w , ,

5 skutecznych metod nauki języka angielskiego

Placówki edukacyjne oferują klientom różnorodne sposoby przyswajania wiedzy lingwistycznej. Każda koncepcja została opracowana z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz efektywności nauki. Warto wiedzieć, jakie popularne metody stosuje się w ramach kursów językowych.

Gramatyczno-tłumaczeniowa

Koncepcja została opracowana w XIX wieku jako skuteczna metoda nauki języka łacińskiego i greki. W sposobie tym przyswojone reguły gramatyczne pozwalają na dokładną analizę tekstów. Przykłady, odzwierciedlające daną normę językową, umożliwiają weryfikację poznanych konstrukcji zdaniowych.

Robina Callana

Metoda została stworzona w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Wykorzystywano ją w armii, a technika audio-lingwalna, stanowiąca podstawę koncepcji, umożliwiała żołnierzom szybkie przyswajanie obcych słówek i reguł, rządzących budowaniem zdań. Metoda Robina Callana stosowana jest w ramach zajęć w szkole językowej Lincoln. Prowadzący lekcje wyrywkowo pyta uczniów o różnorodne rzeczy, nie wychodzące jednak poza granice poznanego na kursie słownictwa. Użytkownicy po chwili zastanowienia, udzielają odpowiedzi. Koncepcja Robina Callana zakłada używanie obcych słówek i zdań, bez wykorzystania reguł gramatycznych w rodowitym dla danego kursanta języku.

Naturalna

Metoda bazuje na mechanizmie powtarzania i korygowania zauważonych błędów. W trakcie zajęć angielskiego online dąży się do wyeliminowania czynników, powodujących kumulowania stresu u danego ucznia. W ramach lekcji nie stosuje się ojczystego języka. W metodzie tej zasady gramatyczne uznaje się za nieefektywne.

Koncepcja Helen Doron

Technika stanowi idealne rozwiązanie dla rodziców, pragnących oswoić swoje dziecko z obcym językiem. Helen Doron stworzyła swoją metodę, inspirując się koncepcją Suzuki, bazującą na nauce gry na instrumencie, bez zapisu nutowego. W technice wykorzystywane są pozytywne emocje oraz interakcje pomiędzy uczestnikami zajęć. Lekcje prowadzone są w niewielkich grupach, dzięki czemu lektor może każdemu uczniowi poświęcić dużą uwagę

Total immersion

Koncepcja ta obejmuje sytuację, w której uczeń decyduje się na wyjazd do kraju, w którym użytkowany jest dany język. Total immersion wykorzystuje się również w ramach standardowych kursów edukacyjnych. Na tego typu zajęciach komunikacja i materiały naukowe nie wykraczają poza poznawany język.

Nauka angielskiego online może bazować na różnorodnych metodach. Przed skorzystaniem z usług szkoły językowej, warto więc zapoznać się z wykorzystywanymi w ramach kursów sposobami oswajania uczniów z obcymi zwrotami, konstrukcjami zdaniowymi i zwyczajami kulturowymi.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Jaki wybrać prezent na chrzest?

  Co na biegunkę u dziecka?