w ,

Dziecko w stylu rocka

Rodzice, którzy są wręcz zakochani w muzyce rockowej, często swoją ogromną pasję, przenoszą na swoje dzieci. Słuchając swoich płyt z lat młodości, zarażają dzieci pasją do swojej ulubionej muzyki, czy tego chcą czy nie. Dzieci mają bardzo wysoko rozwinięte zdolności naśladowcze, więc nie ma co się dziwić, że później same próbują wyrazić swój własny, niepowtarzalny, rockowy styl muzyczny, nie tylko poprzez słuchaną muzykę.

Kurtki motocyklowe z połyskującej skóry, drapieżna rockowa fryzura, czy też doczepiane ćwieki do spodni, to tylko niektóre pomysły, które mogą pojawić się w głowie młodego człowieka. Bo nie chodzi przecież tylko o muzykę, nie chodzi wcale o tę kurtkę motocyklową, ale o wyrażenie siebie poprzez to wszystko czym się otaczamy.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni

Przypomnijmy sobie dokładnie, my też tacy byliśmy, też przechodziliśmy okres buntu młodzieńczego i to właśnie w tym czasie zaraziliśmy się stylem rockowym na całe życie. Nie ma więc też co zabraniać tego naszemu dziecku. Przecież kurtki motocyklowe, dobrze wkomponowane w resztę stroju to wcale nic złego, nikogo nie obrażają, nikomu nie przeszkadzają, a może dać dziecku sygnał, że je akceptujemy i rozumiemy jego trudny okres dojrzewania. Przykładowa kurtka motocyklowa może znaczyć dla naszego dziecka o wiele więcej niż sobie myślimy.

Własny styl od najmłodszych lat

To nawet dobrze, jeśli nasza pociecha potrafi zdefiniować swój styl, któremu chce podporządkować niektóre aspekty swojego życia jak np. sposób ubierania się, bo oznacza to że podejmuje jakieś decyzje samodzielnie. A to już duży krok w kierunku dorosłości, gdzie przecież samodzielne decyzje są szarą rzeczywistością i nikt nas nie wyręczy przy ich podejmowaniu, Pozwólmy więc dziecku na słuchanie rocka i na ubieranie się zgodnie z jego ideą, to nic złego, jeśli oczywiście jest w tym umiar. Jak we wszystkim, trzeba znać granice, także w wyrażaniu własnego stylu.

Oczywiście jeśli rock stanie się manią i zauważymy, że dziecko przez ten styl staje się np. agresywne, należy bezzwłocznie interweniować. Ale jeśli rockowy styl u naszego dziecka wręcz przeciwnie ma na niego dobry wpływ, to wręcz przeciwnie, powinniśmy się cieszyć, że dorasta nam powoli młody człowiek, który świadomie podejmuje decyzje o własnym życiu, chociaż w tak niewielkiej sferze jak muzyka czy też ubiór. Być może za kilka tygodni, miesięcy, czy też lat, to wszystko mu minie, a jego stylem stanie się np. modern jazz. Wtedy też dobrze, zmiany są przecież potrzebne nam wszystkim 🙂


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Hotel**** Szlak Bursztynowy w Jarosławcu – bardzo przyjazny rodzinom z dziećmi

    Grać jak najlepsze, czyli krótka piłka o piłkarkach