w ,

Kolejka drewniana – idealna zabawka dla chłopca i dziewczynki

Dla wielu dzieci zabawa torami i pociągami to świetna rozrywka i frajda, często przyłączają się do niej i dorośli. Małe pociechy bardzo chętnie zajmują się tworzeniem wyimaginowanych miasteczek, dzięki czemu rozwijają swoją wyobraźnię. Oferta tego rodzaju zabawek jest bardzo duża, w zależności od parametrów można kupić droższą lub tańszą wersję.

Kolejka drewniana – pomysł na ciekawy prezent

Każdy, kto chce kupić dla dziecka kolejkę zwraca uwagę na jakość jej wykonania i wielkość poszczególnych elementów. Chodzi przecież o bezpieczną zabawę dzieci i wytrzymałość produktu na co najmniej kilka lat. Najbardziej odpowiednia wydaje się być kolejka drewniana – trwała i bezpieczna dla dzieci w każdym wieku, nie ulega łatwo uszkodzeniom. Dzięki takiej zabawce dziecko może się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności motoryczne. Ponadto zabawki z drewna nie zostaną tak łatwo złamane, jak jest to w przypadku plastiku oraz innych słabych materiałów. Dość często zdarza się nawet, że rodzice przynoszą z piwnicy drewniane kolejki z czasów swojego dzieciństwa, dlatego przechodzi ona z pokolenia na pokolenie. W ten sposób buduje się również więź z rodzicami, poświęcanie czasu dziecku i wspólna zabawa przynosi same korzyści. Kolejka drewniana powinna znaleźć się w każdym domu, w którym jest dziecko ponieważ doskonale podkreśla trend życia w zgodzie z naturą. Ekologicznego podejścia do życia powinno się uczyć już od najmłodszych lat, zakup drewnianej zabawki jest tego doskonałą formą. Wyrazem troski o środowisko jest w tym przypadku zastosowanie naturalnego surowca do wyprodukowania kolejki wraz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Nie ma mowy o zawartości jakichkolwiek substancji chemicznych, szkodzących zdrowiu – w przypadku plastiku taki problem może się pojawić.

Zalety kolejek drewnianych

Rozwój wyobraźni i kreatywności u dzieci jest bardzo ważny, dlatego idealnym środkiem do osiągnięcia pożądanego celu jest właśnie kolejka drewniana. Tak naprawdę każdorazowe rozpoczęcie zabawy to nowa historia i budowla – współczesne zabawkowe tory można układać w różne kształty. Przy pomocy rodziców dziecko uczy się nowych konstrukcji, nieco bardziej skomplikowanych. Atrakcyjność zabawy skutecznie może podnieść zakup dodatkowych akcesoriów – mostów, budynków, roślin, skrzyżowań, czy znaków drogowych. Tworzenie własnego świata zabawy ma ogromny wpływ na dalszy rozwój dzieci, tak naprawdę kolejka drewniana jest dobrym pomysłem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. O zaletach tego rodzaju zabawek można mówić bardzo dużo, istotny jest rozwój motoryki małej. Tory mogą przybierać różne formy, ponieważ jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia malucha i pomysłowość. Przy łączeniach poszczególnych elementów konieczne jest ponadto skupienie i precyzja każdego ruchu, wszystkie części łączy się ze sobą poprzez specjalnie wykrojone otwory. Nabycie tych umiejętności w trakcie zabawy przyniesie wiele korzyści w nauce pisania i czytania, można zatem uznać, że zabawa z edukacją ma wiele wspólnego.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Fenomen córeczki tatusia

  Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnej szkoły podstawowej?