Jak zadbać o delikatną dziecięcą skórę, by w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko pojawienia się na niej podrażnień? Sama pielęgnacja nie wystarczy – należy pamiętać również o tym, jak pierzemy ubranka dla dzieci oraz inne materiały, które mają bezpośredni kontakt z ich skórą. O tym, na co zwracać uwagę, piszemy w artykule!
Delikatna skóra dziecka
Odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka przez dobór właściwych kosmetyków to zaledwie krok do sukcesu, czyli całkowitego usunięcia ryzyka pojawienia się u dziecka groźnych podrażnień. Dlaczego dziecięca skóra jest tak wrażliwa? Jest to spowodowane między innymi alergiami – reakcje alergiczne już u dorosłych potrafią być bardzo uciążliwe. Nie zapominajmy o tym, że dzieci znoszą je dużo gorzej. Jednym z najczęściej uczulających alergenów są roztocza kurzu domowego. Znajdziemy je tam, gdzie te drobne pajęczaki mają najwięcej pożywienia, czyli złuszczonego naskórka. Pościel, koce, ubranka, a także inne tekstylne przedmioty mogą być siedliskiem tego niebezpiecznego alergenu. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na usunięcie roztoczy, ale i innych drobnoustrojów, na przykład bakterii i grzybów, jest właściwie przeprowadzone pranie.
Hipoalergiczne środki piorące
Środki hipoalergiczne to takie, które składają się z substancji minimalizujących ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej u alergika czy podrażnienia na wrażliwej skórze. Proszki i płyny o hipoalergicznym składzie to obowiązkowy element przy praniu ubranek dziecięcych. Dzięki odpowiednio dobranym środkom piorącym dbamy o bezpieczeństwo skóry dziecka. Zwykłe produkty do prania bazują często na silnych substancjach, które uczulają i wywołują reakcje alergiczne. Jednymi z najgroźniejszych substancji są kompozycje zapachowe – mogą utrzymywać się w powietrzu nawet przez dwa lata i podrażniać drogi oddechowe! W przypadku, gdy środek piorący niedokładnie wypłucze się z ubrania (na przykład przez źle dobrane dozowanie produktu), delikatna skóra może mieć kontakt z uczulającymi substancjami. Aby temu przeciwdziałać, najlepiej zadbać o produkty, które opierają się na bezpiecznym składzie. Hipoalergiczne środki do prania Mr. ZIGGI mają potwierdzone działanie – podczas zaawansowanych testów i badań laboratoryjnych sprawdzono, czy produkty są bezpieczne dla skóry dziecka.
Działanie dezynfekujące
Jednak zwykły hipoalergiczny proszek może nie wystarczyć, by całkowicie oczyścić dziecięce ubranka. W tym celu postawmy na środki o działaniu dezynfekującym. Na rynku dostaniemy specjalne produkty, które opierają się na intensywnych substancjach dezynfekujących – stawiając na nie, narażamy skórę dziecka na podrażnienia. Inną drogą jest dezynfekcja termiczna. Przez wykorzystanie bardzo wysokich temperatur, nawet 90 stopni Celsjusza, usuwa się nagromadzone na materiałach drobnoustroje. To jednak negatywnie wpływa na jakość struktury włókien tkanin. Alternatywą dla obydwu sposobów usuwania zanieczyszczeń są innowacyjne środki piorąco-dezynfekujące Mr. ZIGGI. Ich nowoczesna formuła sprawia, że ubranka oczyścimy z bakterii, grzybów czy roztoczy kurzu domowego już w 40 stopniach Celsjusza. Nawet standardowe pranie da nam gwarancję idealnej czystości dziecięcych ubranek. W ten sposób zadbamy nie tylko o bezpieczeństwo skóry dziecka, ale i o jakość pranych materiałów. Co więcej, proszki i płyny Mr. ZIGGI nadają się między do dezynfekcji butów – przeczytaj o tym tu: https://mr-ziggi.pl/pranie-butow-pralce/.
Jak jeszcze zadbać o idealną czystość dziecięcych ubranek?
Dobór odpowiednich środków piorących to nie wszystko. Pamiętajmy również o innych zasadach, które pozwolą nam zachować czystość i świeżość dziecięcych ubranek przez długi czas:
- Pierz w takich warunkach, na jakie pozwala Ci na to producent – sugeruj się oznaczeniami na metkach.
- Zwróć uwagę na dozowanie środka piorącego – skorzystaj z instrukcji na opakowaniu. Dzięki temu produkt starczy na dłużej i dokładnie wypłucze się z tkaniny.
- Przechowuj ubranka w dobrych warunkach – trzymaj je w zamknięciu, na przykład w plastikowych pojemnikach, nigdy na widoku. W przeciwnym razie będzie zbierać się na nich kurz oraz nagromadzą się roztocza.
_____________________________________________________________________________________
- Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
- Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
- Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
- Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
- Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!
GIPHY App Key not set. Please check settings