w ,

Niezbędnik malucha – skompletuj wyprawkę odpowiednio wcześniej

Czas oczekiwania na nowego członka rodziny będzie spokojny i radosny, jeśli w odpowiednim czasie zajmiemy się przygotowaniami. Zakupienie pełnej wyprawki dla noworodka to dla wielu rodziców spory wydatek, dlatego często korzystają z pomocy przyjaciół i rodziny, którzy udostępniają np. łóżeczka, wózki, czy ubranka po własnych starszych dzieciach.

Czas oczekiwania na nowego członka rodziny będzie spokojny i radosny, jeśli w odpowiednim czasie zajmiemy się przygotowaniami. Zakupienie pełnej wyprawki dla noworodka to dla wielu rodziców spory wydatek, dlatego często korzystają z pomocy przyjaciół i rodziny, którzy udostępniają np. łóżeczka, wózki, czy ubranka po własnych starszych dzieciach. Nie obejdzie się jednak bez dużych zakupów, gdyż przy małym dziecku potrzebnych jest naprawdę wiele akcesoriów takich jak: zawieszki do smoczka. Zakupy przez internet to wspaniała możliwość dla osób, które chcą znaleźć wszystko w jednym miejscu i to bez konieczności opuszczania mieszkania.

Uspokajanie dziecka – gryzaki i smoczki z bezpiecznych materiałów

 Jakość materiału, z jakiego wykonane są akcesoria dla dzieci ma priorytetowe znacznie. Szczególnie ważna jest wówczas, gdy chodzi o przedmioty przeznaczone do stałego kontaktu z ustami dziecka. Smoczki oraz gryzaki pomagają wyciszyć i uspokoić dziecko, które ząbkuje lub ma problemy z zaśnięciem. Dzięki nim dziecko może zaspokajać instynktowną potrzebę ssania, a opiekunowie będą wiedzieć, że robi to przy użyciu przedmiotów, które są bezpieczne i nie zawierają toksyn, ani elementów, które mogłyby zostać połknięte lub wchłonięte. Należy kupować wyłącznie akcesoria o sprawdzonym pochodzeniu.

Karmienie dziecka

W sklepie internetowym bez wychodzenia z domu zamówisz także akcesoria niezbędne podczas karmienia dziecka. Podawanie posiłku niemowlęciu zyskuje czasem rangę wielkiego wydarzenia, gdyż maluch często traktuje to jak zabawę oraz czas eksperymentów. Nie należy z tym walczyć, gdyż w ten sposób dziecko zaspokaja naturalną potrzebę poznawania świata. Zamiast tego koniecznie trzeba wyposażyć się w śliniaki i maty zabezpieczające, dzięki który sprzątanie i pranie po takim posiłku nie będzie stanowiło żadnego problemu i nadmiernie absorbowało. Sztućce, butelki i kubki – dziś dostępne są na rynku takie modele, które powstały z myślą o najmłodszych. Ich ergonomiczne kształty idealni odpowiadają małym rączkom, a materiały, z jakich powstały, są bezpieczne i nietłukące się.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Co na biegunkę u dziecka?

  Jak ubierać niemowlę latem?