w ,

Przygotowanie motoryczne — na czym polega?

Trening piłkarski to złożony program, który obejmuje wiele aspektów związanych z rozwojem dziecka. Kładzie on nacisk na przygotowanie mentalne i fizyczne. Ćwiczenia mają na celu wzmocnić motorykę zawodnika. Dlaczego przygotowanie motoryczne jest tak istotne?

Jakie znaczenie ma motoryka w piłce nożnej?

Rozwój motoryki u dziecka jest ważny w każdej dziedzinie życia. Ma wpływ na zdolności pisania, czytania czy nawet chwytania. Obozy letnie jako fundament stawiają przygotowanie motoryczne piłkarza. Trenerzy kładą nacisk na rozwój:

 • szybkości

To jeden z ważnych elementów, który decyduje o efektywności zawodnika. W piłce nożnej każda sekunda jest cenna i wpływa na wynik meczu. Warto zadbać o powtarzające się ćwiczenia cardio. Dzięki powielaniu podobnej sekwencji ruchów dziecko może udoskonalić umiejętności i wyeliminować błędy.

 • stabilizacji

Gra w piłkę nożną wymaga idealnej stabilizacji od zawodnika. Utrzymanie równowagi jest ważne nie tylko podczas biegu z piłką, ale również w sytuacjach gdy przeciwnicy będą próbowali odebrać prowadzenie.

 • koordynacji ruchów

Cechą charakterystyczną dobrych piłkarzy jest idealne skoordynowanie ruchów. Podczas akcji na boisku zawodnik musi na bieżąco dostosowywać swoje ruchy do ciągle zmieniającej się sytuacji.

 • wydolności

Należy pamiętać, że 90 minut intensywnej aktywności fizycznej to ogromny wysiłek dla organizmu. Obozy letnie przygotowują młodych piłkarzy w warunkach odwzorowujących prawdziwą rozgrywkę na boisku. Dzięki temu zawodnik trenuje swój organizm, by być silnym i wydolnym.

Dobre przygotowanie motoryczne to solidna podstawa do nabywania umiejętności sportowych.

Jakie zalety niesie za sobą odpowiednie przygotowanie motoryczne?

Program piłkarskich obozów letnich łączy w sobie rozwój psychiczny młodego człowieka, aktywność fizyczną oraz przygotowanie intelektualne. Jednak poznanie nawet najlepszych strategii meczowych nic nie da, gdy młody zawodnik nie ma odpowiednio rozwiniętej motoryki. Szybkość i możliwość odpowiedniego skoordynowania ruchów są niezbędne, aby próbować swoich sił w futbolu europejskim.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Koń mechaniczny — zabawka dla aktywnego dziecka

  Czy dziecko musi mieć smoczek?