w , ,

Foteliki samochodowe do 36 kg – na co zwracać uwagę?

Foteliki samochodowe do 36 kg są tak samo ważne, jak modele, w których podróżuje dziecko do 4. roku życia. Warto poświęcić im więc dokładnie tyle samo uwagi. W tym okresie maluchy nie są jeszcze gotowe do podróżowania jak dorośli, tymczasem tanie rozwiązania, które można znaleźć w hipermarketach, nie przeszły żadnych testów zderzeniowych i nie są ochroną w czasie wypadku. Czym się kierować, wybierając foteliki samochodowe do 36 kg?

Foteliki samochodowe do 36 kg to bezpieczne rozwiązania dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Każdy rodzic powinien wiedzieć, że pasy bezpieczeństwa w samochodzie są zaprojektowane dla osób powyżej 150 cm wzrostu, a więc pułapu, którego nie osiągają maluchy w tym okresie. Co za tym idzie, gdy dochodzi do wypadku, nie chronią ich, a stanowią zagrożenie. Dlatego właśnie istotne jest wybranie dopasowanego modelu – zarówno do potrzeb, jak i samego modelu samochodu. Poszukując idealnego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na fotelik i-Size przygotowany przez skandynawską firmę BeSafe. W naszym artykule poznasz bliżej jego zalety.

Bezpieczny fotelik i-Size od BeSafe

Niepodważalnie najważniejszym zadaniem, któremu sprostać muszą foteliki samochodowe do 36 kg, jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa. Muszą być zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było przeprowadzenie pasa samochodowego w taki sposób, aby nie stanowił zagrożenia dla jamy brzusznej, która jest szczególnie narażona w czasie wypadku. Właśnie dlatego fotelik i-Size BeSafe iZi Flex Fix został pozbawiony przez producenta podłokietników i dodatkowo wyposażony w zaawansowaną prowadnicę pasa biodrowego, dla którego inspiracją był adapter dla kobiet w ciąży. Posiada także specjalne prowadnice ramienne, dzięki którym możliwe jest precyzyjne pozycjonowanie pasa ramiennego. Istotny jest także magnes fidlock, który ułatwia zapinanie. Fotelik z bazą isofix daje natomiast stabilizację i zabezpiecza go przed jakimkolwiek przemieszczeniem się.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa w czasie najgroźniejszych stłuczek, fotelik i-Size od marki BeSafe został wyposażony także w specjalną ochronę boczną SIP+. Umieszczona na zewnętrznej obudowie sprawia, że w chwili zderzenia drogowego, siły, które wywierane są na ciało dziecka, są znacznie mniejsze.

Komfortowy fotelik do 36 kg

Foteliki samochodowe do 36 kg również muszą być precyzyjnie dopasowane do wieku, wzrostu i wagi dziecka. To niełatwe, ponieważ w okresie tych 8 lat wyraźnie rośnie i jego wymiary ulegają zmianie. Fotelik i-Size uwzględnia te zmiany i pozwala na płynne regulowanie oparcia w zakresie od 100 do 150 cm. Co istotne, pokrętła zostały umieszczone po jego zewnętrznej stronie, co pozwala zmieniać ustawienia w momencie, gdy dziecko już w nim siedzi. W ten sposób regulacja wykonana jest naprawdę precyzyjnie, co wpływa korzystnie na bezpieczeństwo i wygodę.

 

Od 4. do 12. roku życia dziecko wciąż zapada w drzemki w podróży, czego uwzględnienie jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie należy zwracać uwagę na możliwość odchylenia oparcia oraz projekt zagłówka. Warto wiedzieć, że nowoczesny fotelik iZi Flex FIX i-Size marki BeSafe pozwala na pełną regulację i odpowiednio wspiera głowę, nie ograniczając widoczności w czasie jazdy.

Nowy fotelik i-Size – podróże z całą rodziną

Warto wiedzieć, że obowiązujące w Polsce prawo umożliwia podróżowanie z trójką dzieci na jednej kanapie, gdy jedno z nich nie ma fotelika. Warunkiem jest ukończenie przez nie 3. roku życia i usadowienie pośrodku. Choć to dla wielu rodzin prawdziwe ułatwienie, to także ryzyko w czasie wypadku.

Nowoczesny fotelik i-Size od marki BeSafe jest stworzony z myślą o bezpieczeństwie podróżujących dużych rodzin. Producent zadbał o możliwość zdjęcia bocznych paneli fotelika, by w ten sposób zyskać więcej przestrzeni w samochodzie. Dzięki temu możliwe jest jednocześnie przewożenie trójki dzieci, podczas gdy każde posiada swój własny fotelik.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Wózek Mima Xari – nowoczesność i elegancja

  Jak rzetelnie sprawdzać przebieg ciąży?