ZACZNIJ TUTAJ

Bardzo często zdarza mi się słyszeć:
„Zawsze chciałam mieć bliźniaki, ale teraz gdy mam jedno dziecko, to nie wyobrażam sobie jak bym miała ogarniać równocześnie drugie”
„Podziwiam cię! Jak ty to robisz? Jak ty sobie z tym wszystkim dajesz radę?!”
„Śpią równocześnie? Masz chwilę dla siebie w ciągu dnia? Pewnie jak wieczorem zasypiają, to padasz razem z nimi? A ty w ogóle śpisz?!”

Usłyszałam również taką historię:
„Ciąża była planowana, chcieliśmy mieć drugie dziecko. Ale jak się dowiedziałam, że to ciąża bliźniacza, to płakałam codziennie przez trzy tygodnie, albo i dłużej. Bałam się jak to będzie, jak sobie poradzimy, finansowo również. W końcu oprzytomniałam. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie było się czego bać”.

Słuchanie i odpowiadanie na te wszystkie pytania, a przede wszystkim wysłuchanie historii mamy, która płakała na wieść o ciąży bliźniaczej, było tym początkiem, w którym zrodził się pomysł stworzenia portalu tworzonego przez i dla rodziców bliźniaków, wieloraczków oraz rodziców wielodzietnych – portalu w którym multiRodzice mogą podzielić się swoimi historiami, doświadczeniami, problemami, upadkami i wzlotami, ale również popatrzeć z dystansem i poczuciem humoru na multiRodzicielstwo.

To miejsce, w którym znajdziesz nie tylko informacje na temat ciąży mnogiej, opieki i wychowania bliźniąt i wieloraczków oraz przeżyć i doświadczeń innych multiRodziców – to również, a nawet przede wszystkim miejsce, w którym znajdziesz wsparcie i pomoc osób, które dokładnie rozumieją z jakimi problemami i rozterkami się zmagasz na co dzień. To miejsce, w którym bez przesadnego słodzenia, ale i bez popadania w dramatyzm, utwierdzamy się w przekonaniu, że posiadanie dwójki i więcej za jednym zamachem nie jest tragedią – choć tragikomedią już bardziej.

Osobiście uważam, że posiadanie bliźniaków jest niesamowitą przygodą, o ile przygotujesz się do niej na tyle, na ile można przygotować się do skoku na bungee albo do jazdy super szybkim rollercoasterem bez trzymanki. Wystarczy wziąć głęboki oddech, odpuścić, wrzucić na luz i… niech się dzieje! A na końcu okazuje się, że tak naprawdę nie było się czego bać!

Misją portalu jest informowanie, nawiązywanie relacji i wzajemne wspieranie się multiRodziców – bo nikt nie zrozumie Cię lepiej niż inna multiMama i inny multiTata!

Zespół multiRodziców

Ładowanie