w ,

Jaki wybrać prezent na chrzest?

Chrzest Święty to pierwsze ważne wydarzenie w życiu dziecka, które obchodzone jest w gronie rodziny. Jaki prezent na chrzest kupić? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze i jakie upominki są dzisiaj kupowane najczęściej.

Jak wybrać najlepszy upominek na chrzest?

Uroczystość chrztu odbywa się najczęściej w pierwszych miesiącach życia dziecka. Stąd też mały uczestnik nie pamięta tego zdarzenia. Właśnie dlatego udany prezent na chrzest to taki, który ma pamiątkową wartość i może przetrwać próbę czasu.

Dobierając odpowiedni upominek na chrzest, warto więc skoncentrować się na tych przedmiotach, które będą w symboliczny sposób reprezentowały uroczystość i jednocześnie będą mogły stanowić urocze wspomnienie z okresu dzieciństwa. Nie oznacza to jednak wcale, że podarunek musi być sztampowy. Pamiątkowy prezent na chrzest może być również oryginalny i niepowtarzalny.

Upominek na chrzest będzie jeszcze piękniejszą pamiątką wtedy, gdy zostanie poddany personalizacji. Personalizacja może polegać na wykonaniu na podarunku grawerunku, nadruku lub haftu, co powoduje, że nabiera on indywidualnego wymiaru i jest jedyny w swoim rodzaju.

Przy wybieraniu upominku na chrzest nie trzeba kierować się płcią dziecka. Podarunek na chrzciny dla chłopczyka i dla dziewczynki może być taki sam, dlatego nie trzeba dobierać go specjalnie pod tym kątem. Niektóre podarunki różnią się pomiędzy sobą kolorystyką zdobień, jednak nie ma ono aż tak dużego znaczenia.

Co więcej, dobry prezent na chrzest wcale nie musi być bardzo drogi. Pamiątkowy, uroczysty podarunek można kupić w cenie mieszczącej się nawet w ograniczonym budżecie. Dotyczy to również podarunków personalizowanych, które ze względu na specjalne wykończenie stają się bezcenne.

TOP 10 prezentów na chrzciny – co wybrać?

1. Personalizowana kartka na chrzest

Chociaż w sprzedaży można znaleźć wiele kartek na chrzest, to jednak wtedy, gdy upominek ma być jedyny w swoim rodzaju, warto zdecydować się na zamówienie kartki personalizowanej.

Personalizowana kartka z życzeniami na chrzest wyróżnia się swoim unikatowym wyglądem. Najczęściej umieszcza się na niej imię maluszka i datę jego chrztu świętego. Uzupełniona czarującymi nadrukami stanowi nie tylko piękny podarunek, ale także pamiątkę na lata.

2. Biblia na chrzest święty

Biblia jest jednym z najczęściej wybieranych podarunków na uroczystości religijne. Na chrzest jest często wręczana przez chrzestnych. Gdy kupowana jest na tę okoliczność, warto zdecydować się na Biblię dziecięcą, która będzie uzupełniona o kolorowe obrazki objaśniające biblijne historie.

Gdy Biblia wręczana jest z okazji chrztu świętego, może być dodatkowo spersonalizowana. Dekoracyjny nadruk z imieniem małego właściciela na okładce książki nada jej indywidualny wymiar. Biblia może być również umieszczona w ozdobnej szkatułce, która jest poddana grawerowaniu i zawiera dedykację i datę chrztu.

3. Album na zdjęcia na chrzciny

Kolejnym udanym podarunkiem na chrzest święty będzie album na zdjęcia. Album może być wspaniałą skarbnicą pamiątek z dzieciństwa. Umieszczane na jego kartach fotografie maluszka i jego bliskich będą tworzyły wzruszającą historię. Obecnie bardzo modne są albumy o pustych kartach, na przykład w klasycznym czarnym kolorze, które wykleja się zdjęciami.

Istnieje także możliwość personalizacji albumu na zdjęcia na chrzest święty przez umieszczenie na okładce imienia maluszka.

4. Ramka na zdjęcia na chrzest święty

W tematyce fotografii na uwagę zasługuje jeszcze jeden upominek na chrzest – dekoracyjna ramka na zdjęcie z pamiątkową dedykacją. Drewniana lub metalowa ramka z życzeniami oraz datą i imieniem dziecka będzie doskonałym miejscem do prezentacji zdjęcia zrobionego podczas dnia chrztu.

