w , ,

Jak sprawić, by kąpiel była dla dziecka bezpieczna i przyjemna?

Wielu rodziców zmaga się z problemem jakim jest zachęcenia dziecka do kąpieli lub z wyborem odpowiednich kosmetyków do kąpieli dla delikatnej skóry dziecka. W artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kosmetyków dla dzieci.

Kosmetyki do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka

Kosmetyki dla najmłodszych dzieci powinny mieć jak najkrótszy skład. To właśnie liczba i rodzaj składników może mieć wpływ na tolerancję wrażliwej skóry niemowlaków. Musimy zwracać szczególną uwagę na skład kosmetyków oraz czy wybrane produkty są oznaczone certyfikatami świadczącymi o tym, że przeszły odpowiednie testy laboratoryjne. Stawiajmy na kosmetyki o naturalnym składzie, które najczęściej są hipoalergiczne. Nawet jeśli dziecko nie ma wykazanej alergii, warto nie narażać go na potencjalne reakcje alergiczne. Bezpieczne kosmetyki dla dzieci to przede wszystkim:

 • emolienty: chronią skórę przed wysuszeniem i pozwalają utrzymać naturalną barierę ochronną dzięki substancjom zmiękczającym i natłuszczającym,
 • mydełka bezzapachowe: można nimi myć włosy i skórę dziecka,
 • płynyemulsje i żele do kąpieli: wszystkie wymienione produkty mają różne konsystencje i mogą mieć właściwości natłuszczające. Nie nadają się do mycia włosów,
 • oliwka: nie służy do mycia skóry, ale można dodać jej odrobinę do wody, aby ją zmiękczyć. Oliwka oprócz właściwości natłuszczających skórę, łagodzi podrażnienia.

Kosmetyki do kąpieli dla dziecka

Niektóre dzieci dość niechętnie podchodzą do kąpieli. Może to wynikać z chociażby przerwania zabawy lub przykrego wspomnienia szamponu, który dostał się do oczu. Z tego względu producenci kosmetyków dla dzieci starają się nie tylko o to, aby były one bezpieczne i komfortowe w stosowaniu, ale także możliwie atrakcyjne.

Atrakcyjne dodatki do kąpieli

Wybór kolorowych i ładnie pachnących kosmetyków w opakowaniach z ulubionymi postaciami z bajek to propozycja producentów kosmetyków, która może zachęcić dzieci do kąpieli. Dziecko z pewnością z większym entuzjazmem podejdzie do kąpieli w płynie o przyjemnym zapachu czy wytwarzającym kolorową pianę. Wybór dodatków do kąpieli dla dzieci jest dość szeroki. Możemy dostać galaretki wytwarzające kolorową pianę, kule musujące do kąpieli z olejkami eterycznymi (https://eurochemia.com/69-kule-do-kapieli), pudrowe musujące kostki w różnych kształtach i wiele innych! Zabarwiona woda może przekonać nasze dziecko do kąpieli, natomiast w nauce samodzielnego mycia się może pomóc dziecku gąbka w kształcie ulubionego bohatera z bajki.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Oglądanie bajek przez dzieci – kilka podstawowych zasad

  O tym jak pobudka 15 minut wcześniej uspokoiła nasze poranki