Jakie zabawki ogrodowe pokochają dzieci?

Pogoda za oknem sprzyja już aktywnościom na dworze, a to oznacza, że czas pomyśleć o wyposażeniu ogrodu. Na świeżym powietrzu najwięcej czasu spędzają najmłodsi, dlatego warto umilić im te chwile. Obecnie na rynku jest wiele zabawek, którymi dzieci mogą bawić się w ogrodzie. Które z nich warto kupić?

Pogoda za oknem sprzyja już aktywnościom na dworze, a to oznacza, że czas pomyśleć o wyposażeniu ogrodu. Na świeżym powietrzu najwięcej czasu spędzają najmłodsi, dlatego warto umilić im te chwile. Obecnie na rynku jest wiele zabawek, którymi dzieci mogą bawić się w ogrodzie. Które z nich warto kupić?

Jakie zabawki do ogrodu kupić dzieciom?

Przede wszystkim takie, które dadzą im dużo frajdy. Dzieci, niezależnie od wieku, uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Niektóre z nich mogą przesiadywać godzinami w basenach, inne wybiorą stawianie zamków z piasku, a jeszcze inne będą chciały skakać na trampolinie. Wybór akcesoriów ogrodowych, które umożliwią dzieciom takie aktywności, jest ogromny. Baseny różnych wielkości, piaskownice, zjeżdżalnie, place zabaw i inne tego typu atrakcje dla najmłodszych można przejrzeć na http://www.urwis.pl/zabawa-na-zewnatrz/ogrodowe. Przy okazji warto zastanowić się nad takimi zabawkami jak: domki dla dzieci, namioty, huśtawki, czy dziecięce mebelki ogrodowe.

Jak wybrać basen dla dziecka?

Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Dla najmłodszych lepiej wybrać brodziki, które będą bezpieczniejsze niż tradycyjne baseny. Niektóre modele takich atrakcji są wzbogacone o dodatkowe fontanny lub zjeżdżalnie, które dają maluchom dużo radości. Dla większych dzieci warto wybrać baseny głębsze i większe, w których będą mogły się zanurzyć. Należy zwrócić też uwagę na to, z czego zostały one wykonane. Takie atrakcje często mogą służyć przez lata, dlatego warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na jakość.

Jakie akcesoria do zabawy w piaskownicy?

Najważniejszy jest wybór samej piaskownicy. Obecnie można kupić przenośne, plastikowe piaskownice, które wyposażone są w dodatkowe nakrycie. Dzięki temu piaskownicę można zamknąć na czas nieużywania, by nie wniknęły tam żadne zanieczyszczenia. Dostępne są także tradycyjne, drewniane piaskownice, które można wbudować nieco w ziemię. Jeżeli chodzi o zabawki, warto kupować gotowe zestawy do zabawy w piasku. Z reguły są to taczki, wiaderka, koparki i różnego rodzaju foremki do stawiania babek z piasku.

Jaką zjeżdżalnię kupić do ogrodu?

Zjeżdżalnie są popularne wśród młodszych dzieci, dla których taka zabawa jest niesamowitą frajdą. Warto sprawdzić, czy oglądane przez nas zjeżdżalnie zapewnią dziecku 100% bezpieczeństwo. Trzeba tu zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały one wykonane. Najczęściej wybiera się zjeżdżalnie plastikowe, które są dla dzieci bezpieczne. Oprócz tradycyjnych pojedynczych zjeżdżalni, można wybrać też moduł łączony. Kiedy maluch urośnie, można dostawić wyższy element i dziecko dalej będzie mogło korzystać z tej atrakcji.

Domki ogrodowe dla dzieci – jak wybierać?

To zależy od wieku dziecka. Obecnie można kupić dmuchane, ogrodowe kojce, które będą idealne dla maluchów. Dla większych dzieci można wybrać domki, które wyglądają jak prawdziwe. Mają okna, drzwi, mogą być piętrowe, a nawet mieć wbudowane obok zjeżdżalnie. To, na jaki domek ogrodowy się zdecydujemy, zależy od potrzeb, wielkości ogrodu, ale i finansów.

Wybierając zabawki ogrodowe dla dzieci warto kierować się głównie ich bezpieczeństwem. Takie akcesoria do ogrodu trzeba dokładnie obejrzeć, sprawdzić czy są wytrzymałe i czy dziecku nie stanie się krzywda podczas ich użytkowania. Zabawki wykonane z dobrej jakości materiałów, posiadające różne wymagane certyfikaty i atesty, z pewnością będą najlepszym wyborem.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Kiedyś miłośniczka podróży i przygód podwyższających adrenalinę. Obecnie uskutecznia głównie podróże pojazdem trójkołowym do klubu malucha i z powrotem, a adrenalinę ma wiecznie podwyższoną poczynaniami wszędobylskich, bliźniaczych potomków. Kocha swoją rodzinę, przyjaciół, dobry film i jeszcze lepszą książkę, fotografię, Kraków, kawę z pianką, jazdę na motorze i bycie mamą.

Dyskusja1 komentarz

  1. Ja mam dwóch synów. Można by stwierdzić, że synowi łatwiej jest coś kupić niż córce, może i tak ale jakoś moje chłopaki są bardzo wymagające w kwestii zabawek, a najbardziej to kochają się bawić właśnie na świeżym powietrzu. Ostatnio przez przypadek z mężem wygooglowaliśmy na misiedwa bramki piłkarskie i o dziwo! Moi synowie nie robią nic innego niż bieganie za piłką.

Skomentuj

Ładowanie