5. Pluszowy miś z imieniem dziecka

Jako uroczy prezent na chrzest święty dla maluszka sprawdzi się też pluszowy miś z personalizacją. Jak wiadomo, miś to najlepszy przyjaciel w okresie dzieciństwa, a także może być jego wyjątkową pamiątką, dlatego to podarunek, który może posłużyć na wiele lat.

Pluszowy miś z imieniem dziecka i jego metryczką będzie jedynym w swoim rodzaju podarunkiem, którego nie można kupić w każdym sklepie.

6. Pudełko wspomnień z okazji chrztu

Pudełko wspomnień jest dzisiaj bardzo modnym podarunkiem na chrzciny. To upominek, który ma najczęściej formę drewnianego pudełeczka z personalizacją na wieczku. Dodatkowa dedykacja może znaleźć się we wnętrzu.

Za pomocą pudełka wspomnień można gromadzić pamiątki z dzieciństwa, na przykład jak pierwszy ząbek, loczek, opaska ze szpitala, a także inne ważne przedmioty, które piszą historię życia dziecka już od najmłodszych lat. W pudełeczku mogą także znajdować się innego rodzaju podarunki, na przykład białe skarpetki „na pierwszy kroczek”, biały słonik „na szczęście”.

7. Personalizowana książka dla dziecka

Oprócz Biblii dziecięcej uroczym podarunkiem dla dziecka może być też książka poddana personalizacji, która będzie uzupełniona imieniem maluszka i dedykacją. Jednym z hitów jest „Króliczek Piotruś i inne historyjki Beatrix Potter”.

Wyjątkowa książka poddana personalizacji może towarzyszyć w całym dzieciństwie, zachęcając do czytania i rozwijając wyobraźnię maluszka.

8. Srebrne figurki na chrzest święty

Wśród chętnie wybieranych upominków na chrzest święty znajdują się również pamiątkowe srebrne figurki, które mogą być symbolem tego wydarzenia. Wśród najczęściej kupowanych figurek znajdują się smoczki, wózki, aniołki, skrzydełka, samochodziki, samoloty.

By podarunek stał się jedyny w swoim rodzaju, warto zamówić go wraz z dedykacją oraz datą wydarzenia. Dekoracyjna figurka może wtedy stanowić przeuroczą dekorację w pokoju maluszka i przypominać o uroczystości chrztu i o osobach, które ją wręczyły.

9. Biżuteria na chrzest

To podarunek wręczany z myślą o przyszłości. Biżuteria na chrzest najczęściej darowana jest dziewczynkom, jednak również może być ona pomysłem na upominek na chrzciny dla chłopca.

Najczęściej kupowane są łańcuszki z zawieszkami. Popularne motywy to między innymi medaliki z wizerunkami Matki Boskiej oraz świętych, na przykład patronów, krzyżyki, ale również serduszka i literki będące inicjałami imion.

Najwięcej trzeba zapłacić za biżuterię złotą, która dzięki rosnącej wartości tego kruszcu może być również przyszłościową inwestycją. Mniej trzeba zapłacić za biżuterię pozłacaną oraz srebrną, która jest równie piękna jak złota.

10. Koperta z pieniędzmi na chrzest

Podczas wymieniania najpopularniejszych prezentów na chrzest nie można zapominać również o jeszcze jednym popularnym podarunku, czyli o kopercie z pieniędzmi. Taki prezent może pomóc rodzicom w opłaceniu wydatków, jakie pojawiają się po przyjściu na świat nowego członka rodziny, lecz również może być on odłożony na przyszłość.

By taki praktyczny podarunek miał pamiątkowy charakter, warto zdecydować się na dokupienie ozdobnej koperty na pieniądze. Może być on też personalizowana. Ciekawym pomysłem będzie także wręczenie pieniędzy wraz z dekoracyjną skarbonką, która może służyć do odkładania pieniędzy na przyszłe wydatki.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  FIGURKI DINOZAURÓW DLA FANÓW PREHISTORYCZNYCH GADÓW

  5 skutecznych metod nauki języka angielskiego