w ,

KidiZ Watch – idealny prezent na Dzień Dziecka, który ucieszy równie mocno rodziców

KidiZ Watch – idealny prezent na Dzień Dziecka, który ucieszy równie mocno rodziców

Bardzo długo wstrzymywaliśmy się z zakupem telefonu dla naszych córek. Szliśmy pod prąd i nasze pociechy trochę się na nas gniewały, nie niemal wszystkie dzieci w ich otoczeniu już od pierwszej klasy, a czasem od zerówki – były posiadaczami smartfonów.

Sytuacja nie zmieniłaby się zanadto, bo i nasze poglądy co do szkodliwego wpływu urządzeń elektronicznych oraz przesiadywania przez dzieci przed monitorami się nie zmieniły. Stanęliśmy jednak przez nowym wyzwaniem – córki zakomunikowały, że wybierają się po raz pierwszy na kolonię.

I tutaj, nawet ja – ich konserwatywna matka – przyznałam w samotności i sama przed sobą, że chciałabym jednak mieć jakikolwiek kontakt z dziećmi, nie obciążając i kłopocząc ich koleżanek czy wychowawczyni.

Wtedy właśnie odkryłam KidiZ Watch. Dlaczego zdecydowałam się ofiarować im zegarek zamiast tradycyjnego telefonu?

Odpowiedź jest prosta. Na ten moment uznaliśmy jako rodzice, że potrzebujemy tylko kilku funkcji – wszystkie posiada Kidiz Watch, niepotrzebny jest więc smartfon.

Zaleta numer 1

Śledzenie lokalizacji

O ile podczas pobytu córek na kolonii niekoniecznie muszę znać każdy ich ruch, o tyle, jest wiele sytuacji, kiedy rzeczywiście funkcja ta jest niezwykle ważna.

Koleżanka z pracy mieszkająca w bloku na jednym z dużych osiedli, mówi mi, że chciałaby mieć poczucie, że wie, gdzie aktualnie znajduje się jej syn grający w piłkę z kolegami, boisk jest sporo, a poszukiwanie dziecka, które spóźnia się na kolację – może być dość stresujące.

Samodzielny powrót dziecka ze szkoły – oczywiście staje nieunikniony na etapie drugiej, trzeciej klasy – siedząc w pracy, możemy sprawdzić, czy nasza pociecha wsiadła do autobusu i kieruje się w stronę domu.

Lokalizację śledzimy w czasie rzeczywistym, nie ma więc mowy o zamartwianiu się, gdy nie możemy być w pobliżu naszego dziecka.

Zaleta numer 2

Stały kontakt z rodzicami

Moje córki, mimo iż bliźniaczki, uczęszczają do dwóch różnych klas. Często odwożę jedną na wcześniejszą godzinę, druga zostaje wówczas sama w domu. Zawsze rodził się we mnie niepokój, że pozostawiona w domu, nie ma możliwości kontaktu ze mną. KidiZ Watch rozwiązał i ten kłopot.

Zarówno dziewczyny, jak i my – rodzice, możemy spokojnie podjechać do sklepu, odebrać przesyłkę na poczcie, wiedząc, że w razie sytuacji awaryjnej – córki do nas zadzwonią i wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Zegarek działa jak telefon komórkowy, sami wypełniamy książkę telefoniczną, którą następnie wykorzystują dzieci. Z pewnością na plus dla mnie jest brak dostępu do Internetu oraz mediów społecznościowych. Mamy na to jeszcze czas.

Zaleta numer 3

Intuicyjność w obsłudze

Obawiałam się, że po naładowaniu zegarka będę miała problem z uruchomieniem go i zainstalowaniem potrzebnej aplikacji oraz dalszą obsługą. Okazało się, że jest to nad wyraz proste. Karta SIM jest już zamontowana w zegarku, więc otrzymujemy gotowy produkt. Ze strony rodzica – ściągamy aplikację KidiZ Watch na swój telefon, rejestrujemy się u uruchamiamy pakiet mobilny, dzięki któremu możemy w pełni korzystać z funkcji zegarka.

Abonament miesięczny to zaledwie 14,90zł, jeśli chcemy wykupić więcej minut czy wiadomości – korzystamy z pozostałych dwóch opcji. To wszystko. Reszta leży w rękach dziecka. Mogę zapewnić, że ono poradzi sobie jeszcze lepiej. Zmiana tapety, wykonywanie połączeń głosowych, wideorozmowy – moje córki w pierwszym dniu użytkowania odkryły wszystkie te funkcje bez otwarcia instrukcji obsługi. Korzystanie z Kidizwatch jest dziecinnie proste.

