w ,

Najlepsze zabawki dla naszych pociech – ranking

Rodzice bardzo często zastanawiają się, jakie zabawki będą najlepsze dla ich pociech. Warto wybierać zabawki, które pozwalają na różnorodne sposoby wykorzystania, dzięki czemu szybko się nie znudzą. Oto ranking najlepszych zabawek dla dzieci:

Suchy basen z kulkami

Sprawi frajdę zarówno roczniakowi jak i kilkulatkowi. Do wyboru jest naprawdę wiele modeli poczynając od okrągłych, małych basenów aż do takich, w których z powodzeniem zmieści się osoba dorosła. Zasada dotycząca kulek jest prosta – im jest ich więcej, tym lepiej. W końcu to właśnie zanurzanie się w plastikowe kulki, rozrzucanie ich i przesypywanie stanowi największą atrakcję. Do jakich zabaw wykorzystać taki basen? Można po prostu zanurzyć się w kulkach stymulując dzięki temu układ czucia głębokiego. Jedną z ulubionych zabaw jest bitwa na kulki – wystarczy podzielić się na drużyny, wyznaczyć „granicę”, ustalić długość trwania walki i można zaczynać szampańską zabawę! Dzięki basenowi można ćwiczyć również celność i podczas sprzątania kulek wrzucać je do basenu z różnej odległości.

Zestawy slime

W rankingu nie może zabraknąć miejsca dla zestawów kreatywnych, które od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Mowa tu oczywiście o slime, pozwolą one na wyczarowanie własnych „glutków”. Jakie zestawy slime wybierać? Warto postawić na jeden z najczęściej polecanych kompletów, a mianowicie Zestaw Slime Prestiż od marki Squish. To naprawdę olbrzymi zestaw, w którego skład wchodzą między innymi: aktywator, klej, piankolina, glina samoutwardzalna, sztuczny śnieg, konfetti, kulki crunchy, różnokolorowe brokaty oraz barwniki. Powyższe elementy zapewniają długie godziny wspaniałej zabawy ograniczonej tylko dziecięcą fantazją! Taka zabawa to również wspaniały trening motoryczny zarówno dla mniejszych jak i nieco większych rąk.

Książki magnetyczne

Kolejna pozycja w rankingu należy do książeczek magnetycznych. Na sklepowych półkach można znaleźć naprawdę szeroki wachlarz tematyczny tej zabawki. Dostępne są między innymi zestawy księżniczek, samochodów, zwierzątek wiejskich, ufoludków czy zabawnych zwierzątek. Niezaprzeczalnym plusem tej zabawki jest to, że można się nią bawić praktycznie w każdych warunkach, w końcu magnesy pozostaną na swoim miejscu bez względu na to, jak bardzo będzie trzęsło np. w samochodzie. Trzeba przyznać, że to niezastąpiony kompan podczas podróży.

Klasyczne książki

Co z fanami książek? Znajdzie się tutaj również coś dla nich. Na specjalną uwagę zasługują serie, w których fabułę mogą tworzyć czytelnicy. Tak dzieje się na przykład w serii książek „Rok w lesie” bądź „Ulica Czereśniowa”. Tworzenie własnych historii w oparciu o widzianą ilustrację to wspaniałe ćwiczenie kreatywności. Tworząc historię można skupić się na wielu bohaterach bądź wprost przeciwnie – wybrać jednego bohatera, odszukiwać go na kolejnych kartach książki i starać się opowiedzieć historię tylko jednej postaci. Taka zabawa potrafi wciągnąć na kilka godzin! A co najlepsze, następna opowiedziana historia może być kompletnie różna od poprzedniej.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Kalosze na niepogodę – dlaczego warto kupić je dla dziecka?

  Czekoladowa obsesja. Kilka zasad dobrego brownie