w ,

Najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, czyli zabawka na całe życie

Niektórzy z Was zapewne pamiętają swoją pierwszą ulubioną zabawkę z dzieciństwa. Dla jednych mógł to być samochodzik dla innych pluszowy miś. Jednak niezależnie od rodzaju zabawki, wszystkie łączy jedna wspólna cecha – zostają z nami na całe życie. Czasami dosłownie, a czasami metaforycznie.

Wierny towarzysz dziecięcych zabaw

Nie od dziś wiadomo, że dzieci charakteryzują się dużą wyobraźnią i kreatywnością. Pewnie nie raz zaobserwowaliście, jak maluch bawi się swoimi ulubionymi zabawkami, przypisując im konkretne role, wydając przy tym odpowiednie „dla sytuacji” dźwięki. Z perspektywy osoby dorosłej może wydawać się dziwne, bo sami byśmy tak już nie zrobili. Jednak kilka czy kilkanaście lat temu właśnie tak wyglądała dla nas zabawa! Część osób prawdopodobnie nadal ma gdzieś w piwnicy lub na strychu zabawkę, do której ma ogromny sentyment lub pamięta, z najmniejszymi szczegółami jak wyglądała. Warto zadbać o to, by Twój maluch także miał takiego towarzysza.

Podaruj dziecku to, co najlepsze

Jaka zabawka stanie się przyjacielem Twojej pociechy? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta: Twoje dziecko samo ją sobie wybierze. Możesz mu w tym jedynie pomóc, przedstawiając różnorodne zabawki np. takie jak szumiące misie, które na pewno będą idealnym kompanem w walce z nocnymi koszmarami.

Szumiące zabawki Whisbear nie są zwykłymi przytulankami. Emitują różowy szum, przypominający dźwięki, które słyszy się w życiu płodowym. Z tego powodu obecność takiej zabawki działa kojąco na maluszki, wycisza je i pomaga im zasnąć. Dźwięki emitowane przez zabawkę są w pełni bezpieczne, podobnie jak materiały, z których jest wykonana. Dzięki temu nie musisz martwić się, że maluch zrobi sobie krzywdę np. zatruwając się barwnikami z tkaniny, którą będzie wkładać do buzi.

W zasadzie nie istotne jest to, czy przyjacielem Twojego dziecka będzie szumiący króliczek, misio czy leniwiec. Ważne, aby zabawka nie była zbyt duża i spełniała swoją funkcję – działała kojąco i pomagała odkrywać świat.

Pamiętajmy o swoich starych przyjaciołach i dbajmy, aby nasze pociechy też doświadczyły tak wiernej i szczerej przyjaźni już w początkowych etapach swojego życia!

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Naszą siłą jest to, że jest nas dwie!

  Jak wybrać smoczek dla noworodka?