w ,

Worek na buty – dodatek, który nie musi być nudny

Worek na buty kojarzy się głównie z jednolitą materiałową torbą, w której dzieci zabierają do szkoły obuwie zmienne. Takie dodatki coraz częściej zastępują jednak małe plecaki i bywają noszone również przez dorosłych, którzy chcą móc wygodnie zabrać ze sobą kilka niezbędnych poza domem przedmiotów. Co warto wiedzieć o workach na buty i gdzie ich szukać?

Worki na buty sprawdzają się często jako alternatywa plecaka

Kiedyś worek na buty był jedynie cienką warstwą materiału ze sznureczkiem. Dziś jego zamysł nieco się zmienił – sznureczki umieszczane są po obu jego stronach, żeby można było nosić go na plecach jak niewielki plecak. Świetnie sprawdza się to na przykład w przedszkolach – kilkuletnie maluchy potrzebują czegoś małego do noszenia jedynie niezbędnych rzeczy, przez co worek na buty jest dla nich doskonałym wyborem. Sam w sobie jest bardzo lekki i miękki, a kiedy nie jest potrzebny, można złożyć go tak, jak każdy inny kawałek materiału. Plecaki i torby, z których korzystają małe dzieci, muszą być przede wszystkim wygodne, żeby nie wpływać źle na postawę ciała maluchów.

Worki na buty nie sprawdzają się co prawda jako szkolne tornistry, głównie ze względu na swoją niewielką pojemność, która nie wystarcza do zapakowania wszystkich niezbędnych podręczników. Wciąż jednak taki dodatek może przydać się na szkolnym WF-ie albo wycieczce. Z worków na buty często korzystają także dorośli, którzy wybierają się na przykład na siłownie i chcą zabrać ze sobą jedynie sportowe ubranie na zmianę.

Czy wszystkie worki na buty są zdobione dziecięcymi wzorami?

Worki na buty można podzielić na modele dziecięce, które przydają się kilkulatkom w przedszkolach i szkołach oraz modele przeznaczone dla starszych użytkowników różniące się nieco wyglądem. W wielu sklepach znaleźć można głównie worki z dziecięcymi wzorami, bohaterami z bajek, czy uroczymi ilustracjami. Nie są to jednak wszystkie dostępne modele, co widać dobrze między innymi w ofercie sklepu CCC. Zarówno w salonach stacjonarnych, jak i sklepie internetowym CCC, znaleźć można szeroki wybór tego rodzaju dodatków. Worki najczęściej wybierane przez osoby dorosłe, to jednokolorowe modele w różnych odcieniach, na które naniesione zostało logo producenta. Warto pamiętać, że w ostatnich sezonach sportowe dodatki z widocznym z daleka logiem są jednym z hitów mody – jedyne, na co należy uważać w takich stylizacjach, to pojawienie się zbyt wielu nazw marek w jednym zestawie.

Na co zwracać uwagę, wybierając dla siebie worek na buty? Ważny jest przecież nie tylko jego wzór i wygląd zewnętrzny, ale także trwałość. Oglądając wybrany model, dobrze jest zwrócić uwagę na jakość użytego do jego uszycia materiału, jego ścieralność i odporność na uszkodzenia, takie jak podarcia. Istotna jest także wytrzymałość sznurków, które zakłada się na ramiona. Powinny być one grube, najlepiej podwójne i trwałe, żeby wytrzymały ciężar przenoszonych w worku rzeczy.

Jaki worek na buty wybrać dla dziecka?

Największą popularnością wśród worków dziecięcych cieszą się modele ozdobione popularnymi bohaterami z bajek tak jak na przykład znana wszystkim maluchom ekipa sześciu piesków, które czuwają nad bezpieczeństwem swojego miasta. Maluchy chętnie wybierają także modele ze wzorami takimi jak motywy kosmiczne albo dinozaury – zwykle częściej sięgają po nie zafascynowani tymi tematami chłopcy, chociaż są także i dziewczynki, które ucieszą się na widok nowego worka z rakietą albo podobizną pradawnych stworzeń. Podczas wyboru worka dla kilkulatka, warto pamiętać, żeby zapytać go o zdanie – w końcu to on będzie z niego korzystał, dlatego musi mu się on zwyczajnie podobać.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Turówka Hotel & Spa**** w Wieliczce

  Egzamin ósmoklasisty z matematyki a specjalne kursy przygotowujące. Czy warto?