w ,

Jak ubierać niemowlę latem?

Pojawienie się nowego członka rodziny to wspaniałe wydarzenie. W trosce o zapewnienie dziecku najbardziej dogodnych warunków, rodzice zaczynają zastanawiać się nad wieloma kwestiami. Jedną z nich jest ubiór niemowlęcia stosowny do pogody. Dowiedz się, jak zapewnić swojemu dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo w letnie miesiące.

Jak ubrać dziecko na spacer latem?

Lato to okres w roku, w którym wśród dorosłych królują delikatne i zwiewne ubrania. Jednak wielu rodziców, z nie do końca znanych powodów, ubiera swoje dzieci w kilka warstw, a na koniec jeszcze przykrywa pieluszką, aby zapewnić im dostateczne warunki snu na spacerze. Takie praktyki prowadzić mogą do wielu negatywnych skutków, tj. przegrzanie organizmu dziecka.

Ubranie dla dziecka

Upalne lato to czas, w którym wysokie temperatury dokuczają nie tylko dorosłym, ale i maluchom. Warto o tym pamiętać i ubierać swoje dzieci maksymalnie o jedną warstwę więcej niż siebie. Wybierając ubrania dla maluchów, uwagę należy zwrócić na materiał, z jakiego zostały uszyte. Powinien być delikatny, naturalny i maksymalnie przewiewny. Najlepiej sprawdzą się body bądź rampersy wykonane z bawełny, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Dobrze jest także unikać ciemnych barw, które przyciągają promienie słoneczne, a wybierać jedynie te w jasnych kolorach.

Czapka i sweter

Niegdyś mówiło się, że jednym z obowiązkowych elementów ubioru, szczególnie dla dzieci poniżej 3. miesiąca życia, jest czapeczka. Jej naczelnym zadaniem miała być ochrona przed słońcem i przegrzaniem. Obecnie zaczyna odchodzić się od tego typu praktyk i rezygnować z czapek przy 25 stopniowym upale, szczególnie, że dziecko i tak chronione jest przez wózek i zamontowaną parasolkę. Tego typu nakrycie głowy zatrzymuje ciepło, co w efekcie prowadzić może do przegrzania. Jeżeli stosujesz czapeczkę, koniecznie sprawdzaj, czy główka dziecka nie jest spocona.

Zawsze warto mieć przy sobie także przewiewny sweterek, którego można użyć, gdy pogoda się popsuje i będzie jednak nieco chłodniej niż się wydawało. Wychodząc na spacer z dzieckiem warto być przygotowanym na każdą ewentualność.

Jak ubierać dziecko w domu latem?

Ubiór dziecka w domu należy dobrać przede wszystkim do temperatury, panującej we wnętrzu. Jeżeli w pomieszczeniu jest ciepło, powinno wystarczyć cienkie body z naturalnego materiału i skarpetki. W domach bądź mieszkaniach z klimatyzacją, zalecane jest okrywanie dziecka jedną dodatkową warstwą. Ponadto zawsze warto co jakiś czas kontrolować, czy ciało dziecka nie jest zbyt zimne bądź ciepłe i w razie potrzeby modyfikować ubiór. Pomiaru dokonuje się zawsze na karku.

Jak ubierać dziecko do snu latem?

Odpowiednia długość snu, a także jego komfort mają kluczowy wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Aby zapewnić maluchowi dogodne warunki odpoczynku, należy dostosować jego ubiór do panujących w sypialni warunków. Idealnie dopasowana piżamka zminimalizuje ryzyko przegrzania i przeziębienia organizmu. Przygotowując dziecko do snu latem, zadbać należy o przewiewne ubranie z naturalnego materiału i cienkie skarpetki. Dodatkowo, dziecko powinno zostać przykryte delikatnym kocykiem. Wysokiej jakości ubranka, które stworzone zostały specjalnie z myślą o zapewnieniu najmłodszym komfortowego snu, dostępne są w sklepie internetowym Duendespace. Urocze retro propozycje doskonale sprawdzą się zarówno na noc, jak i na dzień. Jednym z produktów, który zasługuje na szczególną uwagę jest Jupiter. Wszechstronny kombinezon z klapą na pupie będzie niezwykle pomocny zarówno dla maluszków, jak i nieco starszych dzieci.

Ochrona delikatnej skóry dziecka

Oprócz odpowiedniego ubioru, bardzo istotne jest zadbanie o ochronę skóry przed promieniami UV. Pierwszą zasadą jest unikanie słońca między godziną 11 a 15. Najlepszą porą na spacer z malutkim dzieckiem jest poranek bądź wieczór. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować z ochrony parasola, gondoli i kremów ochronnych z filtrem UV. Bardzo ważne, by używać kremów przeznaczonych dla dzieci, które posiadają przynajmniej ochronę 40 SPF.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Niezbędnik malucha – skompletuj wyprawkę odpowiednio wcześniej

  Jak to możliwe, że moje dzieci pozwoliły mi na urlopie przeczytać książkę?