w , , ,

Idealne prezenty na Dzień Dziecka – Rok na Ulicy Czereśniowej i Wielkie Gotowanie

Dzień Dziecka zbliża się nieubłaganie, a wraz z nim pytanie – Co kupić synkowi, chrześniakowi, córce koleżanki czy sąsiadki? I choć na to pytanie można odpowiedzieć na kilka(naście lub set) sposobów, to ja upieram się przy swoim – papierowa, kolorowa, pachnąca książka będzie najcudowniejszym z pomysłów. Niedrogim, a zarazem z serca. A przecież o to właśnie chodzi.

Podarowana książeczka jest jak otwarcie zakładki czatu i wysłanie wiadomości o treści „Hej, skąd klikasz? Pogadamy?”. Co w języku dziecka oznaczałoby „Hej, wybrałam dla Ciebie książeczkę, poczytamy?”. Książki, szczególnie te dla maluchów, są zaproszeniem do rozmowy, do bycia blisko, do wspólnego wyłożenia się na podłodze i skierowania uwagi w tę samą stronę. Żadna inna zabawka nie jest w stanie dać nam tyle cennego czasu, w którym podczas zabawy jesteśmy „Z” dzieckiem, a nie „OBOK” niego.

O fenomenie Ulicy Czereśniowej pisałam tutaj:

O FENOMENIE ULICY CZEREŚNIOWEJ – KULTOWA SERIA KSIĄŻEK OBRAZKOWYCH DLA DZIECI

i nadal podtrzymuję, że każda z części tej kultowej sagi stanowi potencjał do rozmowy i nawiązywania bliskości/ relacji nawet z dawno niewidzianym 4-letnim synem kuzynki.

ulica czereśniowa 2

Rok na Ulicy Czereśniowej” to zbiorcze wydanie bestsellerowej serii – Wiosna, Lato, Jesień, Zima oraz Noc, zatem pięć książek w jednym tomie.

W niezliczone przygody można zagłębiać się godzinami, doszukiwać zmian na przestrzeni czasu oraz snuć opowieści na temat ulubionych bohaterów. Ilustracje książki nieustannie zachwycają, a dbałość szczegółów trenuje spostrzegawczość zarówno młodszych, jak i starszych.

„Rok na Ulicy Czereśniowej” to zdecydowanie obowiązkowa pozycja w kategorii 3+.

Dla fanów ulicy Czereśniowej Wydawnictwo Dwie Siostry przenosi swoich kultowych bohaterów do kolorowej i pachnącej kuchni, w której nasi ulubieńcy zachęcają czytelników do wspólnego gotowania. „Wielkie Gotowanie na Ulicy Czereśniowej” to skarbnica wiedzy nie tylko pod względem przepisów, ale również ciekawych, kulinarnych pomysłów i eksperymentów.

Mieszkańcy ulicy zdradzają nam jak kroić cebulę, wałkować ciasto, przypominają o myciu warzyw i owoców. Całość podzielona jest na cztery pory roku, co z łatwością ukazuje sezonowość produktów. Na wiosnę zatem obowiązkowo przygotujemy kompot z rabarbaru z kremowym twarogiem wraz z dr M.Leczakiem. Z Haliną przyrządzimy pyszną, letnią marmoladę. Wraz z Agatą ugotujemy aromatyczną zupę jesienną – krem z dyni, zaś na zimę, po długiej i wyczerpującej jeździe na łyżwach, przyrządzimy rozgrzewający poncz z goździkami i cynamonem.

Książka, oprócz prezentowanych przepisów, w prosty i lekki sposób opowiada dzieciom o np. grzybach, stewii, kuskusie, uczy rozpoznawać poszczególne zioła, zaznajamia z pojęciem wegetarianizmu, a przy tym całość tekstu urzeka oko przepięknymi ilustracjami, które sprawiają, że książka, choć utkana szczegółowymi informacjami, przybiera postać bajki. Gotujecie z dziećmi? Ta książka sprawi radość każdemu małemu kucharzowi.

„Wielkie Gotowanie na Ulicy Czereśniowej” to obowiązkowa pozycja w kategorii 6+.

Po więcej pozycji prezentowych z okazji Dnia Dziecka odsyłam Was na stronę Wydawnictwa Dwie Siostry.

_____________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Jak założyłam leśne przedszkole, choć wcale nie miałam na to ochoty

  Skandynawscy specjaliści od żywienia: „Niejadek, to mit!”