w ,

Tablica motoryczna w rozwoju małego dziecka

Nie tylko troska rodziców i opieka specjalistów zapewni prawidłowy rozwój osobowości malucha. Potrzebna jest również edukacja, prowadzona przyjaznymi i bezpiecznymi zabawkami. Pamiętaj, że dzieci dorastają szybciej niż nam się mogłoby wydawać.

Rozwój poprzez zabawę? Przy użyciu odpowiednich narzędzi edukacyjnych jest to jak najbardziej możliwe! Niezwykłą, oryginalną zabawką edukacyjną okazuje się tablica motoryczna. Narzędzie zyskuje obecnie coraz większą popularność w procesie edukacyjnym najmłodszych. Nic w tym dziwnego! Tablica angażuje malucha, rozbudzając jego ciekawość poznania i zrozumienia świata oraz wszelkich jego części składowych.

Poznanie i zabawa tablica motoryczną sprawia, że dziecko przechodzi prawidłową integrację sensoryczną. Bo w momencie, kiedy dziecięcy, kształtujący się mózg dostaje bodźce od wszystkich zmysłów, to coraz sprawniej dokonuje ich precyzyjnego rozpoznania, segregowania oraz prawidłowej interpretacji. Dziecięcy mózg integruje pozyskane ze świata informacje z wcześniejszymi doświadczeniami jego właściciela. W taki oto, prosty sposób mózg buduje najlepszą w danym momencie reakcję adaptacyjną.

Ciekawie, kolorowo i oryginalnie wykonane narzędzia edukacyjne nie wymagają dodatkowych rekomendacji do zabawy! Przykładem odpowiedniego podejścia do edukacyjnej funkcji zabawek jest tablica motoryczna Zamki i zabezpieczenia firmy Melissa&Doug. Tablica ta ułatwia dziecku rozwój motoryki małej – ruchowej sprawności niewielkich, rozwijających się dziecięcych dłoni. Tablica motoryczna Zamki i zabezpieczenia firmy Melissa&Doug została wyposażona w najróżniejsze kolorowe zamki i zabezpieczenia, które na pewno okażą się satysfakcjonującym wyzwaniem dla dziecka.

Podstawowym celem tablicy motorycznej jest rozwijanie umiejętności ruchu dzieci, ulepszanie i koordynowanie ich zręczności wraz z permanentnym ćwiczeniem rozumowania i logicznego myślenia.

Tablica motoryczna Zamki i zabezpieczenia firmy Melissa&Doug to zbiór łamigłówek, których funkcja polega na prawidłowym otwieraniu okienek zamkniętych na różne sposoby, na przykład na klamry, zatrzaski czy zamki przesuwne.

Po prawidłowym otwarciu zamków w małych drewnianych drzwiczkach, nasza pociecha pozna wyłaniające się sympatyczne zwierzątka, których ilość odpowiada numerowi umieszczonemu nad otwieranymi drzwiczkami. Tak oto cyfry zapamiętywane są w sposób łatwy i naturalny.

Zamki i zabezpieczenia firmy Melissa&Doug znajdziesz wraz z innymi, edukacyjnymi narzędziami w sklepie z zabawkami Budka Krasnoludka. To niezwykłe miejsce w sieci, które powstało po to, żeby zaspokoić potrzebę rozwoju dzieci oraz potrzebę rodziców, którzy doceniają w procesie wychowawczym udział drewnianych zabawek wykonanych z wysokiej jakości ekologicznych materiałów oraz wyróżniających się ciekawą kolorystyką i designem.


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Cytomegalia w ciąży – czy może być groźna?

    „Przestań zrzędzić jak twoja matka!” – czyli genów nie oszukasz