w , , ,

4 rodzinne gry – pomysł na dobrą zabawę w domu

Kwarantanna już wszystkim wystarczająco dała się we znaki… Wymyślamy, kombinujemy, czasami sami tworzymy różne formy zabawy dla dzieci, by było zarówno mniej lub bardziej kreatywnie, ale przede wszystkim spokojnie. Pisaliśmy już o oglądaniu rodzinnych filmów animowanych, układaniu puzzli i prostych zabawach pobudzających dziecięcą fantazję. Dziś czas więc na gry i planszówki!

Oto zestaw kilku gier, które mogą okazać się wybawieniem dla Was w pokonywaniu wyzwań tego wyjątkowo trudnego dla nas wszystkich czasu:

 1. Mistakos” – wersja z krzesełkami i wersja z drabinkami

„Mistakos” podoba mi się bardzo, ponieważ na długo zajmuje i angażuje moje dzieci i jednocześnie nie wymaga ode mnie zbyt czynnego i aktywnego udziału w zabawie 😉

Gra zarówno w wersji z krzesełkami jak i w wersji z drabinkami jest dostępna w dwóch opcjach: dla trzech lub dla czterech graczy.

Zasady gry można dopasować do własnych upodobań:

– wygrywa osoba, która jak najszybciej pozbędzie się swoich krzesełek i/ lub drabin,
– wygrywa osoba, która otrzyma najniższą liczbę punktów karnych (punkty karne, to liczba krzesełek/ drabin, które w naszej turze spadną),
– swobodne budowanie – czyli ułożenie wszystkich krzesełek/ drabin.

Gra przewidziana jest dla dzieci w wieku 5+, ale zabawę z krzesełkami i drabinkami mają też maluchy.

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

 1. Widzi mi się

„Widzi mi się” to gra na spostrzegawczość przeznaczona dla dzieci 6+. Gra polega na wyciągnięciu karty, położeniu jej na środku stołu obrazkiem do góry i wskazaniu, który z przedmiotów należących do czarodzieja lub czarodziejki stał się niewidoczny lub jako jedyny nie zniknął!

Ten, kto odgadnie, o który z przedmiotów chodzi, i jako pierwszy znajdzie i zakryje dłonią żeton z odpowiadającym mu symbolem, zdobywa kartę – punkt zwycięstwa.

Gra ma przepiękne pudełko-opakowanie, na którym w „magiczny sposób” znikają przedmioty i zwierzęta.

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

 1. Szalone gary

„Szalone gary” to gra przeznaczona dla miłośników jedzenia i odkrywania nowych smaków. Aby wygrać, trzeba zgadnąć, co skrywa w sobie garnek – jego zawartość jest niespodzianką, może to być ukochana czekolada, zdrowy brokuł lub kwaśna cytryna… Z zamkniętymi oczami należy wrzucić zawartość garnka do buzi i… Jak wrażenia? Słodkie? Słone? Kwaśne? Gracz, który zgadnie, co było ukryte w jego garnku – zdobywa punkt!

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

 1. Sprytna ośmiornica

Gra „Sprytna ośmiornica” jest to zręcznościowa gra przeznaczona dla 1-3 graczy w wieku 5+. Gra polega na ułożeniu kubeczków zgodnie ze schematem zaprezentowanym na wylosowanej karcie, a trudność polega na tym, że kubeczki należy ułożyć przy pomocy zakładanych na palce macek ośmiornicy. Dzieci  wspólnie losują kartę, a następnie ich zadaniem jest ułożenie kubeczków tak, jak na karcie prezentuje to obrazek. Wszystkie dzieci zaczynają układać kubeczki jednocześnie, a wygrywa to dziecko, które ułoży kubeczki zgodnie ze schematem jako pierwsze.

W zestawie znajduje się 18 kubeczków w 6 różnych kolorach, 9 czerwonych macek ośmiornicy do zakładania na palce (3 macki przypadają na jednego gracza), 27 dwustronnych kart ze schematami układania kubeczków oraz instrukcja.

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

gry trefl

Wszystkim multirodzicom życzymy siły i wytrwałości w tym trudnym czasie! Swoje zdrowie (szczególnie psychiczne…) ratujcie jak możecie – rodzinne gry i planszówki mogą Wam w tym pomóc 🙂

____________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Otwarcie przedszkoli w trakcie epidemii koronawirusa

  Oparzenia skóry. Przyczyny, objawy, sposoby