w , , ,

„Biblioteka Bajek” oraz „Bajki 5 minut przed snem” – serie książek, które pokochają twoje dzieci

Czy Wasze dzieci lubią książki? Garną się do oglądania, a starsze do czytania? Przynoszą Wam książeczki z prośbą: „Poczytaj mi mamo”, „Poczytaj mi tato”?

U nas jedno dziecko na widok książek dostaje wypieków na twarzy, uwielbia samodzielnie oglądać, bardzo chętnie słucha, gdy się mu czyta, ma swoje ulubione serie, w dziecięcym pokoju często zapada cisza, bo cała biblioteczka wertowana jest po raz kolejny w tą i z powrotem. Prawdziwy mól książkowy – wiadomo! Po mamusi! 🙂

Drugie dziecko – choć bliźniak z krwi i kości – co prawda książki lubi, ale bez szału. Niektóre ogląda wielokrotnie, ale są też takie, które go nudzą, a w trakcie czytania ziewa lub zaczyna zajmować się czymś innym. Przedkłada również bajki w telewizji nad wieczorne czytanie – jeśli ma taki wybór.

I dla takich właśnie dzieci chciałabym polecić serię Wydawnictwa Egmont „Biblioteka Bajek” oraz „Bajki 5 minut przed snem”.

To serie książek z bohaterami i ich przygodami z bajek, które dzieci znają z telewizji, kina czy Netflixa. To połączenie przyjemnego z pożytecznym – choć według mnie książki zawsze są i przyjemne i pożyteczne, ale czasami warto jest w taki sprytny sposób zachęcić młodego czytelnika do sięgania po książki równie chętnie jak do zasiadania do dobranocek.

Polecam obie serie bajek, mają wiele kolorowych ilustracji ze znanymi i ulubionymi bohaterami. Książki sprawdzą się w domu, w trakcie podróży, w kolejce w przychodni, w restauracji w oczekiwaniu na posiłek – a same dzieci przepadają za tymi seriami, nawet jeśli przy innych książkach ziewają ;-).

_________________________________________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  I ty możesz zostać zakupoholikiem – a może… już nim jesteś? Sprawdź co to jest „window shopping”

  Odstawianie dziecka od piersi – kiedy i jak to zrobić?