w ,

Krzesełko DanChair – komfort, bezpieczeństwo, estetyka, funkcjonalność

Drogi Rodzicu. Czy po całodziennych trudach życia, balansowania pomiędzy pracą, a domem oraz ciągłym podtrzymywaniem swojego ciężkiego tułowia i olbrzymiej głowy chciałbyś zasiąść w niewygodnym fotelu, w którym czujesz się mało swobodnie, a Twoje ciało nie odpoczywa? Nie móc dotknąć zmęczoną stopą podłogi, ponadto spinać przy tym mięśnie i wytężać siły, by w mało stabilnej pozycji zjeść jakże najpyszniejszy posiłek przygotowany z całym sercem przez najbliższą Ci osobę?  

Oczywiście przesadzam. Warto jednak zwrócić uwagę, że dziecko spędza w krzesełku do karmienia sporo czasu, zatem powinno ono spełniać swoją funkcję wzorowo pod względem bezpieczeństwa, swobody ruchu, wygody i dynamiki rozwoju użytkownika.

rozszerzanie diety

Duńska marka BabyDan jest producentem mebli i akcesoriów dla dzieci od ponad 70 lat. Skandynawski, prosty, a zarazem piękny dizajn zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa, co bez wątpienia przekonało nas do wyboru właśnie tej firmy.

Nasze krzesełko DanChair zostało wykonane z drewna kauczukowego w dużej mierze wykorzystywanego przy produkcji zabawek ze względu na swoją skuteczną odporność na grzyby, pleśnie i innych nieproszonych gości. Jest to solidny i trwały surowiec, godny zaufania w kontakcie z małymi rączkami.

Krzesełko DanChair jest dedykowane dzieciom od 6 miesiąca życia.

W zestawie znajduje się barierka ochronna, zdejmowana jednym silniejszym klikiem ręki osoby dorosłej (klik znajduje się pod siedziskiem, zatem nie ma mowy o samodzielnym wypięciu, również starsze dziecko nie ma do niego dostępu). Obowiązkowo pasy bezpieczeństwa przymocowane od spodu siedziska, lekkie, a zarazem wykonane z trwałego materiału (możliwe do zdemontowania w późniejszym okresie).

Regulowane siedzisko umożliwia dosunięcie malucha do każdej wysokości blatu stołu, zaś regulacja podnóżka pozwala na dopasowanie się do nawet najkrótszych nóżek.

krzesełko baby dan

Górna granica wieku to 15 lat. I choć daleko nam jeszcze do tego czasu, to jestem w stanie wyobrazić sobie szanowną młódź po królewsku kokoszącą swój zadek w tym właśnie krześle. Regulacja daje naprawdę szerokie spektrum możliwości, a sama bryła sprawia, że traktujemy to krzesełko jako solidny, a zarazem ultraneutralny mebel w kuchni, nie zajmujący więcej miejsca niż krzesła dla osób dorosłych. Dzięki płozom krzesełko subtelnie wsuwa się pod stół, a dzieciom i nam nigdy nie zdarzyło się o nie potknąć – szeroko rozstawione nogi zabierałyby dużo więcej przestrzeni.

Nasz 2,5 letni synek codziennie z powodzeniem testuje możliwości krzesełka, a ja z wielkim spokojem patrzę na jego wygibasy. Nienaganna stabilność umożliwia maluchowi swobodne funkcjonowanie – siedzimy przodem, bokiem, tyłem, wchodzimy, schodzimy, lekki plastik nie zdałby egzaminu. Ja jednak mogę w duchu podziwiać samodzielność i niebywałą żywotność własnego dziecka nie martwiąc się przy tym o jego bezpieczeństwo.

baby dan chair

Dzięki gładkiej powierzchni krzesełko czyści się dosłownie w kilka sekund. Brak zakamarków to ogromna zaleta przy dwójce „samodzielnych” dzieci w domu. Plecki są lekko wyprofilowane i posiadają niewielki otwór, dzięki któremu łatwiej jest chwycić, przesunąć, obrócić krzesełko chcąc np. po raz tysięczny w ciągu dnia zebrać resztki jedzenia spod stołu – jak to mówimy „resztki dla kurki”. Krzesełko jest dostępne w 5 odcieniach – nasze w kolorze bielonym – co zapewne ucieszy każdą kobietę matkę estetkę w jednym.

Cieszę się, że w swoich poszukiwaniach trafiliśmy na sklep Scandinavian Baby będący wyłącznym dystrybutorem duńskiej marki Baby Dan oraz cieszę się podwójnie, że oba krzesełka Dan Chair spełniają swoją rolę przy dwóch maluchach będących na zupełnie odmiennych etapach rozwoju. Jako że nie poganialiśmy córeczki do utrzymywania pionowej postawy, cierpliwie doczekaliśmy momentu, aż była w stanie usiąść samodzielnie. Wnet kolejny Dan Chair pojawił się w naszym domu. Nie mieliśmy cienia wątpliwości przy wyborze krzesełka dla drugiego dziecka, co dowodzi naszego wielkiego zaufania i przekonania względem firmy Baby Dan.

_____________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Skandynawscy specjaliści od żywienia: „Niejadek, to mit!”

  pandemia kryzys

  Pandemia – sprawdzian dla rodziny