w , , , , ,

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA – idealny hotel 4* dla rodzin z dziećmi

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA –

idealny hotel 4* dla rodzin z dziećmi

Jeśli kiedykolwiek uzależnialiście swój wyjazd od pogody, czyli: „A co jeśli będzie padać? Czy dzieci nie będą się nudzić?”, to sprawdziliśmy właśnie miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi w deszczową pogodę – i było fantastycznie!

Miejsce, o którym mowa, to Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA – położony pośród malowniczych wzgórz Wyżyny Miechowskiej, w odległości zaledwie 45 km od Krakowa. Ten hotel 4-gwiazdkowy oferuje swoim Gościom wypoczynek w sielskiej atmosferze połączony z tradycyjną polską gościnnością.

Przede wszystkim hotel jest naprawdę dobrze przygotowany na przyjazd małych i starszych Gości. Atrakcji dla dzieci jest tyle, że nie wiadomo od czego zacząć, ale spróbuję wymienić wszystkie:

  • bardzo dobrze przygotowana i wyposażona sala zabaw dla dzieci – są w niej zabawki dla młodszych i starszych, m.in. zjeżdżalnie, stół do ping-ponga, x-box, z którym można przeprowadzać zawody sportowe w ruchu, domki dla lalek, dziecięce kuchnie, samochody różnej wielkości – jednym zdaniem: do wyboru do koloru i dla każdego coś dobrego
  • w okresie wakacyjnym i świątecznym, w długie weekendy i ferie – codzienne i bardzo urozmaicone animacje m.in. pieczenie pysznych ciasteczek, warsztaty malowania ceramiki, malowania mandali, robienie własnej pizzy, robienie makaronowej biżuterii, kino malucha z pop-cornem, i.in.
  • króliczkowa zagroda – czyli spotkania z żywymi królikami w przygotowanej w sali małej zagrodzie
  • mini zoo – czyli zewnętrzna zagroda z lamami, kucykami, osiołkiem, owcami, kozami, bażantami i królikami – oraz karmienie zwierzątek dwa razy dziennie przez dzieci
  • eko-ogródek, w którym również odbywają się warsztaty z upraw warzyw dla dzieci
  • w Strefie Wellness znajduje się basen, jacuzzi, hamaki, zabawki oraz akcesoria basenowe dla najmłodszych. Z basenu jest bezpośrednie wyjście na przynależący do Strefy Wellness taras z leżakami, hamakami oraz zewnętrznym jacuzzi. W okresie letnim na terenach zielonych oddane są do dyspozycji dodatkowe atrakcje wodne, m.in.: ślizgi wodne, baseniki, zraszacze i inne
  • gry terenowe – to kontakt z naturą, zabawa i integracja. Każdy uczestnik otrzymuje mapę, zestaw zadań do wykonania i kilka rekwizytów, które będą przydatne podczas gry. Następnie dzieciaki – myszkując po terenie hotelu i w jego okolicy – podejmują różne ciekawe wyzwania
  • zewnętrzny plac zabaw z trampoliną, boisko do gry w piłkę nożną i w kosza
  • wypożyczalnia rowerów, pole do nauki gry w golfa, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej i badmintona, przejażdżki konne.

Niezaprzeczalnym atutem hotelu jest to, że w pakietach wakacyjnych i w ferie dzieci do lat 12 przebywają w hotelu gratis!

Wśród hotelowych animacji dla dorosłych można znaleźć m.in.: pokaz masaży balijskich, poranną i wieczorną praktykę jogi, degustację lokalnych nalewek, grę w bingo, rozgrywki bilardowe czy rodzinne biesiadowanie przy ognisku.

Tuż przy hotelowym lobby znajduje się bardzo przytulny kącik do czytania z fotelami i biblioteką. Obok stoi stół do gry w bilarda – kolejna atrakcja dla całych rodzin.

W każdy sobotni wieczór od godz. 19:00 lobby hotelu wypełnia muzyka. Taki wieczór to nie tylko idealna odskocznia od dnia codziennego, to również doskonała pora to skosztowania dań z Restauracji Planeta Smaków. Hotelowa kuchnia używa produktów zdrowych, lokalnych, również ze swojej własnej uprawy z eko-ogródka.

Urokliwym plusem jest położenie hotelu wśród łąk i lasów w sielskiej, wiejskiej i spokojnej atmosferze. Zdecydowanie jest to hotel dla miłośników natury.

Otoczenie hotelu umożliwia aktywny wypoczynek dla całej rodziny wśród lasów i łąk tworzących charakterystyczny dla tego regionu pejzaż polskiej wsi. Chata grillowa, pole do nauki gry w golfa, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, badmintona, rowery, czy przejażdżki konne to tylko niektóre z atrakcji na świeżym powietrzu, które czekają na Gości hotelu.

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA zdecydowanie polecamy rodzinom z dziećmi! Bez względu na porę roku jak i bez względu na bardziej czy mniej sprzyjającą pogodę – w tym hotelu dzieci nie zaznają nudy, a rodzice będą mogli odpocząć w komfortowych i relaksujących warunkach.

mercure doslonceZobacz również:

NAJLEPSZE HOTELE 4-GWIAZDKOWE DLA RODZIN Z DZIEĆMI

HOTELE WELLNESS & SPA DLA RODZIN Z DZIEĆMI

TOP 50 NAJLEPSZYCH HOTELI DLA DZIECI W POLSCE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

country club żywiec

Country Club Żywiec – kameralnie, elegancko i blisko stoku oraz szlaków górskich

hotel linea mare

Hotel Linea Mare – 5 gwiazdkowy hotel nad morzem