w ,

Jak bezpiecznie podróżować z dzieckiem?

Podczas każdej podróży rodzic nie tylko martwi się o to jak zapewnić dziecku rozrywkę, jak go nakarmić w podróży lecz również jak go bezpiecznie transportować? W tej ostatniej kwestii pomoże nosidełko Tula. To najprostsze i najwygodniejsze rozwiązanie dla rodziców, które zabierają swoje pociechy w dalszą podróż. Nosidełko pozwoli nie tylko na wygodę dla dziecka, ale i również na ergonomię ruchów i miejsca dla rodzica.

Zalety jakie posiada nosidełko Tula

Nosidełko Tula to świetne rozwiązanie dla rodzica i dziecka z wielu względów. Nie tylko dobrze się prezentuje i jest wygodne, ale przede wszystkim jest bezpieczne dla dziecka. Z głównych zalet, jakie można wymienić , opisując nosidełko Tula, to:

 • Wygoda dla dziecka
 • Ergonomia dla rodzica
 • Dziecko znajduje się w bezpiecznej pozycji
 • Rodzic nie martwi się o dziecko, gdyż ma je cały czas blisko siebie
 • Rodzice mają wolne ręce i dziecko pod kontrolą jednocześnie
 • Dziecko mniej niepokoi się i denerwuje będąc tak blisko rodzica
 • Dziecko nie jest w stanie rozpraszać się ani wyrywać , gdyż ma ograniczone ruchy.

To i wiele innych rzeczy świadczy o tym jak świetną opcją jest zabieranie dziecka w podróż właśnie w takim nosidełku. Dziecko może w nim nawet zasnąć, a to wciąż nie przeszkadza rodzicu. Ma on wciąż do dyspozycji obie ręce, z którymi może poruszać i zajmować się własnymi sprawami.

Kiedy przydaje się nosidełko Tula?

Zawsze gdy musisz się czymś zająć lub zwyczajnie jesteś w podróży i chcesz pozwiedzać, nosidełko Tula świetnie się sprawdzi. Podczas zwiedzania nieznanych miejsc na rodzinnej wycieczce, małe dziecko raczej nie jest w stanie docenić widoków czy też innych zjawisk. Jeśli jednak znajduje się blisko rodzica, to może on wciąż to robić. Dziecko wisząc w powietrzu w miękkiej i dopasowanej tkaninie, czuje się wygodnie i komfortowo i nie ma problemu z położeniem. Co więcej może zasnąć, podczas gdy rodzic miarowo posuwa się do przodu mogąc oglądać widoki, krajobrazy czy robiąc zdjęcia.

Nosidełko przydaje się jednak również w innych sytuacjach bardzo przyziemnych, takich jak zakupy. Gdy rodzic zostaje sam z dzieckiem w domu, a potrzebuje zrobić zakupy, może umieścić go w wygodnym nosidełku i cieszyć się swobodą ruchów. W porównaniu z noszeniem dziecka na rękach, w tym wypadku obie ręce są swobodne i mają możliwość sięgania po produkty czy przesuwania precyzyjnego wózkiem między regałami.

Dziecko znajdujące się w takim nosidełku, czuje ciepło rodzica, słyszy bicie jego serca i jest spokojne. Dlatego dziecko noszone w takim nosidełku jest spokojniejsze i można z nim dłużej chodzić bez zmiany pozycji. Co zaś tyczy się wieku, w którym można nosić tak dziecko, to istnieją różne modele zarówno wiekowe jak i wagowe, do których należy dopasować dziecko. Na początek warto chodzić w nim chwilę w domu zanim pójdzie się na dłuższą podróż, gdyż dziecko powinno móc się przyzwyczaić do takiego położenia.

__________________________________________________________________________________

 • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
 • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
 • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
 • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
 • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Wakacje na Mazurach z dziećmi – Ośrodek Helena w samym sercu Mazur

  Meble dla dzieci modułowe – nowoczesne meble rosnące z dzieckiem