Zaleta numer 4

Jakość

Miałam obawy co do jakości wykonania produktu oraz jakości samej rozmowy. Niepotrzebnie. Zegarki są naprawdę piękne, widać tutaj dbałość o każdy detal. Istnieje możliwość dokupienia rozmaitych pasków, zmieniających wygląd zegarka.

Urządzenie jest lekkie, pasek mięciutki i przyjemny w dotyku, wyświetlacz na tyle duży, że dziecko wybierze numer czy wykona zdjęcie. Najważniejsze jednak, że korzystanie z zegarka jako telefonu nie różni się od korzystania ze smartfona – jakość rozmowy, jej głośność są naprawdę bez zarzutu. Testy wypadają naprawdę dobrze.

Zaleta numer 5

Wiele dodatkowych funkcji

Poza połączeniami i lokalizacją, które są dla większości rodziców kluczowe, KidiZ Watch posiada także kilka naprawdę ciekawych funkcji. Do tych najistotniejszych należą: wyznaczanie strefy bezpieczeństwa – obszaru, poza którym dziecko nie powinno się znaleźć – jeśli nie chcemy, by odchodziło zbyt daleko domu. Jeśli przekroczy strefę, otrzymacie powiadomienie na telefon i możecie szybko zareagować.

Historia lokalizacji – jeśli mamy wątpliwości, czy nasza pociecha rzeczywiście po szkole idzie prosto na przystanek, czy może jednak odwiedza kolegę…

Aparat – szczególnie uwielbiany przez moje dziewczynki. Niezwykle przydatnym wydaje mi się przycisk alarmowy SOS – w sytuacji zagrożenia maluch może wcisnąć go, zawiadamiając rodzica o niepokojącej sytuacji. Nie musi nic pisać ani niczego mówić. Nie należymy do przewrażliwionych rodziców, jednak licho nie śpi i dobrze mieć świadomość, że istnieje ten rodzaj zabezpieczenia. Dodam jeszcze, że za pomocą aplikacji rodzic może kontrolować kontakty, z którymi łączy się dziecko. Podczas przebywania w szkole możemy włączyć tryb szkolny, który nie będzie dekoncentrował ani odciągał nadmiernie naszego dziecka od nauki, a zegarek będzie pełnił wyłącznie funkcję wskazywania godziny.

Dla kogo KidiZ Watch?

Gdybym miała odpowiedzieć szybko – dla mnie. Ale nie tylko.

Dla rodzica, który chciałby dać swojemu dziecku pierwszy telefon, ale służący głównie komunikacji.

Dla rodzica, który daje swobodę swojemu dziecku, lecz ceni sobie jego bezpieczeństwo.

Dla rodzica, który obawia się zagrożeń i nieprzewidzianych sytuacji.

Dla rodzica, który lubi wyznaczać granice, lecz bierze pod uwagę także potrzeby i pragnienia dziecka.

KidiZ Watch na jakiś czas zastąpi nam klasyczny smartfon. My sięgamy po niego dość późno, bo i okoliczności nie wymagały od naszych córek posiadania telefonu. Jeśli jednak czujecie, że to dobry moment, rozważcie zakup tego bezpiecznego i intuicyjnego urządzenia.

KidizWatch stanie się idealnym prezentem na komunię, dzień dziecka, urodziny – ale nie tylko dla Waszej pociechy czy dziecka, które jest Wam drogie. Jak się szybko okaże – będzie to i prezent dla Was. Czy może być bowiem coś cenniejszego od spokoju i poczucia bezpieczeństwa dziecka? Jestem przekonana, że nie.

Testowany przez nas model to KidiZ TOP rekomendowany dla dzieci od 3 roku życia.

Co otrzymasz w zestawie?

 • Smartwatch
 • Kabel USB
 • Instrukcję obsługi
 • Kartę gwarancyjną
 • Kartę SIM

Specyfikacja:

Waga: 192 g | Bateria: litowa 700mAh | Karta SIM: MICRO SIM | Sieć komórkowa: 4G/Wifi | Ekran: ekran dotykowy IPS | Rozmiar ekranu:  240×240 1,4 | Aparat: 0,08 MP | Wymiary zegarka: 227×41,5×15,6 mm | Długość paska: 75–105 mm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  hotel linea mare

  Hotel Linea Mare – 5 gwiazdkowy hotel nad morzem

  Jak wybrać półkolonie letnie? Poradnik dla rodziców