w ,

Place zabaw – sposób na zabawę i rozwój

Place zabaw to miejsca stworzone z myślą o dzieciach. To obszary, gdzie liczą się tylko potrzeby naszych najmłodszych pociech. Są to równocześnie miejsca, w których dzieci powinny czuć się bezpiecznie, a rodzice nie muszą martwić się o ewentualne niebezpieczeństwa. Dlatego właśnie projektowanie placów zabaw to nie tylko tworzenie nowych i atrakcyjnych zabawek dla maluchów. To również planowanie wszystkich ewentualności, które mogą przytrafić się dzieciom w takim miejscu oraz zapobieganie im.

Najważniejsza jest kontrola jakości

Wszystkie place zabaw koniecznie powinny przejść restrykcyjne kontrole jakości. Materiały wykorzystywane do tworzenia atrakcji dla dzieci powinny być starannie wyselekcjonowane. Certyfikaty i testy są nie tylko gwarancją bezpieczeństwa, ale również wpływają na wytrzymałość obiektów na placu zabaw i pozwalają cieszyć się tym miejscem przez długie lata.

Należy oczywiście pamiętać o regularnych kontrolach jakości. Wszystkie obiekty na placu zabaw powinny być na bieżąco sprawdzane, gdyż nawet najmniejsze uszkodzenie może skutkować powstaniem zagrożenia dla dziecka.

Projektowanie placów zabaw – wybierz odpowiednią firmę

Place zabaw powinny znajdować się w każdym mieście, parku, przed blokiem czy przy boiskach. Są to miejsca, gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu, dlatego ważne jest by takie obszary były odpowiednio dostosowane do ich potrzeb. Obecnie budową placów zabaw zajmują się profesjonalne firmy i instytucje, które na podstawie rozbudowanej wiedzy i doświadczenia wiedzą, jak powinny wyglądać miejsca z dostosowaniami dla dzieci. Skorzystanie z usług profesjonalistów gwarantuje długotrwałą satysfakcję zarówno władz miasta, jak i dzieci wraz z rodzicami. Firmy najczęściej reklamują się w internecie, więc znalezienie odpowiedniej instytucji nie jest problemem. Do jednej z bardziej znanych na naszym rynku firm należy Playtime.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Bogata oferta. Dzieci szybko się nudzą, dlatego ważne jest, aby dana firma miała do zaoferowania coś więcej niż zwykła huśtawka lub zjeżdżalnia. Obecnie wybór jest tak ogromny, że można pozwolić sobie w tym względzie na zawyżone wymagania.

Bezpieczeństwo. Wszystkie obiekty powinny przejść kontrole i testy. Również nawierzchnia powinna być dostosowana do potrzeb dzieci – być miękka i amortyzować upadki.

Miejsce dla rodziców. Place zabaw to miejsca stworzone z myślą o dzieciach. Jednak również rodzice spędzają tam mnóstwo wolego czasu. Dlatego właśnie plac zabaw powinien być zaopatrzony w ławeczki i altanki, które zapewnią wygodę i komfort dorosłym opiekunom.

Regularne przeglądy. Profesjonalna firm projektująca place zabaw powinna regularnie sprawdzać stan swoich obiektów. Wpływa to na znaczną poprawę bezpieczeństwa i zaufania rodziców.

___________________________________________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej.
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami bliźniaków, wieloraczków, dzieci „rok po roku”? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Szaleństwo wyprzedaży. Co jeszcze warto kupić dla nastolatka?

    Wakacje nad Morzem Bałtyckim blisko plaży i z dala od tłumów – Hotel*** Orle na Wyspie Sobieszewskiej