w ,

Ustroń – atrakcje dla dzieci

Ustroń – atrakcje dla dzieci

Ustroń przyciąga turystów zarówno zimą, jak i latem. Wszystko z powodu malowniczego położenia w bezpośrednim sąsiedztwie górskich szczytów, bardzo dobrze przygotowanej infrastruktury i walorów uzdrowiskowych. Co istotne – wiele atrakcji znajdą dla siebie w Ustroniu i dorośli, i dzieci.

Ustroń to niewielka miejscowość w południowej części województwa śląskiego. Znajduje się na granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie gór. Dlatego też stanowi dogodną bazę wypadową na górskie szlaki. W okolicach miasta przebiega wiele tras turystycznych o zróżnicowanych stopniach trudności – z niektórymi poradzą sobie nawet najmłodsi piechurzy. To jednak niejedyne atrakcje, które czekają na odwiedzających malowniczy Ustroń.

Zobacz Ustroń noclegi!

Ustroń na rodzinne wakacje – atrakcje dla najmłodszych

Co zatem robić w Ustroniu z dziećmi? Jak zorganizować czas najmłodszym, by się nie nudzili, a jednocześnie mogli zasmakować nieco górskiego klimatu? Zobacz wybrane przez nas atrakcje:

 • Trasy spacerowe – w Ustroniu i okolicach wytyczono kilka tras spacerowych, których przebycie nie wymaga dużego wysiłku. Biegną w większości drogami utwardzonymi i są dobrą alternatywą dla wymagających tras na górskie szczyty, z którymi dzieci mogłyby sobie jeszcze nie poradzić. Większość tras spacerowych zaczyna się na rynku i przebiega w pobliżu muzeów czy pijalni wód leczniczych. Warto zwrócić uwagę na szlak czerwony, zwany widokowym, pozwala bowiem na podziwianie wspaniałych krajobrazów bez konieczności pokonywania stromych podejść.
 • Leśny Park Niespodzianek – to nietypowy ogród zoologiczny, który daje unikatową możliwość obserwowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, a nawet karmienia ich z ręki specjalnie przygotowanym pokarmem (dostępnym w sprzedaży tuż przy wejściu). Po bukowym lesie swobodnie biegają daniele, sarny czy muflony. Są tu organizowane również pokazy lotów dzikich ptaków. W parku znajdują się ponadto ścieżki edukacyjne, które pozwolą najmłodszym jeszcze lepiej poznać lokalną faunę i florę.
 • Park Zdrojowy – znajduje się tu m.in. Pijalnia Wód i niewielka tężnia w formie podświetlanej fontanny. To doskonałe miejsce, by spędzić nieco leniwy dzień na świeżym powietrzu.
 • Letni tor saneczkowy – mieści się na Polanie Stokłosicy na stoku Czantorii, tuż przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego. Ma formę rynny o długości około 700 metrów, po której poruszają się wózki przypominające sanki. Samodzielnie zjeżdżać mogą dorośli oraz dzieci powyżej ósmego roku życia. Młodsze maluchy muszą zjeżdżać z dorosłym opiekunem.
 • Kolej linowa na Czantorię – działa nie tylko w sezonie narciarskim. Czteroosobowe kanapy zawożą turystów na najpopularniejszy szczyt Beskidu Śląskiego także latem. Dzięki temu nawet osoby nieprzygotowane kondycyjnie na podejście pod górę mogą cieszyć się pięknymi widokami.
 • Dworzec Dobrych Myśli to miejsce stworzone z potrzeby serca dla wciąż powiększającej się misiowej rodziny. Właściciel, Bruno Zielonka zgromadził ponad 10 000 misiów, z czego około 3 000 są na ekspozycji. Oprócz pluszaków znajdziesz tu kolekcję lal z całego świata i lalek typu Barbie, prezentującą krawiectwo miniaturowe. Ponadto zobaczysz wiele pluszowych małp, małpek i małpiszonów, zbiór zabawek z okresu PRL lub pastisze znanych malarzy. Poznasz z jakich materiałów są stworzone misie oraz dowiesz się, o wciąż żywym i kultywowanym w niektórych zakątkach Polski zwyczaju, Wodzenia Niedźwiedzia. Na wystawie odnajdziesz najmniejszego, bo zaledwie 2 mm misia w Polsce, poznasz misia podróżnika Big Ben Globetrotter-a oraz będziesz miał przyjemność poznać najstarszego misia w kolekcji – Walerego. Jednego możesz być pewien – nudy tu nie znajdziesz, a zapewne otrzesz łzę wzruszenia, gdy odnajdziesz swojego misia z dzieciństwa.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun&Snow oferującą noclegi w górach, nad morzem i w innych pięknych zakątkach kraju. Uwaga! Wszystkie obiekty są w pełni przystosowane do nowych norm bezpieczeństwa. Apartamenty są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie, a obsługa odbywa się z zachowaniem dystansu społecznego.

__________________________________________________________________________________

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Rowerki trójkołowe wieloetapowe – jak wybrać odpowiedni?

  biurko mlodziezowe

  Jak wybrać biurko młodzieżowe do nauki i rozrywki?