Lato jest ulubioną porą roku wielu osób. Jednak niekoniecznie lubi ją nasza skóra. Jest ona wtedy podatna na przesuszenie, a także poparzenia słoneczne. Dziś podpowiemy Wam jak o nią dbać i na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki.
Jak radzić sobie z poparzeniami skóry?
Latem skóra wymaga szczególnej pielęgnacji oraz ochrony. Trzeba zadbać o jej właściwe nawilżenie, ale też zapobiegać oparzeniom słonecznym. Jednak wystarczy mały błąd, by do nich doszło. Jeżeli na Waszej skórze pojawią się zaczerwienienia, to możecie spróbować domowych sposobów, by złagodzić świąd oraz pieczenie. Jak można przeczytać na blogu Dr.Max świetnym domowym sposobem walki z oparzeniami jest smarowanie skóry świeżym żelem aloesowym. Możecie też przygotować maseczkę na bazie płatków owsianych. Wystarczy tylko ugotować owsiankę. Do szklanki mleka należy dodać dwie łyżki płatków owsianych, a na koniec całość gotować na małym ogniu aż owsianka stanie się gęsta. Potem gdy wystygnie można nią smarować poparzenia słoneczne. Co ważne, nie tylko złagodzi ona zaczerwienienie skóry, ale też przyspieszy jej regenerację. Spróbujcie także olejowania skóry. W tym przypadku najlepiej wybrać olejek rycynowy bądź też z gorzkich migdałów, które wykazują działanie nawilżające i regenerujące.
Jaki filtr do ochrony skóry wybrać? Wszystko co należy wiedzieć na ten temat!
Należy sięgnąć po kremy ochronne z wysokim filtrem SPF. Chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Oczywiście żaden krem nie chroni skóry w 100%, a dodatkowo z czasem ochrona staje się mniejsza, dlatego aplikację kremu należy powtarzać co 2-3 godziny. Krem z filtrem SPF 50 chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV w ok. 98%, z kolei krem czy emulsja z filtrem SPF 20 chroni w 95%. Jeżeli filtr przeciwsłoneczny jest równy SPF 10 lub mniejszy to ochrona może być niższa niż 90%. Stąd, aby zapobiegać chorobom skóry czy czerniakowi należy sięgnąć po kremy z najwyższym filtrem SPF. Stosując takie kremy również można opalić skórę. Proces ten będzie dłuższy, ale zdrowszy. Jednocześnie trzeba pamiętać, że czas ekspozycji na słońce należy przedłużać stopniowo. Należy też unikać opalania się w godzinach pomiędzy 12 a 15, gdy słońce jest najbardziej intensywne i najmocniejsze jest też promieniowanie UV. Kremy z filtrem trzeba też aplikować po każdej kąpieli wodnej, po uprzednim wytarciu skóry ręcznikiem.
GIPHY App Key not set. Please check settings