w ,

Wysyłasz dziecko na trening fighterski? Nie możesz zapomnieć o ochraniaczach!

Sporty walki hartują charakter i uczą samodyscypliny respektu do problemów, z którymi przychodzi się mierzyć, a także zdecydowanego podejmowania decyzji i liczenia się z ich konsekwencjami. Dlatego wysłanie dziecka na treningi sportów walki było na pewno świetną decyzją w wychowywaniu młodego człowieka, tym bardziej, że pomoże zadbać także o rozwój fizyczny. Problemem małych dzieci jest to, że łatwo je zniechęcić do zajęć – wystarczy silniejsze uderzenie lub nawet lekkie otarcie skóry przy uderzeniu o worek, aby młody fighter nie chciał więcej przyjść na zajęcia. Jak mu pomóc? Zapewnij mu odpowiednie ochraniacze, które podniosą komfort treningu.

Dlaczego na treningach sportów walki dzieci powinny nosić ochraniacze?

Podstawową funkcją treningu jest zbudowanie formy, wytrenowanie techniki i przygotowanie młodego fightera do startu w zawodach. Podczas ćwiczeń na przyrządach lub w czasie sparowania może dojść do kontuzji – nawet jeśli nie do natychmiastowej, poważnej kontuzji, to nawarstwienie się niezauważalnych z początku mikrourazów może doprowadzić do poważniejszych problemów. I właśnie tutaj swoją funkcję pełnią ochraniacze, które pomagają zapobiegać obiciom, stłuczeniom, otarciom i innym urazom.

Druga sprawa to komfort treningu. Jak wspominaliśmy wyżej, dzieci dość łatwo zniechęcają się do zajęć, jeśli odczują zbyt duży ból lub trening zakończy się dla nich urazem. I właśnie to też jest funkcją ochraniaczy – przynieść komfort i poczucie bezpieczeństwa treningu.

Rodzaje ochraniaczy dla dzieci – czego potrzebują młodzi fighterzy?

Przy wyborze ochraniaczy dla dzieci pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim to, jaką dyscyplinę sportów walki będzie trenował młody człowiek. Ważne jest, aby chronić te części ciała, które ze względu na charakter dyscypliny są szczególnie narażone na urazy.

Bokserskie kaski dla dzieci

Choć „bokserskie” z nazwy, to wcale nie są przeznaczone wyłącznie do pięściarstwa. Wykorzystuje się je w zasadzie we wszystkich dyscyplinach sportów walki, w których na urazy narażone są:

 • nos,
 • małżowiny uszne,
 • szczęka,
 • kość czołowa.

Pamiętaj, że kask musi być dopasowany idealnie, ponieważ tylko wtedy skutecznie amortyzuj siłę ciosów. Kupowanie dziecku większego kasku na zapas niestety nie jest inwestycją w bezpieczeństwo i komfort treningu.

Ochraniacze na piszczele

Ochraniacze piszczeli powinny znaleźć się w sportowej torbie każdego dziecka trenującego dyscypliny sportów walki, w których dozwolone są wykopy i kopnięcia. Ochronią przed obiciami i stłuczeniami piszczeli w czasie sparingów, kiedy może do nich dojść nie tylko wskutek otrzymania uderzenia, ale także wyprowadzenia kopnięcia. Ochraniacze na piszczele dla dzieci pełnią istotną funkcję także w czasie ćwiczeń na przyrządach, kiedy to chronią skórę przed bolesnymi otarciami, ale również amortyzują siłę konięcia w worek.

Ochraniacze na zęby

Pełnią bardzo ważną funkcję, ponieważ chronią nie tylko uzębienie, ale zapobiegają także poważniejszym uszczerbkom na zdrowiu, jak np. przegryzienie języka, które mogłoby mieć jeszcze gorsze skutki niż utrata lub połamanie kilku zębów, np. powodować problemy z prawidłowym mówieniem.

Ochraniacze na krocze

Ochraniacze na krocze dla dzieci, czyli suspensory, gwarantują bezpieczeństwo krocza i podbrzusza w najbardziej kontaktowych sportach walki, w których zachodzi ryzyko otrzymania uderzenia poniżej pasa.

Nie wybieraj półśrodków, zapewnij swojemu małemu fighterowi pełne bezpieczeństwo

W przypadku bezpieczeństwa treningu sportów walki u dzieci najrozsądniej jest wybierać rozwiązania, gwarantujące wysoką jakość, a w konsekwencji wysoki poziom bezpieczeństwa. Ochraniacze dla dzieci, które spełniają wszystkie normy, znajdziesz w ofercie sklepu Bushido-Sport.pl.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  „Mama z pasją”: Kasia Kmita – założycielka firmy Bewell.pl, twórczyni maty wielofunkcyjnej Mat&Grow

  Najlepszy termometr bezdotykowy – który wybierasz?