Podaruj czas zamiast plastiku! I wygraj weekend mikołajkowy w Hotelu*** Jantar w Ustce!

Wielkimi krokami zbliża się magiczny czas w roku, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Nie dalej jak wczoraj, robiąc zakupy, spostrzegłam już pokaźnych rozmiarów witrynę z piernikami, kalendarzami adwentowymi i Mikołajami z czekolady. Jedni czekają z kupnem prezentów mikołajkowych czy bożonarodzeniowych na ostatnią chwilę, inni rozkładają wydatki w czasie, by nie odczuć aż tak pozbycia się sporej sumki.

Wśród rodziców zaczynają się wywiady przeprowadzane z dziećmi na temat tego, o czym marzą, czego pragną, co umieszczą w liście do świętego, który co roku jest chyba najbardziej wyczekiwanym właśnie przez najmłodszych. A właściciele sklepów z zabawkami zacierają ręce. Jedne z prezentów przemyślane są bardziej, inne – od cioci, wujka czy dziadków – często tandetne, grające, kipiące plastikiem nie mają w sobie nic uroczego. Wśród nich także tony słodyczy, często nie najlepszej jakości i z marnym składem.

Czy rzeczywiście oczekiwanie na święta powinno być dla dziecka oczekiwaniem na kolejne plastikowe mejdinczajna zabawki, które niszczą się przy pierwszym upadku ze stołu oraz na słodycze, które zjadane (nie tylko w grudniu, choć szczególnie wówczas) w nadmiarze mogą co najwyżej przyczynić się do próchnicy i kolejnych przypadków otyłości?

Czy nie można sprawić, by dziecko czekało na coś zupełnie innego? Rzecz jasna – można.

Można od najmłodszych lat pokazywać dziecku, że Święta Bożego Narodzenia, zapoczątkowane adwentowym oczekiwaniem, to odliczanie do BYCIA RAZEM.

Odliczanie do tworzenia wspólnych wspomnień, które pozostaną już na zawsze w naszych głowach i które warunkować będą późniejsze tradycje naszego małego dzisiaj dziecka. To odliczanie do dni, w których nikt się nie spieszy, nie nadużywa telefonu, a zamiast oglądania telewizji czy tworzenia kolejnych papierów do pracy wybiera wspólny spacer, zabawę na śniegu czy budowanie karmnika.

Od czego zacząć? Może właśnie od kalendarza adwentowego, a w nim zamiast czekolady niech każde okienko przyniesie chwilę z mamą i tatą.

Jestem żywym dowodem na to, że nawet najpiękniejszy i najsmaczniejszy kalendarz z czekoladą idzie w odstawkę, gdy dziecko ma do wyboru w otwartym na dany dzień okienku: lepienie bałwana z tatą czy pieczenie pierników z mamą. Inne przykłady znajdziecie tutaj:

„NIETYPOWY KALENDARZ ADWENTOWY”

Co jeszcze można zrobić? W moim przekonaniu, świetną perspektywą jest krótki wyjazd z całą rodziną.

 Zgadzam się z tymi, którzy nie wyobrażają sobie wigilii z dala od rodzinnego domu. Jednak można wybrać inaczej. Czemu zamiast drogich prezentów mikołajkowych nie wybrać kilku dni z dala od zgiełku i ciągłego narzekania na brak czasu? A może choć jednego popołudnia?  Czy rzeczywiście nasze dziecko potrzebuje bardziej od bycia razem kolejnego drogiego gadżetu? Co ucieszy je mocniej: najnowszy domek dla lalek czy może zjedzenie gofra z bitą śmietaną i wypicie gorącej czekolady w towarzystwie kochających je osób, które z radością i uśmiechem wysłuchają wszystkiego, co ma do powiedzenia, przytulą i pociągną na sankach? Odpowiedź jest oczywista.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci wyboru między być a mieć.

Jeśli idący z góry przykład zawsze będzie skłaniał się ku tej drugiej opcji, nie spodziewajmy się, że nasz mały człowiek kiedyś wybierze inaczej. Nie wszystko da się kupić w nawet najlepiej zaopatrzonym supermarkecie – żaden prezent nie będzie cenniejszy od bycia tylko dla dziecka i tylko z dzieckiem. To właśnie teraz jest ten czas, kiedy MY jesteśmy najlepszym prezentem, a oczy małego człowieka wpatrzone są w nas jak w obrazek.

