w ,

Grać jak najlepsze, czyli krótka piłka o piłkarkach

Grać jak najlepsze, czyli krótka piłka o piłkarkach

Piłka nożna to rozrywka, która wraca do łask, stając się coraz częściej wybieraną alternatywą dla siłowni lub fitness clubów. Oczywiście dorośli nie są głównymi fanami biegania za piłką, szczególne grono pasjonatów stanowią najmłodsi, którym marzy się kariera sportowa. Piłka nożna dawno przestała być sportem „zarezerwowanym” jedynie dla panów. Panie odnoszą spore sukcesy w tym sporcie, a lokalne kobiece drużyny nie należą już do rzadkości.

Zainwestować w odpowiedni sprzęt

Planując rozpocząć swoją przygodę z piłką nożną zwyczajnie trzeba zakupić kilka podstawowych uzupełnień. Buty piłkarskie będą tutaj podstawą. W zwykłych butach za wiele się nie zrobi. Czasy, gdy jako dziecko biegało się po osiedlowym podwórku kopiąc poszarpaną piłkę minęły. Teraz stać nas na więcej i więcej też oczekujemy. Zaczynając uprawiać nowy rodzaj sportu przygotowujemy się gruntownie do jego wymogów. Buty piłkarskie to nie zwykły dodatek, ale uzupełnienie stroju oraz narzędzie do lepszego doskonalenia swoich umiejętności. Bez dopasowanego obuwia łatwo zrobić sobie krzywdę na boisku, a nagła kontuzja może bardzo szybko zakończyć nową pasję. Buty piłkarskie dla pań to kategoria produktów tak samo szeroka jak dla panów. To, że but jest do piłki nożnej wcale nie oznacza, że będzie nam pasował. Bo buty trzeba wybierać pod indywidualne potrzeby. Modeli na rynku jest całe mnóstwo, a zastosowane w nich różnorodne innowacyjne rozwiązania nie zawsze sprawdzą się na nodze kobiety chcącej rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.

Szukać porady i jakości

Buty piłkarskie to zakup, którego nie należy traktować lekko. Źle dopasowane obuwie może, jak to było już mówione wcześniej być przyczyną kontuzji, zniechęcenia, jak i spowodować wydatek, którego cofnąć już nie będzie się w stanie. W pierwszej kolejności trzeba patrzeć na jakość. Kupowanie budżetowych opcji często nie wypala i przynosi odwrotne skutki do zamierzonych. Marki, które są już długo obecne na rynku posiadają rozbudowany wachlarz opcji skierowany do obydwu płci, a zdobyte latami doświadczenie przekłada się na dostarczanie produktów, które wpisują się w rzeczywiste potrzeby odbiorców. Drugą kwestią jest rozwiewanie swoich wątpliwości. Jeśli nie wiemy czego szukamy lub co będzie najlepsze (a tak zazwyczaj jest, gdy dopiero zaczyna się uprawiać jakiś sport) to warto zapytać. Obsługa sklepów (również online) pomoże dopasować wariant z posiadanego asortymentu do indywidualnych potrzeb oraz budżetu bez straty na jakości produktu. Specjalista wie więcej, lepiej jest wtedy zaczerpnąć jego rady, niż samemu metodą prób i błędów starać się strzelić w dziesiątkę z zakupem.

Piłka nożna dla pań może stanowić idealną odskocznię od codziennego zabiegania, przynieść wiele satysfakcji oraz pomóc aktywnie odpocząć od zgiełku w pracy lub domu. Jest to rodzaj aktywności, który cieszy się coraz większą popularnością także znalezienie drużyny oraz przeciwników do przyszłych meczów nie powinno sprawić problemu. Pamiętajmy jednak, żeby przed wejściem na boisko mieć pewność, że strój jest kompletny, a samą piłkę mamy czym kopać.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Dziecko w stylu rocka

    „Nikt nie zapytał, czy jestem jego mamą…” – ochrona danych osobowych w przedszkolu