w ,

Jak urządzić pokój dla niemowlaka – 5 pomysłów

Gdy na świat ma przyjść dziecko, wszystko zaczyna się kręcić wokół niego. Zaczyna się kompletowanie wyprawki, zbieranie wszystkich przydatnych akcesoriów dla niemowląt, a także przygotowywanie pokoju dla nowego mieszkańca. Jak urządzić pokój dla dziecka? O czym warto pamiętać? Jakie pomysły na pokoik mogę być przydatne? Oto kilka podpowiedzi.

Czym się inspirować przy urządzaniu pokoju dla niemowlaka?

Myśląc o urządzeniu pokoju dla niemowlaka zapewne każdy z nas ma pewien pogląd na to, jak powinno się to zrobić, co trzeba kupić, jakie meble wstawić. Pomysłów i inspiracji na urządzenie pokoju dziecięcego warto szukać na homebook.pl, jest ich tam naprawdę wiele, wszystko może zależeć od ilości miejsca, naszej i dziecka wygody, a także własnego gustu i upodobań. Na pewno warto zadbać o to, by taki pokoik był przytulny i miły dla maluszka.

Pokój dla niemowlaka – prosto z bajki!

Myśląc o dziecięcym pokoju, na pewno wyobrażamy sobie feerię barwbajkowych postaci, miłe dla oka akcenty, chmurkigwiazdkizwierzątka i wszystko to, co kojarzy nam się z wiekiem dziecięcym. Można nimi przyozdobić ściany, tworząc ciekawe sceny, jak również zaopatrzyć pokój w całą masę pluszaków, które dodatkowo będą stwarzały wrażenie przytulności. Na pewno warto pamiętać o tym, w pokoju dziecka zastosować delikatne, pastelowe barwy.

Pokój dla niemowlaka w stylu vintage

Jest to styl wykorzystywany w kulturze i sztuce, a także i w aranżacji, łączący epoki przeszłe z współczesnością, jednocześnie odznaczające się wysoką jakością. Za vintage uważa się wszystko starsze niż 20 lat, co nie oznacza jednak, że do pokoju wstawia się stare meble – obecnie wielu wytwórców produkuje meble i akcesoria stylizując je na vintage. Pokój dziecka w tym stylu może nadać mu bardzo swojskiego charakteru.

Pokój dla dziecka w stylu nowoczesnym

Nowoczesność uderza do nas z każdej strony, jeżeli więc właśnie ten styl przemawia do nas najbardziej, spokojnie można go wykorzystać także w pokoju dziecka, jednocześnie zachowując w pełni jego przytulny i miły charakter. Czym charakteryzuje się taki styl? Na pewno minimalizmema także typowym dla nowoczesności prostymi wzoramiczasem sięgającymi po pewien futuryzm. Oszczędność barw i zrównoważona tonacja, bez zbędnych ozdobników, także mogą wyjść na dobre.


Styl eklektyczny we wnętrzu pokoju dziecka

Styl eklektyczny, czyli jaki? Mówiąc najprościej, styl eklektyczny to połączenie różnych stylów, przez co w wielu przypadkach mogą się one wydawać niespójne, jednak nie ma nic bardziej mylnego! Odpowiednie zaaranżowanie pomieszczenia może sprawić, że wszystko w nim będzie współgrało, mimo iż będzie składał się z różnych kierunków sięgających po różne designy. Jest to dość ryzykowne połączenie, ale odpowiednio zaaranżowany pokój może naprawdę robić dobre wrażenie, tworząc ciepłą, rodzinną atmosferę.

Styl skandynawski w pokoju niemowlaka

Ten styl już od dłuższego czasu robi prawdziwą furorę w aranżacji wnętrz, to przede wszystkim jasnośćprostota oraz minimalizm połączone ze sobą w niesamowitym designie. Najczęściej uważany jest za szczyt estetyki i najchętniej wybierany jest przez osoby ceniące sobie jasność we wnętrzach. W przypadku pokoju dla dziecka sprawia, że mamy do czynienia z przytulnym i jasnym pomieszczeniem, w którym dziecko może czuć się dobrze.


Jak więc widać, pomysłów na aranżacje jest wiele, a biorąc pod lubię wymienione wyżej style, można przekonać się, że możliwych inspiracji jest jeszcze więcej. To tylko kilka przykładów, z całej gamy dostępnych i w przypadku pokoju dla dziecka można naprawdę zaszaleć. Wystarczy odrobina wyobraźni, by móc stworzyć naprawdę niesamowitą przestrzeń dla dziecka.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

5 komentarze

  1. Czytałam gdzieś, że dziecko do lat trzech nie widzi pastelowych barw i że odkryli to polscy naukowcy z PAN. Ja kierowałam się właśnie tym. Białe ściany, a zabawki oraz dodatki w mocnych kolorach, żeby przyciągały wzrok dzieci.

    • Nie znam tego badania, ale jestem w stanie w to uwierzyć. Te wszystkie pastele, to raczej stylowa radocha dla rodziców 😉 Lubię pastele, a jednak w przypadku dzieci instynkt zawsze podpowiadał mi coś innego, jak również potwierdzały to wybory moich dzieci. U nas jest kolorowo po całości 🙂

  2. Ja już niedługo zostanę mamą i jestem na etapie urządzania pokoju dla mojej córeczki. Podoba mi się styl skandynawski. Pokój jest jasny i skromny, nie ma w nim przepychu, który mógłby zakłócać dziecku spokojny sen. Najważniejsze jest to, by kierować się w wyborze dobrem naszego Maluszka. Musi czuć się bezpiecznie 😉

Test na ojcostwo w ciąży bliźniaczej

Matkę zawsze coś omija…