To, co ofiarujemy dziecku z okazji mikołajek czy świąt jest wyłącznie naszym wyborem. Niech jednak nie będzie to wybór pozostawiony na ostatnią chwilę, nieprzemyślany, na odczepnego, bo zawsze coś innego stoi w hierarchii nieco wyżej.

Niech ten rok będzie inny. Zawsze jest dobry moment, by zacząć nieco inaczej, lepiej. Niech tegoroczne odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia będzie oczekiwaniem radosnym dla naszego dziecka nie przez wzgląd na kolejną paczkę, która przecież i tak prędzej czy później przestanie cieszyć i zostanie odłożona do lamusa. Niech będzie oczekiwaniem na dni pełne rodzinnego ciepła, czułości, wspólnych aktywności.

KONKURS

Aby Wam to ułatwić, razem z Hotelem Jantar położonym w malowniczej Ustce – naszym numerem 1 wśród nadbałtyckich obiektów, przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą będzie właśnie WASZ wspólny czas.

Aby zachęcić Was do spędzenia go razem z Waszymi pociechami – proponujemy Wam twórcze popołudnie, a może i kilka.

Zadaniem jest bowiem stworzenie przez dziecko – oczywiście w razie potrzeby w asyście dorosłego – pracy plastycznej pod hasłem „Moje wymarzone Mikołajki z rodziną”.

Technika pracy jest dowolna, liczymy na Waszą kreatywność oraz na to, że w Waszych dziełach BĘDZIE WIDOCZNY WKŁAD NIEPORADNEJ RĄCZKI DZIECKA. To ma być praca dziecka lub wspólna praca dziecka i rodzica, a nie dzieło idealnie wykonane przez dorosłego artystę.

A warto walczyć, bo nagroda jest wyjątkowa:

Rodzinny weekend mikołajkowy w Hotelu*** Jantar w Ustce w dniach 6-8 grudnia 2019 r.:

* 2 noclegi w komfortowym pokoju

* śniadania i obiadokolacje

* nielimitowany wstęp do strefy wellness (basen kryty, jacuzzi, sauna sucha i parowa)

* dostęp do bezpłatnego Internetu

Zasady konkursu:

 1. Prace umieszczacie pod postem konkursowym na facebooku – jako zdjęcie w komentarzu.
 2. Dodatkowo – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – polubcie nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/multirodzice/, a także profil Hotelu Jantar w Ustce: https://www.facebook.com/HotelJantar/
 3. Pod postem konkursowym na facebooku zaproście też do zabawy przynajmniej 2 znajomych.

Prace umieszczać możecie w dniach 1-20 listopada 2019 r. Następnie oczekujcie na werdykt jury złożonego z redaktor naczelnej, a także pozostałych redaktorów naszego portalu. Wyniki podane zostaną na portalu multirodzice.pl do dnia 25 listopada 2019 r.

Życzymy powodzenia!

***

Regulamin konkursu:

Niniejszy regulamin konkursu o nazwie „KONKURS Weekendowy pobyt na Mikołajki” (zwanego dalej: „Konkursem”) jest dokumentem zawierającym wszystkie warunki uczestnictwa w tym Konkursie.

