w ,

Kupujemy auto na akumulator – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Auta na akumulatory są obecnie niezwykle popularnymi zabawkami. Wynika to m.in. z faktu, że nawet przy stosunkowo niewielkim budżecie możemy kupić pojazd na akumulator, który będzie źródłem wspaniałej zabawy dla naszych dzieci. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego pojazdu, warto zdawać sobie sprawę z przynajmniej kilku aspektów, również dotyczących spraw technicznych danego pojazdu – wszystko po to, aby świadomie kupić model, który będzie spełniał wymagania nasze oraz naszych dzieci!

Podstawą jest oczywiście ustalenie budżetu. Jeżeli jednak mamy z tym problem, warto na samym początku zdobyć trochę wiedzy o samochodach na akumulator, następnie natomiast sprawdzić to, co oferują pojazdy w konkretnych przedziałach cenowych.

Samochody na akumulator – jednoosobowe oraz dwuosobowe

Naszym zdaniem to jedna z najważniejszych decyzji do podjęcia. Jeżeli zabawka ma trafić do jednego dziecka, najczęściej zdecydujemy się na pojazd jednoosobowy – chyba, że zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie ono chciało jeździć ze swoimi kolegami czy koleżankami.

Zabawki-Gry.pl

Samochody jednoosobowe są najczęściej tańsze, dlatego to właśnie na nie decyduje się wielu klientów. Jedną z największych różnic jest prędkość jazdy takich samochodów. W przypadku tych jednoosobowych możemy liczyć nawet na osiągnięcie 10 km/h, co w przypadku samochodów na akumulator jest naprawdę dużą prędkością. W przypadku aut dwuosobowych – najczęściej mówimy o prędkości do 6 km/h – oczywiście dotyczy to sytuacji, w której w pojeździe mamy dwójkę dzieci.

Pamiętajmy jednak, że nawet w przypadku rodzeństwa dobrze może sprawdzić się samochód jednoosobowy, w końcu dzieci mogą jeździć w nim na zmianę.

Wzrost, waga i wiek dziecka

Kiedy kupujemy auto na akumulator, powinniśmy zwrócić bardzo dużą uwagę na to, jaki maksymalny wiek, waga oraz wzrost dziecka został określony dla danego modelu pojazdu. Są to aspekty bardzo ważne, pamiętajmy również, że dzieci nie tylko szybko rosną, ale również przybywa im kilogramów. Z tego właśnie względu za każdym razem powinniśmy decydować się na odpowiedni zapas, powinno to być kilkanaście centymetrów oraz kilkanaście kilogramów. Wszystko po to, by po kilku miesiącach nie okazało się, że dany samochód jest za mały lub jego szybkość znacznie spadła ze względu na wagę dziecka.

Jeżeli decydujemy się na samochód dwuosobowy, pamiętajmy, aby wziąć poprawkę na zwiększającą się wagę dwójki dzieci, wtedy zapas powinien wynosić nawet 20 kilogramów.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wielu rodziców, kiedy chce zakupić samochód na akumulator, zwraca bardzo dużą uwagę na bezpieczeństwo i nie jest to niczym dziwnym. Powinniśmy się zastanowić nad nim zwłaszcza, gdy nasze dziecko nigdy wcześniej nie miało zabawki tego typu. Co jednak mogą zaoferować nam samochody w kwestii bezpieczeństwa?

Po pierwsze, warto zdecydować się po prostu na samochód o mniejszej mocy, którego szybkość będzie ograniczona. Zamiast decydować się na auto o prędkości maksymalnej 10 km/h, wybierzmy takie, gdzie jest ona ograniczona do 5-6 km/h. Opcję taką polecamy znów zwłaszcza osobom, których dzieci nie miały kontaktu z samochodami na akumulator.

Warto pamiętać również o opcji zakupu samochodu na akumulator z pilotem do zdalnego sterownia. Dzięki niemu możemy właśnie zdalnie sterować samochodem, którym jedzie nasze dziecko – możemy skręcać, ograniczać prędkość pojazdy czy po prostu go zatrzymać, co będzie bardzo przydatne w momencie, gdyby dziecko będzie np. tracić kontrolę nad pojazdem lub nie będzie słuchało naszych wskazówek czy poleceń.

Bardzo wskazana będzie również funkcja wolnego startu. Dzięki niej samochód nie startuje z pełną mocą i szybkością, lecz powoli, by każde dziecko mogło kierować nim w sposób spokojny. Dzięki temu szybkość nie przytłoczy dziecka, co bardzo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zwłaszcza u dzieci, które nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów na akumulator.

Wybór marki samochodu na akumulator

Podobnie jak w przypadku prawdziwych samochodów i tutaj możemy zdecydować się na samochody licencjonowane, konkretnej marki. Nasze dzieci mogą jeździć BMW, Toyotą czy jednym z bardziej prestiżowych pojazdów, jak np. Lamborghini. Wbrew pozorom, sama marka ma naprawdę duże znaczenie. Może się bowiem okazać, że syn chce mieć „taki samochód, jak tata” – wtedy znacznie lepszym rozwiązaniem okaże się właśnie pojazd ze znaczkiem np. BMW niż tym należącym do bardziej prestiżowej marki. Warto zapytać dziecko przed zakupem, czy ma w tym względzie jakieś preferencje – na pewno ucieszy się z faktu, że otrzyma samochód marki, którą darzy największą sympatią.

W przypadku samochodów dla dziewczynek – niekoniecznie istotna będzie sama marka, warto jednak zwrócić uwagę na to, by samochód był po prostu… różowy. Doskonale mogą sprawdzić się również pojazdy z motywami bajkowymi, które również dostępne są na rynku.

Zakup samochodu na akumulator – gdzie kupować?

Naszym zdaniem najlepiej zdecydować się na zakup samochodów na akumulator przez internet. Dzięki temu nie tylko trafimy na najbardziej atrakcyjne ceny, ale również na największy wybór modeli. W sklepach dostaniemy wszystkie potrzebne informacje odnośnie do każdego modelu, dzięki czemu będziemy mogli wybrać ten, który będzie najbardziej dospawany do naszych wymagań. Zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu Zabawki-Gry.pl – mają oni w swojej ofercie ogrom znakomitych samochodów na akumulator, w bardzo dobrych cenach i różnych budżetach. Dodatkowo, w sklepie można zakupić tablice rejestracyjne z imieniem dziecka – nie są one drogie, a na pewno okażą się wspaniałym dodatkiem do takiej zabawki.

Oczywiście zachęcamy do sprawdzania oferty sklepu Zabawki-Gry.pl – w razie jakichkolwiek pytań warto postawić na pomocną obsługę, która nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale również pomoże dobrać taki samochód, który będzie mieścił się w konkretnej kwocie oraz będzie dostosowany do potrzeb naszych, oraz naszego dziecka.

______________________________________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

  1. Jest jeszcze jedna ważna kwestia – po jakiej nawierzchni auto ma jeździć. Nie może jeździć po ulicy, gdzie panuje zwykły ruch i jeżdżą samochody. Nie powinno też jeździć po drogach szutrowych i leśnych. Czyli zostaje asfalt. Trzeba się dobrze zastanowić, czy dziecko ma gdzie jeździć. Bo może się okazać, że nie ma takich miejsc gdzie można je wypuścić. Dlatego my jeszcze sie wstrzymujemy od zakupu.

Klocki dla najmłodszych – co warto wiedzieć o LEGO DUPLO?

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?