w , , , ,

Jak wprowadzić zmiany w swoim życiu? Przede wszystkim zacząć od siebie!

Test osobowości kojarzy nam się z nastoletnim wyborem pomiędzy byciem „przebojowym”, „nieśmiałym” lub „to zależy” i choć forma powyższych testów niejednokrotnie wprawia w zażenowanie, to sama geneza i istota badań jest niebywale perspektywiczna i pobudzająca do myślenia.

Wraz z przyjściem na świat dwóch małych ludzi w naszym domu pojawiło się mnóstwo radości, ale i wyzwań oraz skomplikowanych sytuacji. Suma relacji zatem wzrosła, a zadaniem rodziców jest tak je poukładać, by każdy czuł się dobrze i miał przestrzeń na własny rozwój.

Jak zacząć? Przede wszystkim od siebie.

Test osobowości PERSO.IN traktuję jako inwestycję w siebie nie tylko pod względem zawodowym, ale przede wszystkim mentalnym. Znajomość własnej osobowości pozwala na dotarcie do źródła własnych emocji, frustracji oraz dostrzeżenie w sobie pewnych schematów zachowań przez które filtrujemy nasze otoczenie. Znając wyniki ankiety nie zmienię nastawienia ad hoc, jednak świadomość własnych słabości daje dobry początek zmianom.

Test wykonuje się w 20 min, a jego forma jest lekka i przyjemna.

Na każde sformułowanie odpowiadamy klikając w jedno pole „całkowicie się nie zgadzam; nie zgadzam się; ani się zgadzam, ani się nie zgadzam; zgadzam się; całkowicie się zgadzam.” Jesteśmy badani na pięciu obszarach osobowości – Ludzie, Doświadczenia, Obowiązki, Stymulatory, Trudności. Test został oparty na modelu tzw. Wielkiej Piątki znanej wśród psychologów, rekruterów, coachów i terapeutów.

Wyniki badania zostają wysłane w wiadomości e-mail w formacie pdf lub, tak jak w moim przypadku, raport jest w pierwszej kolejności konsultowany z trenerem/rekruterem podczas 60 minutowej sesji online.

Szczerze przyznaję, że nie byłabym w stanie wygospodarować cennej godziny na przeanalizowanie wyników raportu, zatem zostałam zmobilizowana przez trenera, by stawić się przed ekranem komputera i krok po kroku omówić każdy obszar testu oraz możliwe przewagi i ryzyka wynikające z mojej osobowości.

W raporcie cechy zostały umiejscowione na diagramie, co pozwala zasadnie określić nasze dominacje i skłonności.

Wartościowym jest również informacja w jaki sposób mogę wykorzystać wyniki z danego obszaru i gdzie mogę się sprawdzić. Podane wskazówki zaskakująco trafiały w punkt, godząc czasem w matczyne serce.

Decydując się na opcję bez konsultacji on-line (ze względu na Wasze introwertyczne wnętrze, które z pewnością zostanie wykryte w teście) nakłaniam Was, by spędzić nad raportem dłuższą chwilę, porozmawiać o nim z bliską osobą i skonfrontować wyniki z rzeczywistością, które również bywają chybione.

Z punktu widzenia matki chciałabym, aby moje dziecko poznało siebie na tyle dobrze, by rozumieć swoje wybory, każde „chcę/nie chcę”, „potrafię/nie potrafię”, „lubię/nie lubię.” Prezent urodzinowy tego typu zaskoczyłby niejednego nastolatka, zaś raport osobisty okazałby się źródłem cennych wskazówek i być może kompasem do dalszych działań.

PERSO.IN w swojej ofercie posiada test dedykowany osobom poniżej 18 roku życia. Przed zamówieniem testu należy zgłosić tę informację poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Test PERSO.IN potwierdza moje przypuszczenia i pozbawia złudzeń. Świadomość słabych i mocnych cech osobowości pozytywnie mobilizuje do panowania nad tym co trudne i pielęgnowania tego co dobre. Raport osobisty jest zdecydowanie „osobisty”, ponieważ w dużej mierze odkrywa zakryte. Test wzorowo spełnił swoją rolę, reszta leży już po mojej stronie.

O teście osobowości przeczytaj tutaj: https://perso.in

O modelu Wielkiej Piątki przeczytaj tutaj: https://perso.in/wielka-piatka/

_____________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Dobre nawyki u dzieci – pamiętaj o nich także podczas urlopu

  9 miesiąc ciąży, czas oczekiwania, ale i przygotowań!