w ,

Ustroń – atrakcje dla dzieci

Ustroń przyciąga turystów zarówno zimą, jak i latem. Wszystko z powodu malowniczego położenia w bezpośrednim sąsiedztwie górskich szczytów, bardzo dobrze przygotowanej infrastruktury i walorów uzdrowiskowych. Co istotne – wiele atrakcji znajdą dla siebie w Ustroniu i dorośli, i dzieci.

Ustroń to niewielka miejscowość w południowej części województwa śląskiego. Znajduje się na granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie gór. Dlatego też stanowi dogodną bazę wypadową na górskie szlaki. W okolicach miasta przebiega wiele tras turystycznych o zróżnicowanych stopniach trudności – z niektórymi poradzą sobie nawet najmłodsi piechurzy. To jednak niejedyne atrakcje, które czekają na odwiedzających malowniczy Ustroń.

Zobacz Ustroń noclegi!

Ustroń na rodzinne wakacje – atrakcje dla najmłodszych

Co zatem robić w Ustroniu z dziećmi? Jak zorganizować czas najmłodszym, by się nie nudzili, a jednocześnie mogli zasmakować nieco górskiego klimatu? Zobacz wybrane przez nas atrakcje:

 • Trasy spacerowe – w Ustroniu i okolicach wytyczono kilka tras spacerowych, których przebycie nie wymaga dużego wysiłku. Biegną w większości drogami utwardzonymi i są dobrą alternatywą dla wymagających tras na górskie szczyty, z którymi dzieci mogłyby sobie jeszcze nie poradzić. Większość tras spacerowych zaczyna się na rynku i przebiega w pobliżu muzeów czy pijalni wód leczniczych. Warto zwrócić uwagę na szlak czerwony, zwany widokowym, pozwala bowiem na podziwianie wspaniałych krajobrazów bez konieczności pokonywania stromych podejść.
 • Leśny Park Niespodzianek – to nietypowy ogród zoologiczny, który daje unikatową możliwość obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, a nawet karmienia ich z ręki specjalnie przygotowanym pokarmem (dostępnym w sprzedaży tuż przy wejściu). Po bukowym lesie swobodnie biegają daniele, sarny czy muflony. Są tu organizowane również pokazy lotów dzikich ptaków. W parku znajdują się ponadto ścieżki edukacyjne, które pozwolą najmłodszym jeszcze lepiej poznać lokalną faunę i florę.
 • Park Zdrojowy – znajduje się tu m.in. Pijalnia Wód i niewielka tężnia w formie podświetlanej fontanny. To doskonałe miejsce, by spędzić nieco leniwy dzień na świeżym powietrzu.
 • Letni tor saneczkowy – mieści się na Polanie Stokłosicy na stoku Czantorii, tuż przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Ma formę rynny o długości około 700 metrów, po której poruszają się wózki przypominające sanki. Samodzielnie zjeżdżać mogą dorośli oraz dzieci powyżej ósmego roku życia. Młodsze maluchy muszą zjeżdżać z dorosłym opiekunem.
 • Kolej linowa na Czantorię – działa nie tylko w sezonie narciarskim. Czteroosobowe kanapy zawożą turystów na najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego także latem. Dzięki temu nawet osoby nieprzygotowane kondycyjnie na podejście pod górę mogą cieszyć się pięknymi widokami.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow oferującą noclegi w górach, nad morzem i w innych pięknych zakątkach kraju. Uwaga! Wszystkie obiekty są w pełni przystosowane do nowych norm bezpieczeństwa. Apartamenty są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie, a obsługa odbywa się z zachowaniem dystansu społecznego.

____________________________________________________________________________________________multirodzice.pl facebook

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Rowerki trójkołowe wieloetapowe – jak wybrać odpowiedni?

  biurko mlodziezowe

  Jak wybrać biurko młodzieżowe do nauki i rozrywki?