w ,

Kolorowe, białe i czarne ubrania – jak o nie dbać?

Do prania należy stosować odpowiednie detergenty, które nie tylko skutecznie usuną zabrudzenia, lecz także ochronią oryginalny kolor tkaniny. W przypadku czarnych ubrań można stosować specjalny barwnik do tkanin, białych – wybielacze, z kolei do kolorowych – chusteczki absorbujące barwniki i zabezpieczające przed zafarbowaniem.

Warto wybierać dobrej jakości preparaty piorące, np. tworzone przez firmę Henkel produkty, wśród których znajdują się proszki, płyny, żele i kapsułki. Środki te dostosowane są do prania różnorodnych tkanin, zarówno białych, czarnych, jak i kolorowych.

Jak prać czarne ubrania?

Czarne ubrania doskonale prezentują się w połączeniu z każdym innym kolorem, jednak aby zachowały atrakcyjny wygląd jak najdłużej, należy wiedzieć, w jaki sposób o nie dbać. Pranie ciemnej odzieży w nieodpowiednim detergencie czy źle dobranej temperaturze powoduje, że jej kolor szybciej blaknie, a przez to nie prezentuje się już tak dobrze, jak na początku. Do prania czarnych ubrań najlepiej używać kapsułek z keratyną lub płynów do prania ciemnej odzieży. Tego typu preparaty nie tylko skutecznie usuwają różnego rodzaju zabrudzenia, lecz także przedłużają trwałość koloru i powodują, że czerń staje się bardziej intensywna. Ciemne ubrania nie powinny mieć kontaktu z takimi środkami jak wybielacze czy proszki do prania białych tkanin. Przy stosowaniu tradycyjnego białego proszku istnieje ryzyko, że na tkaninie pozostanie osad – aby się go pozbyć, trzeba będzie wyprać daną rzecz ponownie. Pomocny w pielęgnacji odzieży jest barwnik do tkanin w kolorze aksamitnej czerni. Specjalny płyn gwarantuje szybkie i całkowicie bezpieczne farbowanie czarnych ubrań w pralce.

W czym prać białą odzież?

Białych ubrań nie należy prać z kolorowymi, ponieważ mogą trwale zafarbować albo zszarzeć. Do pielęgnacji śnieżnobiałej odzieży warto wybierać specjalne proszki do białego koloru. Zawierają one składniki wybielające na bazie tlenu, które skutecznie odświeżają ubrania. Należy jednak pamiętać, że tego typu detergenty wpływają jedynie na naturalne włókna. Do prania tkanin syntetycznych można bezpiecznie stosować proszki do koloru. Przed włożeniem ubrań do pralki lepiej jest zapoznać się z zaleceniami podanymi przez producenta na metce, np. dotyczącymi wybielania. Domowym sposobem na wybielanie tkanin jest soda oczyszczona. Wystarczy dodać jej odrobinę do pojemnika z proszkiem do prania, a następnie ustawić temperaturę oraz moc wirowania zgodnie z instrukcjami na metce. Podczas prania jasnych tkanin istotny jest nie tylko dobór odpowiedniego detergentu, lecz także czystość samej pralki. Brudny bęben może sprawić, że na ubraniach, zwłaszcza tych białych, pozostaną nieestetyczne plamy.

Jak prać kolorowe tkaniny?

Do bębna pralki wypełnionej kolorowymi ubraniami warto włożyć specjalne chusteczki absorbujące barwniki. Dzięki nim ma się pewność, że odzież nie zafarbuje. Co więcej, innowacyjna formuła chusteczek sprawia, że skutecznie absorbują nie tylko barwniki, lecz także wszelkiego rodzaju zabrudzenia, dzięki czemu pranie jest bardziej skuteczne.

_________________________________________________________________________________________

  • Jeżeli spodobał Ci się ten artykuł – udostępnij go dalej!
  • Na fan page’u na facebooku dzieje się dużo więcej i z dużą dawką humoru. Wpadnij do nas!
  • Chcesz porozmawiać z innymi rodzicami? Zapraszamy do zamkniętej grupy na facebooku!
  • Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, opinią, doświadczeniem na łamach portalu, napisz do nas: kontakt@multirodzice.pl
  • Będzie nam miło, jeśli dasz znać znajomym o multiRodzicach. Sharing is caring!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

    Uzależnienie od YouTube

    Skandynawskie wychowanie dzieci – o co tak naprawdę chodzi? #1