w ,

Jak wybrać biurko młodzieżowe do nauki i rozrywki?

Pokój młodzieżowy musi być praktyczny i spełniać potrzeby nastolatka. Należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, aby stworzyć funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń. Jednym z najważniejszych elementów jest niewątpliwie biurko, bez którego nie może się obejść żaden nastolatek. Jaki model będzie najlepszy i spełniający wszystkie wymagania nastolatka? O tym powiemy w poniższym artykule.

Biurko młodzieżowe dla nastolatka – na co zwracać uwagę?

Nastolatkowie potrzebują swojej przestrzeni, w której mogliby swobodnie się uczyć, odrabiać lekcje oraz mieć warunki do odpoczynku i relaksu. Z tego względu biurko młodzieżowe powinno spełniać różne funkcje i sprzyjać zarówno nauce jak i rozrywce. Z tego względu ten element wyposażenia powinien być wygodnyfunkcjonalny oraz zapewniać miejsce, oraz komfort do nauki czy pogrania na komputerze. Szeroki blat daje odpowiednią przestrzeń na rozłożenie książek, przyborów szkolnych oraz zmieści komputer, służący jako dodatkowa pomoc naukowa jak również źródło rozrywki.

Oczywiście szerokość blatu to nie jedyne kryterium, jakim trzeba się kierować. Nie mniej ważna jest wysokość biurka, dostosowana do wzrostu dziecka. W przypadku tych niższych optymalna wysokość mieści się w granicach 50 – 60 cm. Z biegiem lat potrzeba już 70 – 80 cm. Najlepszym rozwiązaniem będzie biurko z regulacją, dzięki czemu łatwo ją dostosować w późniejszym okresie.

Biurko młodzieżowe – o czym jeszcze pamiętać?

Niezwykle istotne jest to, aby wybrany mebel był solidny i odporny na uszkodzenia. Wysokość oraz obudowa biurka powinna wspierać utrzymanie właściwej postawy podczas nauki czy gry na komputerze, przy którym dzieci obecnie spędzają dużo czasu. Jeżeli dziecko ma dużą ilość płyt CD z muzyką czy grami komputerowymi, warto wyposażyć biurko w dodatkowe półki przeznaczone do ich przechowywania. Można wybrać zatem model z już wbudowaną półką lub szafką, ewentualnie dokupić stosowną nadstawkę.

Nie mniej ważny jest sposób aranżacji pokoju z biurkiem. W przypadku małych przestrzeni sprawdzą się narożne biurka, które wizualnie sprawiają dobre wrażenie i zajmują mniej miejsca niż standardowe meble tego rodzaju. Musi ono również nawiązywać do stylu, w jakim urządzony jest pokój. Najlepiej pozwolić wybrać samemu zainteresowanemu, gdyż w tym wieku, z pewnością ma już swój gust i własne upodobania. Pamiętajmy, że to nie jest już małe dziecko i nie można mu na siłę niczego narzucić. Nastolatkowie spędzają przy biurku większość swojego czasu, zatem muszą czuć się przy nich dobrze.

Dobrze nauczyć dziecka utrzymywania porządku na biurku a w tym mogą pomóc różnorodne akcesoria jak pojemnik na długopisy i inne tego typu organizery. W tym wypadku tez warto pozwolić mu samemu wybrać to, co jego zdaniem będzie dla niego najodpowiedniejsze.

To na co rodzice powinni zwracać szczególną uwagę to aby biurko było stabilne, profesjonalnie wykonane, zapewniało utrzymanie prawidłowej postawy oraz spełniało wszystkie potrzeby dziecka.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Ustroń – atrakcje dla dzieci

  oszczedzanie

  Na czym nie oszczędzam w kwestii moich dzieci