w ,

Jak przygotować się na zimowy wyjazd z dzieckiem?

Zimowy czas wolny od szkoły i przedszkola najchętniej poświęcamy na wyjazdy w góry na narty czy też w inne zaśnieżone i malownicze regiony. Jest to niezapomniany i drogocenny czas dla malucha i oczywiście dla całej rodziny. Dla rodziców z kolei przygotowanie się do takich ferii stanowi nie lada wyzwanie. Aby wypoczynek był udany należy pamiętać o wielu rzeczach – zarówno podczas wyboru miejsca pobytu, jak i w trakcie zakupów przedwyjazdowych i podczas pakowania.

Dokąd jechać?

Wybór miejsca docelowego to już kwestia indywidualna – zarówno góry, jak i Mazury, a nawet kurorty nadmorskie mają swoje walory o tej porze roku i gwarantują moc rozrywek. Należy jedynie wybrać nieco większe miejscowości, w których będzie dużo sklepów, punktów usługowych i możliwość dogodnego poruszania się samochodem czy z wózkiem. Ogromne korzyści przynosi zmiana klimatu, która hartuje organizm i wzmacnia odporność, a także możliwość oddychania czystym powietrzem dotleniającym organizm. W tym miejscu jednak należy pamiętać, że często początkowe 2-3 dni bywają trudne dla malucha, który potrzebuje czasu, by zaadaptować się do nowych warunków klimatycznych. Warto więc wziąć to pod uwagę, planując czas ferii zimowych.

Ważny jest nocleg

Wybierając miejsce noclegowe, zwróćmy uwagę, czy w pobliżu nie ma głośnych klubów lub ruchliwych niebezpiecznych ulic, które nie będą sprzyjać wypoczynkowi z maluchami. Zdecydujmy się na pensjonat lub hotel przyjazny mały dzieciom – wówczas pokoje będą wyposażone w wiele sprzętów, których nie będziemy musieli zabierać ze sobą w podróż, zabawki czy też specjalne sale zabaw. Niezbędne będą aneks kuchenny lub dostęp do kuchni, łazienka na wyłączność i oczywiście czystość. Należy także wcześniej sprawdzić dostępność atrakcji dla dzieci – wypad na basen czy minizoo będzie świetną rozrywką i dostarczy wielu wrażeń całej rodzinie.

Co ze sobą zabrać?

Nie sposób wymienić wszystkich rzeczy, które potrzebne będą maluchom, ale o wielu akcesoriach zapomina się w ferworze przygotowań. Przyda się zestaw podstawowych lekarstw i opatrunków, a także kremy przeznaczone do ochrony skóry przed zimą, do tego zapasowe rękawiczki, szaliki i czapki, a także okulary przeciwsłoneczne (zimą słońce odbijające się od śniegu silnie oślepia). Niezbędny będzie koc, którym okryjemy dziecko na sankach i w wózku czy też ogrzejemy podczas drzemki. Warto spakować termos, dzięki któremu pod ręką będziemy mieć ciepłą herbatę, oraz ulubione smakołyki dzieci, aby z chęcią jadły na wyjeździe. Mimo iż zazwyczaj zimą działa wiele punktów sprzedaży czy wypożyczalni sanek i akcesoriów do zjeżdżania, lepiej takie sprzęty zabrać ze sobą, ponieważ na miejscu możemy przepłacić lub też dostać niesatysfakcjonujący model i zepsuć zabawę maluchom.

Przygotowując się do ferii, dobrze jest wstępnie ustalić szkicowy plan wyjazdu, tak aby nie tracić niepotrzebnie czasu i w pełni skorzystać z miejscowych atrakcji, dzięki czemu maluch po powrocie będzie miał co opowiadać w przedszkolu.

Źródło: Academy International – Prywatne przedszkole Warszawa


  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Pozwólcie dziecku na samodzielność!

    Babcia, bunia, babusia…