w ,

Jakie właściwości powinny mieć kosmetyki dla dzieci?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak delikatne są nasze pociechy. Chcemy by nasze dzieci miały dogodne warunki do rozwoju pod każdym względem. Robimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić im wszystko, co najlepsze. Dbamy o jakość żywności, ubranek oraz dobór bezpiecznych, ciekawych zabawek. Zastanawialiście się jednak kiedykolwiek nad tym, jakie substancje i właściwości powinny posiadać kosmetyki, których codziennie używają nasze maleństwa?

Na co mam zwrócić uwagę? 

Dobranie dobrej jakości produktów dla dzieci z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Na samym początku powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie właściwie kupujemy kosmetyki. Warto znaleźć sprawdzonego i godnego zaufania dystrybutora. Jednym z nich jest np. https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/dla-dzieci, który posiada w swojej ofercie licencjonowane kosmetyki do kąpieli z popularnymi, bajkowymi bohaterami. Widząc ulubionych bohaterów na butelce dzieci znacznie chętniej będą ich używać.

Co poza sprzedawcą? 

Nawet jeśli dobrze wybierzemy dystrybutora, powinniśmy mieć świadomość tego, jakie wymagania powinny spełniać produkty. Pierwszą cechą jest hipoalergiczność. Takie środki myjące zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień na skórze naszych pociech. Posiadają certyfikaty oraz atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo. Najczęściej są przebadane przez pediatrów i dermatologów, dzięki czemu mamy pewność, że nadają się do skóry wrażliwej. Drugą niezwykle ważną właściwością jest łagodna formuła. Jak wspominaliśmy wyżej, skóra naszych maleństw wymaga szczególnego traktowania. W związku z tym kosmetyki powinny posiadać najwyżej jakości składy. Co to oznacza? Liczba składników zastosowanych w tego typu produktach powinna być maksymalnie ograniczona, a każdy z nich dogłębnie sprawdzony przez specjalistów. Nie powinny one zawierać parabenów, SLS/SLES, a także sztucznych barwników.

Zadbaj koniecznie o naturalne pH

Skóra każdego z nas posiada odczyn pH, który jest miarą stopnia jej kwasowości. Może być on słodki, kwaśny, neutralny lub zasadowy. Najlepsze pH dla ludzkiej skóry to umiarkowanie kwaśne, czyli takie, które będzie dla naszego organizmu czymś w rodzaju płaszcza i tym samym będzie stanowić pierwszą barierę ochronną. Skóra z takim odczynem wygląda zdrowo i promiennie. Mając to wszystko na uwadze powinniśmy dobierać kosmetyki tak, by nie zaburzały ich naturalnego pH. Najlepsze będą produkty myjące, które utrwalają naturalny odczyn zdrowej skóry. Oznacza to, że pH powinno wynosić dokładnie 5,5.

Komfort pociechy też ma znaczenie

Oprócz dobrania idealnego składu kosmetyków, powinniśmy także zadbać o to, by nasze pociechy nie miały złych doświadczeń z kąpielą. Jak to osiągnąć? To proste! Wystarczy wybierać łagodne kosmetyki, które delikatnie i skutecznie oczyszczą skórę naszych pociech. Takie produkty z pewnością nie będą szczypać i podrażniać naszych maleństw, nawet jeśli przypadkowo dostaną się do oczu.

Jakie kosmetyki dla dzieci wybrać?

Dbanie o skórę to podstawa

Wszyscy chcemy cieszyć jak najdłużej posiadaniem pięknej i zdrowej skóry. Nie odbierajmy tej możliwości naszym dzieciom. Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy za nie odpowiedzialni pod każdym względem. Skóra jest nam dana raz na całe życie i powinniśmy dbać o nią najlepiej jak potrafimy. Warto zatroszczyć się o nią już od samego początku. Zadanie to wbrew pozorom nie jest skomplikowane. Wystarczy, że zaczniemy czytać składy produktów, a tych dobrych jakościowo jest dziś cała masa. Nie czekaj dłużej i zadbaj o skórę swoich pociech już teraz!

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Moje dziecko ma depresję – co teraz?

  Szukasz prezentu na komunię dla dziecka? A może voucher do tunelu aerodynamicznego?