w ,

Gdzie kupować wózki dziecięce – stacjonarnie czy online?

Możliwość zakupu wózków dziecięcych za pośrednictwem sklepów internetowych stała się na tyle popularna, że wydawać by się mogło, iż ten kanał sprzedaży okaże się dla kupujących najlepszy. W praktyce jednak nadal wiele przemawia na rzecz zakupów dokonywanych w fizycznych placówkach. Dowiedz się dlaczego.

Sprawdzisz jak się wózek… nosi

Jeżeli oceniasz wózki dziecięce na podstawie opisów na stronach internetowych, zdjęć, czy nawet filmów na YouTube, łatwo możesz zapomnieć o tym, że wózek ma nie tylko nadawać się do wygodne prowadzenia. Regularnie znajdziesz się w sytuacji, w której przyjdzie Ci go wnosić do autobusu, czy przenosić w trakcie wchodzenia do klatki schodowej.

W takich sytuacjach niezwykle istotne jest to, żeby był lekki (zwłaszcza, że przecież dziecko także swoje waży, a możliwe, ze dodatkowo będziesz przenosić np. zakupy). Skoro tak, warto zwrócić uwagę na wagę, jednak nie mówi ona o wszystkim. Zdarzają się wózki, które pomimo ogólnej lekkości są najzwyczajniej w świecie… nieporęczne. Zdecydowanie warto więc osobiście sprawdzić jak się konkretny wózek podnosi – tak, żeby później nie było w tym zakresie niemiłych niespodzianek.

Łatwość składania

Drugą cechą, którą warto sprawdzić osobiście jest łatwość, z jaką poszczególne wózki dziecięce się składa. Ma to znaczenie, gdy na przykład chcesz spakować wózek do samochodu. Zdecydowanie dużym atutem będzie wtedy możliwość jego sprawnego złożenia.

Ogólna jakość

Oglądając wózek dziecięcy na żywo można tez dokładniej przyjrzeć się wielu detalom, które niekoniecznie są do sprawdzenia przez internet. Czy łatwo się wózkiem manewruje? Czy wygodnie trzyma się rączkę? Na ile łatwo można użyć hamulca? Wszystkie te drobiazgi wpływają na ogólną wygodę korzystania z tego sprzętu.

Gdzie oglądać wózki na żywo?

Najlepiej w dużych, wyspecjalizowanych sklepach, w których możesz porównać wiele różnych modeli. W przypadku Krakowa może to być chociażby https://www.entliczek.pl/wozki-dzieciece – Entliczek Dziecięce Centrum Handlowe, w którym przy okazji można zaopatrzyć się także w ubranka dla maluchów, czy w niezbędne akcesoria dziecięce.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

  1. Generalnie jak na moje to kupić sobie można przez internet, ale obejrzeć trzeba na miejscu. Ja jak pojechałam do sklepu to się okazało, że wózek, którym miałam zamówić w sumie wygląda zupełnie inaczej niż myślałam i w końcu wzięłam salsę 4 abc design, która na zdjęciach mi sięnie podobała, ana żywo się zakochałam 😀

Dwujęzyczne dzieci

Nie taka ospa straszna, jak ją malują – czyli czego nie wiedziałam o ospie wietrznej