w ,

Jak systemy kafeteryjne wspierają w pracy młode mamy? Najlepsze benefity dla młodych rodziców

Większość firm chętnie zatrudnia młodych pracowników, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz wiedzę, gdyż wyróżnia ich także świeżość spojrzenia na wiele kwestii oraz energia do działania. Zatrudniając młodych ludzi trzeba jednak liczyć się z tym, że będą oni zakładać rodziny, a młode kobiety odejdą na jakiś czas z pracy, by zaopiekować się swoimi dziećmi. Jak firma może wesprzeć w tej sytuacji swoich pracowników i zapewnić im możliwość pogodzenia pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi?

Najpopularniejsze systemy kafeteryjne w Polsce

Oczekiwaniom zarówno pracodawców, jak i pracowników wychodzą naprzeciw firmy oferujące różnego rodzaju pakiety benefitów. Wśród tego typu firm warto wyróżnić Motivizer czy MyBenefit. Pierwsza z nich szeroko opisuje udogodnienia i benefity dla młodych mam na swoim firmowym blogu: motivizer.pl/blog/top-5-najlepszych-swiadczen-pracowniczych-i-benefitow-dla-pracujacych-mam. Do najpopularniejszych benefitów oferowanych pracownikom należą karty uprawniające do korzystania z różnych obiektów sportowych czy prywatna opieka medyczna. My jednak skupimy się na udogodnieniach, na jakie mogą liczyć młodzi rodzice.

Atrakcyjne udogodnienia dla młodych mam

Młode matki to niezwykle wartościowi pracownicy dla firmy, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać. Wiele kobiet, które mają małe dzieci, jest zdeterminowanych, aby możliwie jak najszybciej powrócić na rynek pracy. Możliwość samorozwoju oraz kontynuowania przerwanej kariery zawodowej są dla nich niezwykle istotne. Aby im to ułatwić, warto wdrożyć w swojej firmie system kafeteryjny uwzględniający ich potrzeby.

Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie żłobka dla dzieci pracowników ze specjalnym pomieszczeniem, w którym matki mogą spokojnie karmić swoje dzieci. Innym rozwiązaniem jest umożliwienie wykonywania pracy raz bądź kilka razy w tygodniu zdalnie. Świetnym pomysłem jest też organizacja kursów e-learningowych dla kobiet, które planują powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, aby mogły być na bieżąco ze wszystkimi zmianami zachodzącymi w pracy.

Ciekawe benefity dla młodych rodziców

Nie tylko młodym mamom należy się wsparcie, także ojcowie dźwigają ciężar związany z posiadaniem dzieci. W związku z tym niektóre firmy proponują dodatkowe urlopy macierzyńskie lub tacierzyńskie, zapewniając przy tym pełne wynagrodzenie. Zarówno ojcowie, jak i matki oraz dzieci skorzystają z pakietów prywatnej opieki medycznej. Ciekawym pomysłem jest również finansowanie szkół rodzenia dla obojga przyszłych rodziców. Dość popularną formą wspierania młodych rodziców jest także dofinansowywanie wakacji lub organizacja firmowych kolonii dla dzieci pracowników.

Nie ulega wątpliwości, że każda z opisanych form wsparcia pracowników posiadających dzieci będzie stanowiła pozytywną motywację do pracy, a także sprawi, że będą oni odczuwać silniejszą więź z miejscem zatrudnienia czując pomoc i otaczającą ich opiekę.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Trampolina – niewinna zabawka czy zagrożenie dla zdrowia?

    Mamo… kocham Cię! Słyszysz?!