w ,

Jak dobrać biurko dla dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka jest jednym z większych wyzwań z jakimi przychodzi się mierzyć rodzicom. Dorastające dziecko wymaga odpowiedniego dopasowania mebli w pokoju do ról z jakimi się musi mierzyć, a w tym tej ważnej dla jego edukacji – roli ucznia.

Reorganizacja pokoju przedszkolaka w pokój ucznia jest wyzwaniem, zwłaszcza jeśli pokój jest mały. Tutaj niezwykle ważny jest zakup i dopasowanie odpowiedniego biurka. Jest to mebel, przy którym dziecko w wieku szkolnym będzie spędzać niezwykle wiele czasu odrabiając zadania domowe czy przygotowując się do lekcji. Dopasowanie biurka do wieku i aspektów fizycznych dziecka jest bardzo ważne, ponieważ wpływa to na kształtowanie odpowiedniej postawy. Dzięki temu dziecko może uniknąć wad kręgosłupa czy wad postawy.

Czym się kierować dobierając biurko dla dziecka?

Dobierając biurko dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Jednym z kluczowych czynników, do których należy dopasować wybór biurka jest wzrost dziecka. Warunkuje on to na jakiej wysokości powinien znaleźć się blat. Ergonomicznie dopasowane biurko pomoże uchronić dziecko przed różnego rodzaju problemami z układem kostnym, a także pomoże uniknąć wad postawy budując prawidłową pozycję podczas siedzenia.

Tym samym należy sprawdzić, czy blat jest na wysokości przepony dziecka w pozycji siedzącej. Poza tym warto wybrać taki model biurka, który ma dużo miejsca do przechowywania książek, zeszytów i innych przyborów szkolnych. Dzięki temu dziecko będzie mogło lepiej zorganizować swoją przestrzeń do nauki. Poza tym dobierając biurka do pokoju dzieci należy się kierować również wielkością pokoju i tym, gdzie potencjalnie biurko mogłoby stać. Optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie biurka w okolicy okna, ale tak, żeby dziecko nie zasłaniało sobie światła ręką podczas pisania. Ustawienie należy uwarunkować tym czy dziecko jest prawo czy leworęczne.

Poza tym w małych wnętrzach sprawdzą się dobrze również meble typu 2 w 1. Połączenie biurka z piętrowym łóżkiem pozwala na zaoszczędzenie miejsca i jest dla dziecka dodatkową atrakcją. Kolejnym względem są aspekty wizualne, które warto dopasować do stylu, w którym urządzony jest pokój dla dziecka albo jego zainteresowaniami, ponieważ można wybrać biurko z ulubionym bohaterem czy motywem.

Gdzie szukać idealnego biurka dla dziecka?

Przede wszystkim warto wybrać polskiego producenta z pozytywnymi opiniami, który korzysta z materiałów bezpiecznych i wysokiej jakości. Warto sprawdzić ofertę meblezbajki.pl. Ten polski producent od lat specjalizuje się w produkcji mebli dla dzieci i młodzieży dzięki czemu zna ich potrzeby i upodobania.

Z łatwością łączy ważne dla rodziców względy bezpieczeństwa i jakości z względami estetycznymi, które doceniają dzieci. Motywy bajkowe i przyjazne wzornictwo tych mebli sprawia, że nauka przy tych biurkach jest dla dzieci przyjemnością. W bogatej ofercie mebli znajdą Państwo również inne elementy, które pomogą stworzyć cały komplet mebli do pokoju dziecięcego.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Ośrodek z atrakcjami dla całej rodziny w przystępnej cenie – Ośrodek Neptun w Jantarze

  Domy Morskie w Jantarze: miejsce przyjazne dzieciom i czworonogom