w ,

Jakie obuwie dziecięce na wiosnę będzie najlepsze?

Wiosną można robić tyle ciekawych rzeczy na świeżym powietrzu! – Wie o tym każde dziecko i tylko czeka na to, aby zostawić w domu grubą kurtkę zimową, szalik i ciężkie buty – na trawnik, do lasu, na świeży piasek na placu zabaw, a nawet w błotnistą kałużę – przed wiosennym obuwiem prawdziwe wyzwanie, dlatego na pewno nie może być ono przypadkowe – jakie obuwie dziecięce na wiosnę będzie najlepsze?

Buty, które zniosą wszystko – trzewiki

Wiosna to pora roku dość ekstremalna, jeśli chodzi o pogodę – może być zarówno sucho i gorąco, jak i zimo oraz wilgotno, dlatego już wczesną wiosną najlepiej zimowe śniegowce wymienić na znacznie bardziej wygodne, ale lżejsze i wciąż zapewniające komfort cieplny trzewiki. Ponadto są one również wykonane z materiałów, które na pewno nie przemokną i zatroszczą się o to, aby stopa się nie pociła i nie przegrzewała. Trzewiki na pewno najlepiej sprawdzą się późną zimą i wczesną wiosną, gdy poranki są jeszcze zimne i mokre, ale w południe panuje już wyższa temperatura – z miłą chęcią każde dziecko wymieni śniegowce na lżejsze trzewiki.

Wygodne sportowe półbuty na co dzień

Im robi się cieplej, tym częściej możemy trzewiki zastępować obuwiem sportowym – solidne sneakersy na pewno jeszcze bardziej przypadną dzieciom do gustu, tym bardziej że są one jeszcze lżejsze od trzewików, a ponadto wciąż dobrze zabezpieczają stopy przed porannym chłodem czy rosą. Jest to również nie tyle uniwersalne obuwie, że można łączyć je praktycznie z każdym rodzajem dziecięcej garderoby – sprawdzi się więc zarówno do szkoły, jak i na wycieczkę, spacer czy na zakupy. Wiosną zdecydowanie warto postawić na półbuty w jaśniejszych i żywych kolorach, a te dla dziewczynek mogą posiadać nawet wiosenne motywy na cholewce. Idealne dziewczęce półbuty na wiosnę dostępne są na stronie https://www.bartek.com.pl/buty-dziewczynka-polbuty.

Trampki i tenisówki na wiosnę

Jest to rodzaj obuwia, które sprawdzi się już wtedy, gdy na zewnątrz jest całkiem ciepło i sucho – jest ono lekkie, wygodne i zapewnia pełną swobodę. Jeśli dziecko nie umie jeszcze wiązać sznurowadeł, to warto wybrać trampki czy tenisówki zapinane na rzepy – dzięki temu przedszkolak szybko samodzielnie zmieni obuwie, gdy zajdzie taka potrzeba. W trampkach i tenisówkach dziecko bez obaw może także korzystać latem, np. wieczorami czy o poranku.

Buty na wiosnę o wyjątkowych właściwościach

Niezależnie od tego czy będą to trzewiki, czy może sportowe półbuty lub tenisówki, to każde obuwie na wiosnę powinno odznaczać się odpowiednimi właściwościami. Warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego jest wykonane, rodzaj podeszwy czy wkładki – dzięki temu dziecięca stopa będzie prawidłowo się rozwijać. Bardzo ważną sprawą jest również prawidłowy dobór rozmiaru – buty na wiosnę nie powinny być ani za małe, ani za duże – wiosną dziecko nie nosi już grubych skarpet, więc nie ma potrzeby, aby kupować buty w większym rozmiarze, tym bardziej że mogą one utrudnić naturalny ruch stopy. Warto także upewnić się, że buty posiadają oddychającą i antybakteryjną wkładkę.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  top 50 najlepszych hoteli dla dzieci

  TOP 50 NAJLEPSZYCH HOTELI DLA DZIECI W POLSCE

  Jakie korzyści przynosi edukacja finansowa dla dzieci i młodzieży?