżami, zjeżdżalniami, linami, kładkami, drabinkami i huśtawkami. Modułowe, drewniane place zabaw, które można kupić i złożyć samodzielnie lub z bezpłatną pomocą specjalisty, dostępne są u producenta http://www.avisplacezabaw.pl/produkty/drewniane-place-zabaw-dla-dzieci

Niewątpliwą zaletą takich placów zabaw jest ich dowolna aranżacja i możliwość rozbudowy oraz dostosowania zjeżdżalni, huśtawek czy domków do potrzeb dziecka. Bo im większe dziecko, tym więcej bodźców potrzebuje.

Zasady bezpieczeństwa

Wielu rodziców nie pamięta, jak kiedyś wisiało głową w dół z trzepaka czy biegało po pustostanach. Dzisiaj wielkie znaczenie ma bezpieczeństwo dzieci, dlatego dobrze jest, gdy plac zabaw powstaje w miejscu, w którym widać go z okna lub tarasu domu, by zawsze mieć oko na pociechę. Dobrze też, gdy plac zabaw stoi w miejscu, w którym jest przez większość dnia cień, by maluch nie był narażony na ostre słońce i mógł się bawić kiedy tylko będzie miał na to ochotę. Warto też sprawdzić czy dziecko huśtając się nie będzie uderzać w płot, drzewo czy inne zabudowania, a powierzchnię placu zabaw warto wysypać miękkim piaskiem lub drobnym żwirem albo nawet wyłożyć miękkimi płytami, które przypominają chodnikowe, ale amortyzują uderzenia i upadki.

Zachowując odrobinę zdrowego rozsądku przy planowaniu placu zabaw i decydując się na wyposażenie, które posiada atesty i jest solidnie wykonane, będziemy mieć pewność, że dziecko w każdym wieku może bawić się beztrosko, biegać i skakać do woli, cieszyć się każdą pogodą, a rodzice będą mogli odetchnąć, gdy wymęczona pociecha szybko pójdzie spać.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Skomentuj

Ładowanie