w ,

Zegarki – lokalizatory GPS dla dzieci. Czy warto? Opinie i przydatność

Twoje dziecko wymarzyło sobie smartwatch, jednak uważasz, że tego typu gadżet jest kompletnie zbędny? Przemyśl swoją decyzję! W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie mogą zagwarantować szereg korzyści. Oczywiście inteligentne zegarki muszą być użytkowane pod czujnym okiem rodzica.

Warto wspomnieć, że modele z GPS mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa naszej pociechy. Urządzenie wcale nie musi kosztować majątku, a więc ograniczony budżet nie stanowi żadnej przeszkody.

Smartwatch dla dziecka – argumenty „za”

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup zegarka z lokalizatorem GPS. Faktem jest, że zapewnia on wiele zalet.

Można do nich zaliczyć m.in.

 • Łatwiejszą kontrolę nad dzieckiem – gadżet będzie stanowił nasze „źródło łączności” ze smykiem, co jest szczególnie ważne, gdy znajduje się on poza domem. Nawigacja GPS sprawia, że w dowolnym momencie sprawdzimy aktualne położenie użytkownika. Możemy nadzorować naszą pociechę, tak aby mieć pewność, że szczęśliwie dotarła do celu. Nie należy jednak przesadzać z kontrolą, gdyż u starszych dzieci nadopiekuńczość często wywołuje bunt.
 • Szeroki wybór funkcjonalności – to właśnie one zachęcają do korzystania z zegarka. Nie ma sensu inwestować w model, który szybko zostanie rzucony w kąt. Przed zakupem sprawdźmy liczbę dostępnych opcji – wielu maluchów ceni sobie dostępność różnego typu gier, komunikatorów czy też przeglądarki internetowej. Topowych modeli szukajmy na przykład w artykułach eksperckich oraz zestawieniach, takich jak dostępne na stronie https://smartwatchranking.pl/dla-dzieci/.
 • Możliwość monitorowania aktywności – nadwaga to zmora dzisiejszych czasów. Brak dostatecznej ilości ruchu wpływa jednak nie tylko na sylwetkę, ale również zdrowie. Nawet, jeśli BMI znajduje się w normie, to osłabiony szkielet mięśniowy oraz kostny w niedalekiej przyszłości da o sobie znać. Smartwatch może stanowić dla dziecka formę motywacji. Zaawansowane aplikacje zachęcają do tego, aby wstać z kanapy.
 • Nadzorowanie stanu zdrowia – nawet zegarki z niskiej półki cenowej umożliwiają zwykle pomiar tętna czy też ciśnienia krwi. Im nowocześniejszy gadżet, tym więcej praktycznych funkcji. W zdecydowanej większości przypadków rodzic może otrzymywać raporty na swój telefon.

O czym pamiętać podczas wyboru urządzenia?

Wybierając smartwatch dla dziecka należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Zakup produktu słabej jakości, który będzie awaryjny, a zarazem podatny na uszkodzenia nie ma żadnego sensu. Lepiej wstrzymać się z zakupem do czasu, gdy będziemy posiadać nieco większy budżet.

Modelowy zegarek dla najmłodszych powinien mieć następujące cechy:

 • Odporność na czynniki zewnętrzne – smartwatch użytkowany jest w rozmaitych warunkach. Wyświetlacz jest narażony na pęknięcia oraz zarysowania. Właśnie dlatego opłaca się zainwestować w model, który posiada kompleksowo zabezpieczony ekran. Sprawdźmy także stopień wodoszczelności, tak aby uniknąć ryzyka zachlapania konstrukcji np. podczas mycia rąk.
 • Komfort użytkowania – wpływa na to m.in. wielkość wyświetlacza, waga urządzenia, zakres regulacji paska. Nawet pozornie nieistotne detale mają wpływ na wygodę eksploatacji!
 • Funkcjonalność – wysoka różnorodność dostępnych funkcji jest pożądana przez większość dzieci. Rodzice powinni jednak sprawdzić opcje związane z monitorowaniem bezpieczeństwa malucha.
 • Częstotliwość ładowania – nawet intensywnie eksploatowany zegarek powinien wytrzymać po pełnym naładowaniu minimum kilka dni.

Opinie na temat smartwatchy dla dzieci z GPS

„Inteligentne zegarki dla dzieci to nie tylko źródło ogromnej frajdy. Dzięki nim rodzice mogą m.in. monitorować aktualne położenie dziecka, aktywność fizyczną, czy też stan zdrowia. Modele z kartą SIM/eSIM nie wymagają parowania ze smartfonem.”

„Za 100-150 zł można zakupić smartwatch z nadajnikiem GPS, który będzie funkcjonalny, trwały, a jednocześnie intuicyjny w obsłudze. Podczas podejmowania decyzji zakupowej pomocne mogą okazać się opinie wystawione przez doświadczonych użytkowników.”

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Pakiety pobytowe nad morzem — sprawdź, jak wybrać najlepszą opcję dla siebie

  Znowu Ty! Rzecz o narastającej frustracji po niemal roku od rozpoczęcia pandemii