 1. Organizatorem Konkursu jest HOTEL JANTAR ĆWIGOŃ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Ustce, ul. Wczasowa 14, 76-270 Ustka, która jest przyrzekającym nagrody – zwana dalej „Organizatorem”.
 2. Konkurs trwa od dnia 01.11.2019 r. do dnia 20.11.2019 r., a ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi dnia 25.11.2019 r.
 3. Konkurs nie jest grą losową w rozumieniu przepisów o grach losowych i zakładach wzajemnych.
 4. Administratorem danych osobowych jest HOTEL JANTAR ĆWIGOŃ I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Ustce, ul. Wczasowa 14, 76-270 Ustka.
 5. W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie zamieszkałe w Polsce (osoby fizyczne), będące konsumentami w rozumieniu art. 221 kc, o pełnej zdolności do czynności prawnych, zwane dalej „Uczestnikami”.
 6. Konkurs odbywać się będzie zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie, zwanym dalej „Regulaminem”. W czasie trwania Konkursu niniejszy Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Konkursu pod adresem: link konkursowy
 7. Wszyscy Uczestnicy Konkursu podlegają Regulaminowi, a każde zgłoszenie konkursowe uważane będzie za zgodę na brzmienie i akceptację postanowień Regulaminu.
 8. Z udziału w Konkursie wyłączeni są pracownicy oraz członkowie organów Organizatora, jak również ich małżonkowie, powinowaci w linii prostej pierwszego stopnia.
 9. Zadaniem uczestnika Konkursu jest stworzenie pracy plastycznej pod hasłem „Moje wymarzone Mikołajki z rodziną”, które to zgłoszenie będzie autorskim, samodzielnym rozwiązaniem Uczestnika zadania. Laureatem Konkursu zostanie autor najbardziej kreatywnej pracy plastycznej. Dodatkowo uczestnik winien polubić fanpage https://www.facebook.com/HotelJantar/, post konkursowy i zaprosić do zabawy trzy osoby na facebooku.
 10. Laureat konkursu otrzyma 1 (jedną) nagrodę, pobyt weekendowy Mikołajkowy. Pakiet aktywny w terminie 06.12 – 08.12.2019 Pakiet pobytowy obejmuje: – 2 noclegi w wybranym pokoju dla rodziny 2+1 lub 2+2 – 2 śniadania w formie szwedzkiego stołu – 2 obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu – dostęp do bezpłatnego internetu – strefa wellness: basen, jacuzzi, sauna sucha i parowa
 11. Laureatem Konkursu zostanie 1 osoba, której rozwiązanie zadania konkursowego Komisja Konkursowa uzna za najbardziej ciekawe i kreatywne.
 12. W skład Komisji konkursowej wejdą 4 (cztery) osoby – przedstawiciele Organizatora.
 13. Uczestnicy mogą uzyskać informacje o laureatach poprzez ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej pod adresem link konkurs, co nastąpi w dniu 25.11.2019 roku. Poprzez przystąpienie do Konkursu uczestnicy wyrażają Organizatorowi zgodę na publikację w serwisie społecznościowym Facebook, ich imienia, nazwiska, miejscowości zamieszkania, pseudonimu (nick) lub nazwy ich profilu, którym posługują się w tym serwisie, a także treści rozwiązania zadania konkursowego przez Uczestnika, zarówno podczas trwania konkursu jak i w informacjach związanych z jego rozstrzygnięciem.
 14. Laureat winien w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników konkursu przesłać do Organizatora w wiadomości prywatnej na profilu Facebook https://www.facebook.com/HotelJantar/, informacje kontaktowe (nr telefonu) w celu ustalenia terminu osobistego odbioru nagrody w siedzibie Organizatora – fundatora nagrody.
 15. W przypadku braku przesłania do Organizatora w ww. terminie danych kontaktowych laureata potrzebnych do wręczenia nagrody lub dwukrotnego nie odebrania przez laureata próby kontaktu, prawo do nagrody ulega przepadkowi.
 16. Laureat nie jest uprawniony do przeniesienia prawa do nagrody na osobę trzecią. Laureat nie może domagać się wypłaty ekwiwalentu pieniężnego nagrody.
 17. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody spowodowane podaniem nieprawdziwych danych, bądź innego typu nieprawidłowości leżących po stronie Uczestników.
 18. Ochrona danych osobowych. Składając zapytanie bądź zamówienie wyrażacie Państwo zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie danych firmy “HOTEL JANTAR ĆWIGOŃ I WSPÓLNICY S.J.” przy ulicy Wczasowej 14, 76-270 Ustka. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówień i informowania o promocjach, nie będą udostępniane nikomu innemu. Mogą Państwo w każdej chwili zażądać zmiany lub usunięcia danych. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt na adres: hotel@jantar-ustka.pl
 19. Konkurs niniejszy nie jest sponsorowany, prowadzony, administrowany przez Facebook ani współprowadzony z Facebook. Uczestnik potwierdza, że został poinformowany, że dostarcza przesyłane informacje Organizatorowi Konkursu, a nie Facebook. Informacje dostarczone przez Uczestnika będą wykorzystane jedynie na potrzeby realizacji Konkursu, w tym w celu dostarczenia zwycięzcy ewentualnej nagrody.

_________________________________________________________________________________________

 • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
 • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
 • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
 • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
 • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!
Podziel się:

Z zamiłowania dziennikarka, z powołania nauczycielka języka polskiego. Autorka powieści młodzieżowej: „Księżyc nad Świtezią”. Prywatnie: wielbicielka kuchni tajskiej, dalekich podróży i Denzela Washingtona. Od niedawna, niezbyt rozgarnięta, mama bliźniaczek i - co tu dużo mówić - szczęściara. Bezkompromisowa i szczera do bólu. W życiu kieruje się zasadą: co Cię nie zabije, to Cię wzmocni (co przy posiadaniu bliźniąt wydaje się być wyjątkowo trafne).

Skomentuj