w ,

Miękkie kapcie dla malucha na zimę

Dziecięce obuwie musi być wygodne i komfortowe dla dziecka. Tyczy się to również wyboru kapci. Dlatego, aby zapewnić malcowi zarówno ciepło, jak i wygodę w nadchodzącym zimowym sezonie, warto wiedzieć jakie kapcie dla dzieci będą odpowiednie.

Czy dziecku potrzebne są kapcie?

Latem większość rodziców pozwala maluszkom biegać na boso. Ma to swoje korzyści zdrowotne dla rozwijających się stópek, które niczym nieskrępowane mogą się prawidłowo kształtować. Jednak w okresie jesienno-zimowym zwraca się większą uwagę na komfort cieplny. W końcu stopy są niezwykle wrażliwe na zimno. Odpowiednio dobrane kapcie dla dzieci nie tylko pełnią funkcję termoizolacyjną, ale również chronią przed bakteriami i zranieniem. Z tego powodu są obowiązkowe również w przedszkolu i to bez względu na pogodę. Jednak niezależnie od tego, czy się szuka kapci do przedszkola, do domu lub dla starszaka trzeba się zatroszczyć o to, aby spełniały wszelkie wymogi bezpieczeństwa i były dobrze dopasowane do dziecięcych stóp. Tak naprawdę wybór odpowiednich kapci dziecięcych wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje. Pomimo dużego asortymentu nie wszystkie nadają się delikatnych nóżek.

Jakie kapcie dla dzieci wybrać?

Piękne, kolorowe kapcie z ulubionymi bohaterami, pluszowymi akcentami i jeszcze innymi elementami czekają na sklepowych półkach, zachęcając swym wyglądem do zakupu. Jednak nie wszystkie nadają się dla delikatnych dziecięcych stópek. Wygodne obuwie dla malca zarówno do domu, jak i do przedszkola musi spełniać pewne kryteria, gdyż stopa dziecka jest wyjątkowo plastyczna i podatna na odkształcenia. Dlatego źle dobrane obuwie może doprowadzić do wad postawy, wykoślawienia, a nawet mniejszej ruchomości powodując nienaturalny chód. Z tego powodu kapcie dla dzieci muszą być idealnie dopasowane do stópek malca. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. Ponadto bardzo ważna jest także ich podeszwa, która powinna być elastyczna, aby nie ograniczać ruchów. W końcu dziecko przez cały dzień wykonuje wiele czynności takich jak bieganie, skakanie, tańczenie, nawet podczas siedzenia ciężko mu usiedzieć, dlatego nóżki cały czas pracują. Zasada jest taka, że dobre kapcie dla dzieci to takie, w których maluch czuje się tak, jakby biegał na boso. Tak więc podeszwa musi się zginać bez problemu, muszą być lekkie i nie powodować dyskomfortu. Wkładka i materiał powinien być wykonany z przewiewnego i oddychającego materiału niepowodującego pocenia. Ponadto istotne jest także zapięcie, które powinno być jak najprostsze, aby maluch nie miał trudności z samodzielnym zakładaniem i zdejmowaniem obuwia.

Kapcie mogą być jednocześnie piękne i praktyczne

Duża oferta dziecięcego obuwia pozwala na znalezienie kapci, które nie tylko spełnią oczekiwania rodziców, ale również dzieci. Dlatego podczas wyboru można sugerować się dziecięcymi upodobaniami, dzięki temu nawet młodsze dzieci chętnie będą zakładały ulubione kapcie. Na rynku dostępne są produkty dla najmłodszych z ciekawymi wzorami i ulubionymi kolorami. Za to dla starszaków ciekawym wyborem mogą być także kapcie wykonane z pluszu. Śmiało można pozwolić dziecku samemu wybrać interesujące modele. Wspólna wizyta w sklepie obuwniczym nie musi być ciężkim wyzwaniem, tylko dobrą zabawą dla wszystkich. Szczególnie gdy sklep oferuje bogatą ofertę fasonów jak np. CCC, gdzie można zrobić zakupy również online. Taka opcja jest przydatna dla zabieganych, którzy nie mają czasu na odwiedzenie sklepu stacjonarnego. Ponadto zakupy online można zrobić wspólnie z dzieckiem w każdym momencie nawet w niedzielę.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Jak chronić wzrok dziecka i spowolnić postępowanie krótkowzroczności?

  Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi nad Morzem Bałtyckim

  Najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi nad Morzem Bałtyckim – 10 sprawdzonych miejsc