w

Dlaczego warto zapisać dziecko do prywatnej szkoły podstawowej?

Kwestia wyboru placówki, w której będzie się kształcić Twoje dziecko, nie jest prosta. Rodzice, których sytuacja finansowa im na to pozwala, często decydują się na posyłanie pociech do placówek niepublicznych. Jakie standardy w nich obowiązują? Czy prywatna szkoła podstawowa (Wrocław) spełni oczekiwania Twoje i Twojego dziecka? Mamy nadzieję, że poniższy tekst rozwieje Twoje wątpliwości.

Wykwalifikowana kadra — prywatna szkoła podstawowa Wrocław

Szkoły prywatne gwarantują świetnie przeszkoloną kadrę dydaktyków, korzystającą z najnowszych metod uczenia i wychowywania młodzieży. Dobry nauczyciel zna się nie tylko na przedmiocie, który prowadzi, ale również na pojęciach związanych pedagogiką i psychologią dziecięcą. Chociaż nie musi być w tych kwestiach specem, podstawowa wiedza pozwala mu w porę reagować na niepokojące zachowania swoich podopiecznych, problemy w rozumieniu omawianego materiału czy konflikty. Szkoły prywatne bardzo często zapewniają również możliwość kontaktu z psychologiem dziecięcym. Nierzadko spotykane jest również prowadzenie zajęć z obowiązkowych przedmiotów w języku obcym.

Poczucie bezpieczeństwa

Dzięki holistycznemu podejściu do rozwoju dzieci, szkoła prywatna gwarantuje im poczucie przynależności oraz zaspokojenia ich potrzeb. Nauczyciele koncentrują się nie tylko na przekazaniu materiału zawartego w podstawie programowej, ale również rozwijaniu uczniów jako pełnowartościowych członków społeczeństwa. Dzieci uczą się o wzajemnym szacunku, poczuciu własnej wartości oraz funkcjonowaniu w strukturach przyjętych przez daną grupę, społeczność. Nabywają również otwartości na nowe doznania i śmiałości do poznawania świata.

Kompleksowo wyposażone sale zajęciowe

Prywatne szkoły podstawowe są również dobrze zaopatrzone pod względem sprzętu wspomagającego wygodną naukę oraz rozwijanie wiedzy i umiejętności dzieci. Tyczy się to m.in. laboratoriów, siłowni, boisk, auli, bibliotek i szeregu innych pomieszczeń oraz lokalizacji, które są dostępne dla dzieci w ramach opłacanego przez rodziców czesnego. Szkoły niepubliczne mogą sobie pozwolić na korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych w tym komputerów, tabletów, kamer, czy profesjonalnych systemów nagłośniających.

Wspieranie pasji

W każdym uczniu drzemie potencjał, a kadra nauczycielska stara się pielęgnować ich talenty oraz pasje. Szkoły prywatne oferują szereg zajęć pozalekcyjnych (niektóre za dodatkową opłatą), w ramach których podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania pod okiem profesjonalistów. Tyczy się to zarówno dziedzin artystycznych, naukowych jak i sportowych.

Zrównoważony rozwój — istota edukacji klimatycznej

Młodzi ludzie wychowywani są w duchu równowagi z otaczającą ich przyrodą. Uczniowie dowiadują się o istocie wybierania ekologicznych rozwiązań oraz ich wpływie na zmieniające się warunki klimatyczne. Zachowania nawet najmłodszych obywateli mogą wywierać zmiany w stanie środowiska naturalnego i tym jak będzie wyglądać przyszłość naszej planety. Podczas zajęć z zakresu zrównoważonego rozwoju, uczą się jak dbać o ich najbliższe otoczenie oraz jak przekazywać tę wiedzę kolejnym osobom.

Prywatna szkoła podstawowa może okazać się idealnym wyborem dla Twojego dziecka. Porównaj ze sobą placówki, które przypadły Ci do gustu i nie zapomnij zapytać o zdanie swojego malucha. Powinien móc wyrazić swoją opinię — w końcu jest to dyskusja na temat jego przyszłości.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Kolejka drewniana – idealna zabawka dla chłopca i dziewczynki

  Jak dbać o zęby dziecka?